Kır saçlı lider, 'ülküsü' için harekete geçerken

İsrafil K.KUMBASAR

9 Ekim 2007 tarihinde kaleme aldığımız “Sanık olarak girdiği kapıdan lider çıkan kır saçlı adam” başlıklı yazıda şöyle diyorduk:
Koray Aydın’ın şahsında, mensubu olduğu hareketin alnına kara bir leke çalarak, tarih önünde mahkum etmek isteyenler, aslında bilmeden ona ‘çok büyük bir iyilik’ yaptılar.
‘Alçakça bir iftiraya’ hedefi olan kır saçlı adam, işbirlikçiler tarafından ‘sanık’ olarak oturtulduğu sandalyeden ‘lider’ olarak kalktı.
Koray Aydın artık ‘anasından yeni doğmuş bir insan kadar’ tertemiz bir şekilde yeniden dava arkadaşlarının arasında.
Karşısına dikilen herkesi, “Bugüne kadar neredeydin?”, “Hangi partiden aday oldun?”, “Hangi mahfillerle bağlantın var?” soruları ile köşeye sıkıştırmak isteyen egemen üst yapı, bu kez ‘üzerine kara çalamayacağı’ yeni bir lider olgusu ile karşı karşıya.
Koray Aydın’ın önünde iki seçenek var:
Ya kendisini teslim almak isteyen ‘gücün karanlık yüzünün’ hizmetkârlarının oyununa gelip, ince bir ‘etkisiz hale getirme’ strajesi ile galaksinin derinliklerinde yok olup gidecek.
Ya da ‘Türk’ve ‘İslam’ güneşinin aydınlattığı üç hilalli bayrağı, karanlık imparatorluğun karargahına dikmek için ‘isyan ateşini’ yakacak.
Ülkücüleri, varlık nedenleri olan ‘ideolojilerinden’ uzaklaştırıp, gücün karanlık tarafına hizmet eden iktidarlara ‘koltuk değnekliği’ yapacak bir ‘klonlar ordusu’ haline getirmek isteyenlerin, artık ayaklarını denk almalarının zamanı geldi.
‘Yıldız Savaşları’ yeniden başlıyor.

* * *

Ve o kır saçlı ‘lider’ sonunda sahaya indi.
Seçim öncesinde gittiği her yerde MHP’nin ‘en az yüzde 20’ oy alması gerektiğini savunan Koray Aydın, Ankara Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında aynen şu ifadeleri kullandı:
- “MHP, gerek 2007 ve gerekse 2009’da yapılan iki seçimde de iki önemli tarihi fırsatı kaçırmıştır.
5 partinin parlamentoya girdiği 1999 seçimlerinde yüzde 18 oy alarak ikinci parti olan toplam 489 belediye başkanlığı kazanan MHP, siyasi kutuplaşma yüzünden üç partinin girdiği her iki seçimde de aynı başarıyı gösterememiştir. Ekonomik krize açlığa, sefalete, vurguna, talana, rağmen muhalefet partisi olan MHP, seçimden üçüncü sırada çıkarak iktidar alternatifi bir parti olamamıştır.
Ama MHP genel merkez yönetimi, yüzde 16.04’lü büyük başarı diye takdim etmektedir.”
Koray Aydın, MHP tüzüğüne göre bir daha aday olması şimdilik mümkün olmayan Dr. Devlet Bahçeli’ye şu tarihi çağrıyı yaptı:
- “Türk milletine büyük hizmetler yapmış, çok büyük bedeller ödemiş MHP’nin, olağan kurultayı bekleyecek lüksü yoktur.
Genel Başkanlık yetkilerinizi kullanarak olağanüstü kurultayı toplantıya çağırınız.
Olağanüstü kurultayda tüzüğün ‘seçimli olağanüstü kurultay yapılamaz’ maddesini de değiştirerek, yeni seçilecek Genel Başkanın önünü açınız.
Dolayısıyla MHP’nin önünü açınız.”

* * *


Dr. Devlet Bahçeli’nin önünde üç alternatif var:
1-) “Aman efendimiz ülkenin sana ihtiyacı var”   diye önünde takla atanların aklına uyarak ‘tüzüğü değiştirip’ yeniden aday olmak.
2-) ‘Uzaktan kumanda’ ile idare edebileceği bir ‘emanetçiyi’ yerine aday göstermek.
3-) Koray Aydın’ın çağrısına kulak vermek.
Dr. Devlet Bahçeli, ülkesini ve milletini azıcık seviyorsa eğer, bir an önce olağanüstü kurultayı toplantıya çağırmalıdır.
MHP, ayağına kadar gelmiş olan son tarihi fırsatı da kaçırmamalı, ‘yeni arayışları’ da karşılayan bir politik manevrayla, ‘iktidarın en güçlü alternatifi’ olduğunu kamuoyuna göstermelidir.
Zaman, Milliyetçi Hareket Partisi’ni ‘yeniden yapılandırma’ zamanıdır.
Zaman, ‘Türk milletinin bütünüyle’ yeniden kucaklaşma zamanıdır.
Zaman, ‘bütün Türk milliyetçilerini’, ‘bütün ülkücüleri’, baba ocağının çatısı altında toparlayıp ‘tek başına iktidar’ hedefine kilitleme zamanıdır.
Zaman, MHP’yi adına yaraşır bir şekilde ‘harekete’ geçirme zamanıdır.
Zaman, ülkücü hareketin ‘aşkını’, ‘coşkusunu’, ‘heyecanını’ MHP yönetimine taşıma zamanıdır.
Zaman, ‘kırgınlıkları’, ‘küskünlükleri’ ve ‘dargınlıkları’ unutmak, Türk milletinin ‘aydınlık geleceğine’ hep birlikte yürümek zamanıdır.

* * *


Ne Amerika, ne Rusya, ne de Çin, herşey ‘Türk’e göre, ‘Türk’ tarafından, ‘Türk’ için.
Ya Allah, Bismillah, Allahüekber.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş