Hasan Sabbah asıl kim?

Arslan TEKİN

Ak Parti milletvekili Fevai Arslan, Recep T. Erdoğan için “Yok artık!” dedirtecek şu sözü söyledi:  “Allahu Teâlâ’nın bütün vasıflarını toplamış bir liderdir.” 
Bu sözü bir yerlerden hatırlıyorum. Hafızamı yokladım ve hemen buldum. Bilgiler daha yeni; çünkü kitabını yazdım... Birkaç ay oldu çıkalı... Kitabın adı “Alamut’un Büyüsü-Haşhaşîler: Sır ve Ölüm”. Bugünü mü gördüm, desem! Şişinmeyeyim! Olamaz tabiî... 
Hasan Sabbah’a geleceğim. Önce hafızalarımızı yoklayalım:  
Gazetemizin genç yazarı Enes İslâmoğulları, R. T. Erdoğan’a yüklenen  “ilâhî sıfatlar”ı sıralamıştı. Enes’in 1 Eylül 2013’te Yeniçağ’da çıkan yazısının başlığı  “Tanrı Öldürülüyormuş! Duydunuz mu?” Hatırlayalım:
Fatma Durmuş, “İlâhilerle Hakk’a Çağrı” başlıklı şiir kitabında yazıyor: “Tayyip Allah yolunun bekçisidir. Tayyibi üzmek Allah’ı üzmektir. Sevenlerini üzmek de aynıdır.”  (Kitap üstelik Diyanet onaylı!)
Eski AKP Aydın İl Başkanı İ. Hakkı Eser:  “Biz Başbakanımızın âşığıyız. Başbakanımız bizim için âdeta ikinci peygamber gibidir.”   
AKP Bursa milletvekili Hüseyin Şahin: “Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir.”  
Eski AB Bakanı Egemen Bağış: “Türkiye’nin mübarek beldeleri; Rize, İstanbul ve Siirt’tir. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük liderinin doğmasına vesile olan bu üç şehirdir!” 
Sağlık Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas:  “[Hastane açılışı için] Bu, Erdoğan’ın sünnetidir ya!” 
Gazeteci Yiğit Bulut: “Erdoğan benim atamdır.” (Bu sözünden sonra başdanışmanlığa getirilmiştir.)
AKP mahalle kadın kolu başkanı Nuran Yıldız:  “AKP’ye üye olmak, Tayyip Erdoğan’a nikâhla bağlanmaktır.”  
(Bu söz bana -bir yazımda bahsetmiştim- tanınmış bir şeyhin “rüyasında şeyhiyle cima edenin sevaba gireceği” sözünü hatırlattı!)
AKP’nin eski gençlik kolları başkanı İsmail Karaosmanoğlu: “[Miting için] Kazlıçeşme’ye gitmek farz-ı kifaye değil, farz-ı ayn hükmündedir!” 
Gazeteci Mehmet Akarca: “Fâni dünyaya indirilmiş, ülkenin bir sonraki asra kadar bekasını temin için cepheye sürülmüş, koltuğa oturtulmuş ve çok yoğun-kutsal-tavizsiz bir mesai omuzlarına yüklenmiştir!”  
Gazeteci Atılgan Bayar:  “Erdoğan’ı halife olarak tanıyor ve biat ediyorum.” 
Hasan Sabbah zamanımızda yaşasaydı, muhakkak R. T. Erdoğan’a imrenirdi!
Hasan Sabbah’a ve haleflerine uluhiyet atfedilmiştir. Batılıların “Haşhaşîler” dediklerine bakmayın; müritler haşhaş yutup saldırmıyorlar. “Tanrı” görülen Hasan Sabbah’a  “iman” onları saldırgan yapıyor. Hasan Sabbah öyle cahil değil; okumuş-yazmış biri... Alamut’a birçok âlimi toplamış, muazzam bir örgüt kurmuş, Selçukluların kılcal damarlarına kadar girmiş, sultanları çok uğraştırmıştır. 
Alamut, Hasan Sabbah’tan sonra yıkılmıştır. Yıkan kim? Selçuklu değil; Selçuklu’yu da darmadağın eden Hülagu’dur.
Hasan Sabbah, Alamut’u içeriden fethetmişti... Başbakan, “Cemaat”ı “Haşhaşîler” görüyor. Asıl kendisini tarif ediyor olmasın! Kemal Kılıçdaroğlu, geçen gün benim de katıldığım yemekli toplantıda: “Başbakan’ın gizli ajandası var.” demişti. 
“Millî Görüş”ün kodlarını bilirseniz “gizli ajanda”yı okumanız güç olmaz; Hasan Sabbah kim, Haşhaşîler kimler? Ortaya çıkar!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş