Hepsi o polis yüzündendi zaten; iyi oldu!

A+A-
Selcan TAŞÇI HAMŞİOĞLU

Bursa'da; -belirti bu arada Sivas'ın batısına düşüyor haritada- "cami avlusu"nda bomba patladı. Saat tam 17:25'te ve Reza "Amerikan adaleti(!)"ne hesap verdiği sırada!

O kadar anlamamışlar ki, "güvenlik önlemleri öyle sıkıydı, öyle sıkıydı ki canlı bomba sadece kendini patlatabildi" diye avunuyorlar hâlâ!

***

Manisa'da -Bursa gibi orası da "Sivas'ın batısı"nda- Soma yolunda tuzaklanmış patlayıcıyla saldırdılar; uzaktan kumandayla... En son bir astsubayımız yaralıydı; yol kapandı, şehre-giriş çıkışlar durduruldu filan bildiğiniz "iş işten geçtikten sonra" prosedürleri...

***

Aynı saatlerde...

Gaziantep'in Karkamış ilçesine havan saldırısı yapıldı. Jandarma karakolunun da bulunduğu bölge boşaltıldı.

***

Aynı saatlerde...

14 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çiftçi Operasyonu"nun devam ettiği Şırnak'ta bir evden açılan ateş sonucu bir üsteğmenimiz daha şehit oldu...

***

Kilis malum...

İlin muhtelif yerlerine düşen roket sayısı 50'yi buldu...

Vali Bey sağ olsun "ilmî" bir izahta bulundu:

- Yerçekimi diye bir şey var, havada duracak halleri yok elbette düşecekler!

Özellikle "Süpermen olmadığını o yüzden de roketleri havada yakalayamadığını" belirtmesi iyi oldu;

X-ray, teleskobik, mikroskobik, kızıl ötesi, elektromanyetik, deniz altı gibi görüşlerinin de bulunmadığını, bakışlarının ısı saçamadığını, vantrolog olmadığını, süper işitme, süper nefes, süper zekâ, süper hız ve süper hipnotizma kabiliyetlerinden yoksun olduğunu, solar enerji ememediğini, yaralanmamazlık özelliği olmadığını; her şey bir yana Kilis'in de bir DC Comics olmadığını bilir de beklentilerini ona göre makul, insani bir düzeye çeker artık Kilisliler!

(Kınamayın...

Şakaya vurulacak günler olmadığının farkındayım ama memleketin hali ile ona dair kesilen ahkâmlar arasındaki kan, ruh, doku, duygu uyuşmazlığından kaynaklanan şu hallerin "kara mizah"tan farkı var mı?)

***

Son tahlilde "Süpermen olmayan" valilerimizi, vatandaşın can ve mal güvenliğinden birinci derecede sorumlu olan "yetkililer"i görevden alacak değillerdi herhalde; böyle bir iki günün sonunda bilin bakalım açığa alınan kim oldu?

Sur'da, Sur şehidi meslektaşları anısına "Yalnızım Atam" diye klip çeken polis memuru!

Hatırlatayım; o şehitlerin katillerinin avukatlığını yapan ve bu mesaileri karşılığında şu devlete sadakatle hizmet eden hemen hiçbir memura nasip olmayan maaşla beslenen HDP'li milletvekilleri şikayetçi olmuştu!

Şeytanın sor dediği:

O polis, enkaza dönmüş sokaklarda yalnız başına dalganan Türk Bayrağı'nın altında, öz yurdunda maskeyle saklayarak kendini, "Ben kimim? Türk'ün oğlu; yani dışlanan" derken haksız mı şimdi?

  • Yorumlar 8
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları