Hasan Sabbah asıl kim?

A+A-
Arslan TEKİN

Ak Parti milletvekili Fevai Arslan, Recep T. Erdoğan için “Yok artık!” dedirtecek şu sözü söyledi:  “Allahu Teâlâ’nın bütün vasıflarını toplamış bir liderdir.” 
Bu sözü bir yerlerden hatırlıyorum. Hafızamı yokladım ve hemen buldum. Bilgiler daha yeni; çünkü kitabını yazdım... Birkaç ay oldu çıkalı... Kitabın adı “Alamut’un Büyüsü-Haşhaşîler: Sır ve Ölüm”. Bugünü mü gördüm, desem! Şişinmeyeyim! Olamaz tabiî... 
Hasan Sabbah’a geleceğim. Önce hafızalarımızı yoklayalım:  
Gazetemizin genç yazarı Enes İslâmoğulları, R. T. Erdoğan’a yüklenen  “ilâhî sıfatlar”ı sıralamıştı. Enes’in 1 Eylül 2013’te Yeniçağ’da çıkan yazısının başlığı  “Tanrı Öldürülüyormuş! Duydunuz mu?” Hatırlayalım:
Fatma Durmuş, “İlâhilerle Hakk’a Çağrı” başlıklı şiir kitabında yazıyor: “Tayyip Allah yolunun bekçisidir. Tayyibi üzmek Allah’ı üzmektir. Sevenlerini üzmek de aynıdır.”  (Kitap üstelik Diyanet onaylı!)
Eski AKP Aydın İl Başkanı İ. Hakkı Eser:  “Biz Başbakanımızın âşığıyız. Başbakanımız bizim için âdeta ikinci peygamber gibidir.”   
AKP Bursa milletvekili Hüseyin Şahin: “Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir.”  
Eski AB Bakanı Egemen Bağış: “Türkiye’nin mübarek beldeleri; Rize, İstanbul ve Siirt’tir. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük liderinin doğmasına vesile olan bu üç şehirdir!” 
Sağlık Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas:  “[Hastane açılışı için] Bu, Erdoğan’ın sünnetidir ya!” 
Gazeteci Yiğit Bulut: “Erdoğan benim atamdır.” (Bu sözünden sonra başdanışmanlığa getirilmiştir.)
AKP mahalle kadın kolu başkanı Nuran Yıldız:  “AKP’ye üye olmak, Tayyip Erdoğan’a nikâhla bağlanmaktır.”  
(Bu söz bana -bir yazımda bahsetmiştim- tanınmış bir şeyhin “rüyasında şeyhiyle cima edenin sevaba gireceği” sözünü hatırlattı!)
AKP’nin eski gençlik kolları başkanı İsmail Karaosmanoğlu: “[Miting için] Kazlıçeşme’ye gitmek farz-ı kifaye değil, farz-ı ayn hükmündedir!” 
Gazeteci Mehmet Akarca: “Fâni dünyaya indirilmiş, ülkenin bir sonraki asra kadar bekasını temin için cepheye sürülmüş, koltuğa oturtulmuş ve çok yoğun-kutsal-tavizsiz bir mesai omuzlarına yüklenmiştir!”  
Gazeteci Atılgan Bayar:  “Erdoğan’ı halife olarak tanıyor ve biat ediyorum.” 
Hasan Sabbah zamanımızda yaşasaydı, muhakkak R. T. Erdoğan’a imrenirdi!
Hasan Sabbah’a ve haleflerine uluhiyet atfedilmiştir. Batılıların “Haşhaşîler” dediklerine bakmayın; müritler haşhaş yutup saldırmıyorlar. “Tanrı” görülen Hasan Sabbah’a  “iman” onları saldırgan yapıyor. Hasan Sabbah öyle cahil değil; okumuş-yazmış biri... Alamut’a birçok âlimi toplamış, muazzam bir örgüt kurmuş, Selçukluların kılcal damarlarına kadar girmiş, sultanları çok uğraştırmıştır. 
Alamut, Hasan Sabbah’tan sonra yıkılmıştır. Yıkan kim? Selçuklu değil; Selçuklu’yu da darmadağın eden Hülagu’dur.
Hasan Sabbah, Alamut’u içeriden fethetmişti... Başbakan, “Cemaat”ı “Haşhaşîler” görüyor. Asıl kendisini tarif ediyor olmasın! Kemal Kılıçdaroğlu, geçen gün benim de katıldığım yemekli toplantıda: “Başbakan’ın gizli ajandası var.” demişti. 
“Millî Görüş”ün kodlarını bilirseniz “gizli ajanda”yı okumanız güç olmaz; Hasan Sabbah kim, Haşhaşîler kimler? Ortaya çıkar!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları