İslam alemini karıştıran gizli güç!

A+A-
Kenan AKIN

ABD’nin devşirmesi Evangelistler’in  “kıyamet senaryoları”  Yeni Dünya Düzeni ve Genişletilmiş Büyük Ortadoğu Projesi gibi büyük çaplı sorunları içeriyor.
“Koyu bir Hristiyanlık anlayışı”  görüşüne dayanan bu tehlikeli akımın kurmayları, eski Başkan Bush ve yakın mesai arkadaşlarından oluşuyor.
Gerçi, Obama, bütün dinleri tanıdığını belirten konuşmasıyla, Evangelistler’e ilk günlerde cevabı vermiş bulunuyordu. Ne var ki, dünyanın dört bir yanına yayıldığı öne sürülen Evangelistler, bir yandan ağlarını örerlerken, diğer yandan da gelişen olaylar, gizem perdelerini yırtıyor.
Bush döneminin, kötü bir armağanı olan Evangalizm acaba bu durumunu ne zamana kadar muhafaza edebilecek. Evangelizm deyip geçmemek gerekiyor.
İşte, geçmişte Evangalizm:
Esrarengiz ilişkiler yumağı “Evangelizm” eserini okuyanlar, duyulan dehşeti paylaşıyor. Gerçekten de, kitapta öne sürülen görüşler, günümüz olaylarının izahına ışık tutuyor. Her şeyden önce ABD’nin, dolayısıyla ABD’lilerin dünya üzerindeki faaliyetleri ve kurmak istedikleri hakimiyetin kaynakları “deşifre” ediliyor.
Evangelizm’in enine boyun incelendiği ve çeşitli olayların yer aldığı çalışmaya göre, dünyanın her yerinde, özellikle İslam ülkelerindeki her “esrarengiz” olayla bir tür büyük tarikat olan örgüt ilişkilendiriliyor.
Zaten, eser için “Ancak yüreği sağlam, sinirleri harap olmamış okuyuculara göre bir kitap bu” deniliyor. Yazar R. Kaan Kurt da, “Tek cümleyle; vatan, Türklük ve İslam, Yeni Dünya Düzeni’nin tam onikisindeki hedeftir” iddiasıyla ortaya çıkıyor.
Bir yandan Afganistan’daki “kargaşa” Irak’taki “istila”, Filistin’deki “baskı”, diğer yandan İran ve Suriye’ye yapılan “tehdit” Tunus, Mısır ve diğer Arap ülkelerindeki gelişmeler, Türkiye’yi çok yakından ilgilendiriyor. Eğer İran’a bir saldırı yapılırsa, bundan bütün bölgenin etkileneceği, şimdiden ortaya çıkıyor.
Dikkat edilirse, nüfusunun çoğu Müslüman olan ülkeler üzerinde çeşitli “oyunlar” tezgahlanıyor. ABD’de “Başkanlık Küresel İletişim Dairesi” Amerika içi ve yeryüzündeki bütün psikolojik operasyonların bağlı tepe de bir örğüt durumunda bulunuyor. Bu güçlü örgütün ana maksadı da, Amerikan politikası ve savunma faaliyetleri konusunda hem ABD içinde, hem de kamuoyunda olumlu izlenimler doğuracak çalışmaları gerçekleştirmek oluyor.
Üstelik, ABD Milli Güvenlik Konseyi Politika Grubu, Dışişleri Bakanlığı Kamuoyu Oluşturma Diplomasisi Dairesi ve Pentegon tarafından geliştirilen politika ve mesajları, koordinasyonları da bu örgüte bağlı çalışıyor.
Tek hedef İslam ülkeleri oluyor. Aslında Evangelizm, bir “dünya imparatorluğu”nu kapsadığına göre, başvurmayacağı herhangi bir yol kalmıyor.
11 Eylül eyleminden sonra, kimliğini “deşifre” etme gafletinde bulunan George W. Bush, “Amerika’nın kaderi ve görevi”nin insanlığı kurtarmak olduğuna inanıyor.
İşte böyle bir ABD de, birtakım üst düzeyde insan, kendine ilahi bir kisve vererek dünyaya kabus gibi çöküyor.
Bugüne gelince Evangelizm’in ABD’deki yeni konumu gerçekten de hem ilgi hem de dehşet uyandırıyor.
Eğer Başkan Obama, bir türlü “derin ve süper güç” olan Evangelizm’in önünü kesemese, başta ABD olmak üzere tüm dünyanın özellikle İslam aleminin endişesinin giderilmediği veya giderilemeyeceği kanısı tartışılmaya açık kalıyor.

Cami, kışla ve medyaya dikkat!

Önceleri “cami” sonra “kışla” şimdi
de “medya” tartışmaların odağına
getirilmiş bulunuyor. Yıpratma süreci
dikkatleri çekiyor.
Bunca gelişmeden sonra, artık durmanın, durulmanın, sakin olmanın tam zamanı yaşanıyor.
Dünyanın ve özellikle bölgemizin, siyasi ve ekonomik konjektörü “sıcak” bir şekilde gelişirken, böylesi atmosfer, her şeyden önce ülkeye “zarar” getiriyor.
Her şeyden önce, demokratik rejimin en büyük icabı “düşünme” ve “görüş” özgürlüğünün kısılmaması gerekiyor. Özellikle basın özgürlüğünün, bugünlerde ihlal edildiği endişeyle izleniyor.
Ne var ki, unutulmamalıdır ki, özgürlüklerin de, daima bir sınırı bulunuyor.
Kısaca ve açıkça diyeceğimiz şudur ki; ülkenin gerilimden gerilime, krizden krize, sürükleme lüksü sadece iç ve dış düşmanlara yarar getiriyor.
Kısacası artık bütün kurum ve kuruluşların,  kendilerine “çeki düzen” verme dönemi yaşanıyor.
Bir büyük seçime gidilirken, sorunların en azından “dondurulması” gerçekten de “ehemmiyet” arz ediyor. Üstelik bölgemizde bunca kargaşa varken, başta politikacılar olmak üzere, her kesime görev düşüyor.
Ülkemizi bu gerginlikten, aziz şehitlerimizin kemikleri daha fazla sızlamadan kurtarmamız gerekiyor.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ

Dünya cahili Süper Güç!

- ABD halkının yüzde 5’inin hiç okuma bilmediğini...
- ABD toplumunun 20 milyonluk bölümünün okuduğu basit bir sayfalık metni anlayamadığını...
- Cezaevindeki hükümlülerin sayısının 2 milyon yirmibini geçtiğini.
- 20-30 yaş grubu arasındaki
her 8 zenci erkekten biri demir parmaklar arasında zor günler yaşadığını...
- ABD’de her yüz bin kişiye yılda 10 cinayet düştüğünü...
- Meskenlerde bulunan silah sayısının 200 milyonu aştığını...
- 35 milyondan fazla ABD’linin yoksulluk sınırında yaşadığını...
- 30 milyondan fazla Amerikalının hiçbir sosyal güvenliği bulunmadığını... 
- New-York’taki evsizlerin sayısının 40 binden fazla olduğunu...
- Manhattan’da yeraltı mazgallarında ve metro tünellerinde
19 bin ABD’linin yatığını...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları