Hamdolsun, ‘Nevruz’u kazasız belasız atlattık

İsrafil K.KUMBASAR
Hamdolsun!..
Bakınız, bu yıl da Nevruz kutlamalarını, herhangi bir gerginlik yaşanmadan, bir kişinin dahi burnu kanamadan ‘kazasız belasız’ atlattık.
‘Barış’ ve ‘kardeşlik’ ortamının pekişmesinde ‘açılımın’ çok önemli katkısı oldu.
Tabii, aldıkları sıkı talimatlara uyan kahraman polisin, ‘sağduyulu’ davranıp gösterilere ‘müdahale’ etmemesini de unutmamak gerek.
Sağ olsun, çok muhterem Başnazır Tayyip Erdoğan’dan aldığı buyruk üzerine harekete geçen Dahiliye Nazırı Beşir Atalay, terör örgütünün Meclis’teki uzantısı olduğunu açıkça ilan eden BDP’nin Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüşerek, olup bitmesi muhtemel ‘menfur olayların’ önüne geçmeyi başardı.
Gerçi Beşir Atalay abinin, Habur sınır kapısında ortaya konulan malum ‘barış ve kardeşlik’ görüntüleri öncesinde Ahmet Türk ile görüşmesinde,  “Hakim ve savcılar ayarlandı, PKK’lılar geldikleri gibi geçecekler” dediği iddia edilmişti.
Bu sefer ‘ne söylediğini’ bilemiyoruz.
Hoş her şeyi bilmemize de gerek yok.
Hatice’ye değil ‘netice’ye bakınız.
***
Haaa...
Diyecekseniz ki bu fotoğraflar nedir?
Eşkıyanın artık dağlardan inip ‘düz ovaları’ teslim aldığının resmi değil midir?
Güvenlik kuvvetlerinin çekildiği kent meydanları, ‘güvenliği sağlamayı’ bahane eden yüzleri poşulu, ‘peşmerge’ üniformalı teröristler tarafından işgal edilmedi mi?
‘Bebek katilinin’ posterlerini açıp, ‘örgüt flamalarını’ taşıyan hainler, “İşgalci TC Kürdistan’dan defol” sloganları ile devlete meydan okumadı mı?
Kandil’den gelen sözde barış elçileri, gittikleri her yerde adeta ‘kahramanlar’ gibi karşılanıp, protokollerde ‘şeref konuğu’ olarak ağırlanmadı mı?
Kurulan dev platformlara “Gün Önder Apo’yu Özgürleştirme günüdür” diye yazılıp, ‘çatışmalarda geberen’ itlerin resimleri asılmadı mı?
Gösterilerde konuşan BDP milletvekilleri,  “Diyarbakır gönlümüzün başkenti” diye buyurup, çözüm için İmralı’yı adres göstermediler mi?
Gelinen son noktayı Osman Baydemir, şu cümle ile açıkça özetlemiyor mu:
- “Geliştirdiğimiz bir sistem ile 10 yıldır kendi kendimizi yönetiyoruz.”
Bunlar her ‘çağdaş’ ve de ‘demokratik’ ülkede rastlanan ‘sıradan’ şeylerdir.
Lütfen, fazla büyütmeyiniz.
***
Siz bakmayın hayata hep ‘olumsuz’ yönlerinden bakmayı alışkanlık haline getirmiş olan ‘muhalif’ ve de ‘darbeci’ bir takım tiplerin, “Neler oluyor?” diye ortalığı velveleye verme çabalarına.
Neymiş, ‘devlet otoritesi’ sarsılıyormuş, ‘ülke bütünlüğü’ zedeleniyormuş, bugüne kadar ‘devletten yana’ tavır koymuş olan geniş halk kitleleri yürütülen sistemli ‘beyin yıkama’ operasyonları ile ‘örgüt sempatizanı’ haline getiriliyormuş.
Geçiniz bunları efendim, geçiniz.
‘Devlet’ dediğiniz şey nedir ki?
Bir üfleme ile bırakın ‘çağlar ötesine’ uçmayı, ta ‘arş-ı alaya’ çıkmaya hazır olan bu milletin önüne her daim ‘ket vurmaktan’ başka işe yaramayan, ‘ordunun’ ve ‘yargının’ egemen olduğu bir ‘kambur’ değil mi?
‘Osmanlı’dan kalan son parça’ da bölünürken, siz yine her zamanki gibi  “Osmanlı yeniden kuruluyor” diye gaz çıkarmaya devam ediniz.
Bakınız, bu yıl da Nevruz kutlamalarını, herhangi bir gerginlik yaşanmadan, bir kişinin dahi burnu kanamadan ‘kazasız belasız’ atlattık.
Hamdolsun!..
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş