Kazancı'dan Özkök'e tepki

Kazancıdan Özköke tepki
Kazancı'dan Özkök'e tepki

Emeklİ Hilmi Özkök’ün  “takiye suçlamasına cevap veren Atatürkçü Düşünce Derneği eski Genel Başkanlarından Ertuğrul Kazancı  “Atatürkçü olmayanlar, Atatürk’ü ve Atatürkçülüğü anlatamazlar” diye konuştu.

AB’ciler Atatürkçü olamazlar
Hilmi Özkök’ün, kendisini eleştiren Atatürkçüleri “takiye” yapmakla suçlaması, Atatürkçü Düşünce Derneği Eski Genel Başkanlarından Ertuğrul Kazancı’nın tepkisine yol açtı. Kazancı, “Gerçek Atatürkçülerin tutum ve davranışları hep açık ve belirgindir. Atatürkçü olmayanlar, Atatürk’ü anlatamazlar” diye konuştu. Kazancı, Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık düzeyinin AB olduğunu savunan kesimlerin Atatürkçü olamayacağını belirtti.

Batı’nın nasihat ve yardımlarından medet umanlarla, ulusal onur duygusunu koruma ve kollamanın yaşamsal olduğunu kavrayamayanların Atatürk’ü anlatamayacağını söyleyen Kazancı, Atatürkçülerin, ABD ve AB dayatmalarına karşı çıkarak kendilerini ortaya koyduklarını hatırlattı. “İdare-i maslahatçılıkla” iş görenlerin Atatürk’ü anlatamayacağını savunan Kazancı, “ülke ve ulusu ilgilendiren çok önemli gelişmelerde Kemalist ideolojinin öngörüsünü gösteremeyenlerin Atatürkçülükle uyuşur yanları yoktur” dedi.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.