İşgal örgütleri: CIA-NATO-AB

A+A-
Cazim GÜRBÜZ

“Üzerinize bir felaket gibi çöken kitaplar gerek. Bir kitap, içinizdeki donmuş değerleri parçalayacak bir balta olmalıdır. İnsanı ısıran ve sokan kitaplar okumalıyız. Okuduğumuz kitap bir yumruk indirerek bizi uyandırmıyorsa ne işe yarar.”  Franz Kafka

Bugün size, Kafka’nın dediği türden bir kitabı tanıtıp tavsiye edeceğim. Kitabın adı:  “İşgal Örgütleri: CIA, NATO, AB.”  Yazarı: Erol Bilbilik. Erol Bey’i duymuşluğunuz, dinlemişliğiniz mutlaka vardır, okumuşluğunuz da mutlaka olmalıdır (okumayanlar içindir son virgülün sağ yanı).   
AB’ye ve özellikle de ABD’ye karşı ciddi bir tepki ve duruş oluştu ülkemizde. Buna hoşnutluğumuz, saygımız ve alkışımız vardır elbette, gelgelelim bu karşı duruş, bilgi ve bilinçle donatılmazsa; duygusal, içgüdüsel ve kulaktan dolma bir tepkiselliğe dönüşür, ciddiye alınmaz, etkili olmaz, iş başına ve sorumluluk mevkiine gelindiğinde de şaşkınlığa ve en sonunda teslimiyete dönüşür. Bunun örnekleri vardır (57. Hükümeti hatırlayınız).

Sayın Bilbilik’in Asya Şafak Yayınları arasından çıkan bu kitabında AB ve özellikle ABD hakkında hiç duymadığımız ya da az bildiğimiz birçok konu, ayrıntısıyla yer alıyor. “Keşfedilmiş yaşamlar ezberletilmiş yaşamlardan, keşfedilmiş bilgiler ezberletilmiş bilgilerden üstündür”  diyor günümüz Türk düşünürlerinden Üstün Dökmen, Bilbilik’in bilgileri ezber bilgiler değil, araştırma ve keşif yoluyla elde olunmuş; özgün, özel, çarpıcı ve değerli bilgiler. Bu bilgilerden derlediğim örnekleri aşağıya yazıyorum, ayrıntıları kitapta, dileyen erişir, erişen define bulmuş gibi olur.

-CIA ve Ford Vakfı ilişkileri. Kültürel alanda CIA’yı Ford finanse etti, insan hakları gruplarını fonladı. Ford Vakfı’nın kurulmasında rol oynayan tek dünyacı CIA’cılar.

-CIA ve Tavistock İnsan İlişkileri Enstitüsü. Bu Enstitü, insan davranışlarının kontrolü konusunu araştırıp yöntemler geliştirmek için kuruldu. Tavistock, Kore Savaşında ilk kez denenen kitlesel beyin yıkama tekniklerini geliştirdi. Geliştirilen  “Kalabalıkların Kontrolü Yöntemi” , aile bağlarını zayıflatmayı, din, onur, milliyetçilik ve cinselliği çökertmeyi hedef alıyordu. ABD’nin  “Zorunlu Irksal Entegrasyon Projesi” si de bu Enstitü’nün marifeti.

-CIA ve Marshall Planı. Marshall yardımı ve Truman doktrininin perde arkası. Ülkeleri borçlandırarak teslim alma yöntemi.

-CIA ve AB, CIA ve NATO. NATO’nun  “Ölüm derecesinde gizlilik kayıtlı” gizli maddesi. “Uluslararası Toplum” kavramı, yeni emperyalizmin bir maskesidir.

- “Tek Dünyacı CIA’cılar” . Tek Dünyacı “Neoconlar (Yeni Muhafazakârlar). ABD’nin Savunma Strateji Belgesi ve ülkelerin uyacağı 7 temel ölçüt. ABD üst egemenliğine bağlı olma koşuluyla ulus devletlere ses çıkarmama. Radikal İslam’la ılımlı İslam arasında bir çatışma olduğu fikrini Müslümanlara kabul ettirme.      

-11 Eylül’ün ardından Başkan Bush, CIA’ya yeniden adam öldürme ve suikast yetkisi veren kanunu kongreden geçirerek onayladı ve FBI ile polise yeni yetkiler veren Yurtseverlik Yasasını çıkardı.

-Mektupçu Yeni Muhafazakâr şahinler. Küresel faşist şahinler troykası. Bush’u kuşatan troyka ekibi. Hedef, ABD önderliğinde bir dünya ve dünya imparatorluğunun vurucu gücü olan bir NATO (yeni NATO girişimi).

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları