Kazasız belasız atlatılan Nevruz

İsrafil K.KUMBASAR

Hamdolsun. Bakınız, bu yıl da Nevruz kutlamalarını, herhangi bir gerginlik yaşanmadan, bir kişinin dahi burnu kanamadan ‘kazasız belasız’ atlatıverdik.
‘Barış’ ve ‘kardeşlik’ ortamının pekişmesinde ‘Kürt açılımının’, pardon ‘milli birlik ve beraberlik projesinin’ çok önemli katkısı oldu.
Böylesine büyük projenin mimarı olan çok muhterem, haşmetmeap sultanımıza ne kadar şükranlarımızı sunsak azdır.
Sağ olsun, ‘şerefsizlik’ ithamlarını nazar-ı dikkate almayarak, dünya alemin gözleri önünde İmralı’daki mübarek paşa namzedimiz ile ‘müzakere’ masasına oturarak, ne kadar büyük bir ‘devlet adamı’ ve ‘dünya lideri’ olduğunu bir kez daha gösterdi.
İmralı’daki alicenap dostumuz da ortaya koyduğu performans ile ‘mes’elenin çözümü’ konusunda ‘yegane adres’ olduğunu ispatladı.
Tabii, yukarıdan aldıkları talimatlara sıkı sıkıya uyup ‘sağduyulu’ davranarak kutlamalar için ‘her türlü kolaylığı’sağlayan, hatta Nevruz bayramını kutlamaktan başka bir gayesi olmayan ‘masum’ vatandaşlarımızın üzerine yürümeye kalkışan bir takım ‘barış düşmanı provokatörlere’ göz açtırmayan çok kahraman emniyet mensuplarının payını da inkar etmemek gerek.
Herkesin arzu ettiği bu iklimin oluşması için ‘müzakere’ masasında hangi sözlerin verildiğini pek fazla bilemiyoruz.
Hoş her şeyi bilmeye de gerek yok.
Hatice’ye değil ‘netice’ye bakınız.

 


***

 


Diyecekseniz ki, peki bir türlü ‘narkoza’ alınamayan şehit ailelerini adeta ‘isyana’ sevk eden bu fotoğraflar nedir?
Eşkıyanın artık ‘dağlardan’ indiğinin ve ‘düz ovaları’ teslim aldığının açık bir göstergesi değil midir?
Güvenlik kuvvetlerinin boşalttığı meydanlar, ‘güvenliği sağlamayı’ bahane eden yüzleri poşulu, ‘peşmerge’ üniformalı teröristler tarafından doldurulmuyor mu?
Meydanlarda artık, İmralı canisinin ‘hükümetten onaylı’ mesajları okunmuyor mu?
Platformlara  “Gün Önder Apo’yu Özgürleştirme günüdür”  pankartları yerleştirilip, ‘çatışmalarda geberen’ hainlerin resimleri asılmıyor mu?
Dev ekranlara projektörler ile Bebek Katili’nin resimleri yansıtılıp,  “Vur vur inlesin, katil TC dinlesin”  şeklinde sloganlar atılmıyor mu?
‘Apo posterleri’ve ‘örgüt paçavraları’ taşıyan hainler, “İşgalci TC Kürdistan’dan defol”  diye devlete meydan okumuyorlar mı?
Gösterilere öncülük eden Meclis’teki uzantılar,  “Diyarbakır başkentimiz”  diye buyurup, ‘Birleşik Kürdistan’ı nihai hedef göstermiyorlar mı?
Bunlar her ‘çağdaş’ ve de ‘demokratik’ ülkede rastlanabilecek ‘olağan’ şeylerdir.
Lütfen, fazla büyütmeyiniz.

 


***

 


Siz bakmayın olup bitenleri hep ‘olumsuz’ yönleri ile okumayı alışkanlık haline getirmiş olan ‘muhalif’, ‘ulusalcı’ ve de ‘darbeci’ bir takım eyyamcı tiplerin,  “Neler oluyor?” diye ortalığı velveleye verme çabalarına.
Neymiş efendim, ‘devlet otoritesi’ sarsılıyormuş, ‘ülke bütünlüğü’ tehlikeye giriyormuş, terör ‘uluslararası boyut’ kazanıyormuş, bugüne kadar ‘devletten yana’ tavır koymuş olan geniş halk kitleleri yürütülen sistemli ‘beyin yıkama’ operasyonları ile topyekun ‘örgüt sempatizanı’ haline getiriliyormuş.
Geçiniz bunları beyim, geçiniz.
‘Devlet’ dediğiniz şey nedir ki?
Bir üfürük ile bırakın ‘çağlar ötesine’ uçmayı, ta ‘arş-ı alaya’ çıkmaya hazır olan bu aziz milletin önüne her daim ‘ket vurmaktan’ başka işe yaramayan, ‘ordunun’ ve ‘yargının’ egemen olduğu bir ‘kambur’ değil mi?
Aşınız bunları efendim, aşınız.
‘Osmanlı’dan kalan son vatan parçası’ da bölünürken, siz yine her zamanki gibi  “Osmanlı yeniden kuruluyor”  diye gaz çıkarmaya devam ediniz.
Bakınız, bu yıl da Nevruz kutlamalarını, herhangi bir gerginlik yaşanmadan, bir kişinin dahi burnu kanamadan ‘kazasız belasız’ atlatıverdik.
Hamdolsun.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş