İbrahim Şahin, bakalım şimdi ne yapacaksın?

A+A-
Selcan TAŞÇI HAMŞİOĞLU

Sayın Şahin,
Cuma günü yayımlanan  Medya Polemik’te kulağınıza kar suyunu kaçırmıştık. Acı haber, Anadolu Ajansı tarafından, tez olmasa da, üç gün rötarla cümle aleme duyuruldu. Böylece, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ile 25 CHP’li milletvekilinin imzasıyla, “AKP hükümetinin propaganda aracına dönüştüğü” iddia edilerek, başında bulunduğunuz TRT  hakkında, TBMM Başkanlığı’na verilen araştırma önergesi, resmen doğrulanmış oldu.
‘TRT’nin anayasa ve yasalarla belirlenen çerçeveden uzaklaştığına’ atıfla hazırlanan 54 sayfalık önergede, haber bültenlerinde muhalefete sansür uygulandığı, kadrolaşmaya gidildiği, şahsınızın anayasaya ve yasalara aykırı davrandığı, kurum personeline baskı, siyasi düşünce, inanç, etnik köken ayrımcılığı uygulandığı, ihalelerde usulsüzlük yapıldığı gibi iddialar var. Şöyle de demek mümkün; yok yok!
‘Her canlı, eğer yanlış yaptıysa, bir gün hesabını verecektir’ kuralının kaçınılmazlığına şahit olacağız sayenizde...
DSP’li Süleyman Yağız’ın 10 soruluk önergesini, üç satırla geçiştirdiniz... Kurumun işleyişiyle ilgili çarpıklıklara, garipliklere dair sorular soran gazetecilerle adeta dalga geçtiniz. Velev ki haksız eleştiri var, akıl, mantık ve vicdana aykırı olmayan açıklamalarla bertaraf etmek yerine, “açarım davayı haa” üslubuyla geri püskürtmeyi denediniz...
Bakalım sizden daha “dokunulmaz” durumdaki Araştırma Komisyonu üyelerine de böyle yapabilecek misiniz? Bakalım onların karşısına geçtiğinizde de “yaptım oldu” diyebilecek, bize yaptığınız gibi, milletvekillerinin de aklıyla dalga geçebilecek misiniz? Bakalım ekranda sansür uyguladığınız muhalefet partilerinin hakkınızdaki  hükümünü sansürlemeye de yetecek mi gücünüz? Bakalım yeni cukkalar için hazır ve nazır görev bekleyen yandaş gazeteciler bu işe ne diyecek? Gemiyi terk eden fareler gibi, ‘işin ucu bize uzanmadan’ deyip paçalarını kurtarmaya çalışanlar çıkacak mı? Sinan Çetin gördüğü ilk mikrofona yapışıp, “Hukuk işlesin, TRT’deki karanlıklar aydınlatılsın” diyecek mi?
Hem gazeteci hem de her ay TRT’ye istemeye istemeye finans sağlayan bir vatandaş olarak takipçisi olacağız. Siz hiiiç merak etmeyin... Araştırma Komisyonu’nun taşlı yollarında sizi hiç yalnız bırakmayacak, Türk halkının gerçekleri öğrenmesi için canımızı dişimize takarak çalışacağız...

MİNİ YORUM

Ölenlere aldanmayın deprem küçükmüş...
Sabah 7 suları. Deprem uzmanları boy göstermeye başladılar. Spiker kız soru sormaya yelteniyor “Efendim böyle büyük bir deprem...” Uzmanımız lafı ağzına tıkıyor: “Bu bilimsel olarak büyük bir deprem değil...” Büyüklüğüne “hasar tespiti”nden sonra karar verilirmiş. Büyük bir acıyla uyanmış milyonlarca insana, 40 kişi öldü ama deprem büyük değil denir mi? Hem büyük olmayan depremde böyle can kaybı daha kötü değil mi?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları