İmralı'daki AKP Paşası 'beş yıldızlı' konağında

İsrafil K.KUMBASAR

Bölücü terör örgütünün başı Abdullah Öcalan, teslimiyet iktidarı tarafından, İmralı’da yaklaşık ‘1.000 metrekarelik’ bir alan üzerinde, ‘5 milyon dolar’ harcayarak inşa ettirdiği, ‘5 yıldızlı otel’ konforunda yeni malikanesine nihayet kavuştu.
Adalet Bakanlığı, ‘40 kişiden’ müteşekkil özel hizmet personelinin ardından, Apo’nun birlikte kalacağı ağır misafirleri de apar topar adaya sevk etti.
Bahçesi çiçeklerle süslü tek kişilik koğuşta kalacak olan Apo, tamamı ‘örgüt üyesi’ olan yeni arkadaşlarıyla ‘hobi odasında’ istediği zaman buluşup görüşebilecek.
Ülkenin başına ‘ne tür belalar’ açacağına yönelik kafasında canlanan ‘dahiyane’ fikirleri onlarla istişare edip, AKP iktidarının uygulamaya geçirmesi için ‘yeni projeler’ üretecek, ‘yeni yol haritaları’ hazırlayacak.
‘Kazan’ kaldırdığı devlete ait bir ‘infaz kurumu’ olan cezaevinden, halen emrinde olan terör örgütünü ‘avukatları’ aracılığı ile ‘istediği gibi’ sevk ve idare eden AKP Paşası, İmralı’dan sızan bilgilere göre bir gününü bakın nasıl geçiriyor:

* * *

Her sabah saat 06.00’da uyanan Apo, duşunu alıp, sinek kaydı tıraşını olduktan sonra, ‘peynir’, ‘zeytin’, ‘tereyağı’, ‘bal’, ‘börek’, ‘domates’, ‘salatalık’, ‘çay’ ve ‘sütten’ oluşan, bir tek ‘kuş sütünün’ eksik olduğu kahvaltısına oturuyor.
Kahvaltıdan sonra, avukatları tarafından haftalık olarak İmralı’ya gönderilen ve herhangi bir ‘sınırlama’ ve ‘yasaklama’ getirilmeyen günlük gazeteleri okuyan Öcalan, saat 10.00’da, bir saat süreliğine havalandırmaya çıkıyor.
Havalandırma sırasında düzenli olarak ‘kültürfizik’ hareketleri yapan ve bu hareketleri odasında da sürdüren Apo, saat 12.00’de öğle yemeğine koyuluyor.
Yemek mönüsü, genelde ‘haşlama et’, ‘kadınbudu köfte’, ‘barbunya pilaki’, ‘kıymalı kuru fasulye’, ‘patlıcan musakka’, ‘pirinç pilavı’, ‘yoğurt’, ‘komposto’, ‘hoşaf’ ve ‘meyveden’ oluşuyor.
Öğleden sonrasının büyük bir bölümü ‘kitap’ okuyarak, ‘radyo’ dinleyerek, ‘anılarını’ yazarak geçiren Apo, saat 16.00’yı gösterdiğinde yeniden havalandırmaya çıkıyor.
Saat 18.00’de akşam yemeğini yiyen Apo, gece saat 22.00’de uykuya dalıyor.
Sık sık ‘doktor’ kontrolünden geçen Apo, 15 günde bir de ‘kardiyolog’, ‘psikolog’ ve ‘dâhiliyeciden’ oluşan heyetin karşısına çıkarılıyor.

* * *


Sanki ömür boyu ‘cezaya’ değil de, ‘sefaya’ mahkum edilmiş AKP Paşası.
Bu ülkede milyonlarca namuslu vatandaş, ‘bir lokma ekmeğe’, ‘bir torba kömüre’ muhtaç, ser ve sefil bir halde geçinmeye çalışıyor.
Milyonlarca işçi, memur, emekli, ‘yerden ısıtmalı’ ‘LCD televizyonlu’, ‘klimalı’, ‘buzdolaplı’, ‘derin donduruculu’ bir yaşam alanını rüyasında bile göremiyor.
Cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlülerin önemli bir kısmı, ‘kapasite yetersizliği’ yüzünden ya ‘beton’ zeminde yatıyor, ya da yatak için ‘nöbet’ bekliyor.
Ama gelin görün ki, ‘40 bin kişinin’ canına kastetmekten sorumlu olan bir örgütün başı, onlarca insanın ‘emrine’ tahsis edildiği bir adada, doktor, berber ayağında, yediği önünde, yemediği arkasında, ‘standartlar üstü’ bir hayat sürüyor.
‘Canı’ sıkılmasın, ‘beyin fırtınası’ yapsın, ‘eğitim’ faaliyetleriyle oyalansın diye yanına bir de ‘yeni yoldaşlar’ gönderiliyor.
Dışarıya çıkmak için fırsat kollayan AKP Paşası, yakında emrindekilere “Biji Tayyip”  diye bağırtmaya başlarsa sakın kimse şaşırmasın.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş