'İkinci İsrail' havaalanının açılışını Gül mü yapacak?

İsrafil K.KUMBASAR

Talat Halman 11 Şubat 1998 tarihinde Milliyet gazetesinde kaleme aldığı ‘Kürt devleti’ başlıklı yazısında aynen şöyle diyordu:
“Kuzey Irak Kürt Cumhuriyeti kurulursa, TC’nin toprak bütünlüğüne yöneltilmiş bölücülük tehditleri ortadan kalkar, Türkiye’nin iyi niyeti dünyaya gösterilmiş olur, PKK’nın ve destekleyicilerinin talepleri sona erer. Türkiye şunları yaptığı takdirde bu işten kazançla çıkabilir:
1-) KIKC’ye hemen diplomatik tanıma.
2-) Kesin sınırlara dayalı saldırmazlık paktı.
3-) KIKC’ye denize açılma olanağı verme.
4-) KIKC’ye iktisadi yardımlar ve yatırımlar.
5-) Kürt kökenlilere yerleşim imkânı tanıma.
7-) Askeri işbirliği anlaşması.”

* * *

Bugünlerde iktidar partisi AKP’nin yarı resmi yayın organı sıfatı ile tanınan Yenişafak gazetesinde 18 Ekim 2003 tarihinde yayımlanan “Şaron’dan Kürt liderlere mektup” başlıklı haberde aynen şöyle deniyordu:
“El Osboa gazetesi, İsrail Başbakanı Ariel Şaron’un geçtiğimiz haftalarda Kürt liderlere özel elçiler aracılığıyla gönderdiği bir mektubu açığa çıkardı.  Mektupta Şaron’un Kürt liderlere, ‘Kuzey’de düşündüğünüz Kürt devleti hayalinizi gerçekleştirmenizde İsrail’den başka size yardımcı olabilecek hiçbir devlet yoktur’ deniyor.
Türkiye ile de görüşmeler yapıldığı vurgulanan mektupta Şaron, Kürt liderlere ABD ve Avrupa devletlerinin de kendilerine destek vereceklerini ifade ediyor.”

* * *


Aynı gazetede yer alan “Şaron: İkinci İsrail devleti 2008’de” başlıklı bir başka haber analizde ise aynen şu ifadeler kullanılıyordu:
“İsrail’in Yahudileri yerleştireceği Kuzey Irak topraklarında onların korumasını üstlenmesi için bir askeri birlik kurduğu ve bunların İsrailli komutanlar tarafından eğitildiği belirtiliyor. İsrail Başbakanı Aril Şaron’un hazırladığı ‘Fırat İsraili’ isimli raporda, ABD ve İsrail’in 2008 yılında bölgede Mesud Barzani öncülüğünde müstakil ikinci bir İsrail devletinin ilan edileceği vurgulanıyor.
1950’lerden itibaren İsrail’e göç etmeye başlayan Yahudi Kürtler, devlet içinde çok etkin görevlere geldiler. 1996-1999 yıllarında İsrail Savunma Bakanlığı yapan Yitzhak Mordechai Irak kökenli bir Kürt Yahudisiydi. ”

* * *


‘Sabetayistler’ listesinde yer alan ve Irak’ın kuzeyinde bir ‘Yahudi/Kürt’ devletinin kurulması için kamuoyu oluşturmaya çalışan Talat Halman’ın babası yüksek rütbeli bir amiral idi.
Halen Bilkent Üniversitesi’nde ders veren Talat Halman’ın önerileri bir bir gerçekleşiyor.
Türk Devleti’ni içeriden ele geçiren Yahudi asıllılar ile, Kuzey Irak’ı yöneten Yahudi asıllılar ‘gizli/sinsi’ bir işbirliği içerisinde, ikinci bir ‘İsrail’ devletinin kurulması hedefine doğru adım adım ilerliyor.
‘Bağımsızlık’ ilan etmesi an meselesi olan ‘kukla’ devletçiğin hükümet binalarından elektrik santrallerine kadar bütün altyapısı ne yazık ki Türkiye tarafından inşa edildi.
Türk müteahhitler tarafından yapılan Erbil havaalanının açılışı yakında yapılacak.
Ve Barzani açılış için Abdullah Gül’ü bekliyor.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş