Koray Aydın, MHP Genel Başkan adayı olacak mı?

İsrafil K.KUMBASAR

17 Ağustos 1999 tarihli büyük depremin ardından adeta bir ‘mucizeye’ imza atan ve ‘Efsane Bakan’ unvanıyla tarihe geçen Koray Aydın, dava arkadaşları için verdiği iftar yemeğinde, ‘sevgisizlik’ üzerinden yola çıktığı konuşmasında, Türk milliyetçiliği hareketinin içinde bulunduğu ana ilişkin çok önemli iki tespit yaptı:
BİR:
- “Türkiye bu yönetimi hak etmiyor. Bu idarenin başında olması gerekenler ‘bedel’ ödeyenler, ‘can’ ve ‘kan’ verenler, ‘ülkesi için’ kendisini feda edenler ve ‘risk ’alanlardır. Türkiye’yi yönetmesi gerekenler bu salonda oturanlardır. Türk milliyetçilerinin artık ‘derlenme’ ve ‘toparlanma’ zamanı  geldi. Bu toparlanma ‘yiğitçe’, ‘cesurca’ ve ‘korkmadan’ gerçekleştirilmelidir.”
İKİ:
- “Yeniden yapılanmaya, ‘A’dan Z’ye kadar’ değişime, büyük bir ‘yeniden inşa’ hareketine ihtiyaç var. Dünyayı kavrayan, gidişata uygun pozisyon alan, ‘söylemlerini’ belirlemiş, ‘karnından’ değil ‘direkt’ konuşan, ‘aklı’ ve ‘yüreği’ olan insanlara ihtiyaç var. ‘Bilgi birikimi’, ‘donanımı’, ‘engin tecrübesi’ ile toplumda ‘ruh’ ve ‘heyecan’ dalgalanmasını yaratacak bir kadroya ihtiyaç var.”

* * *

Koray Aydın, canlı bir ‘aile fotoğrafı’ çizip, yolsuzluk iddialarına uzanan bütün yolların Tayyip Erdoğan’da kesiştiğini ortaya koyduktan sonra, şu önemli gerçeğin altını çizdi:
- “Eskiden ‘en ufak bir şey’ yaşandığında yer yerinden oynarken, ‘hangi tılsımlı güç’ sizlerin o makamlarda oturmasına müsaade ediyor? Meydanı ‘boş’ bulduğun için mi caka satıp, ‘yürümeye’ devam ediyorsun? Neye güveniyorsun? Karşında ‘muhalefet’ olmamasına mı güveniyorsun? Gün gelir, devran döner, sana da ‘haddini bildiren’ birileri çıkar elbette.”
MHP yöneticilerine ise şu uyarıda bulundu:
- “AKP’nin ‘yüzde 47’ oyu varsa eğer, geri kalan ‘yüzde 50’lik oy’ diğer iki parti CHP ve MHP arasında taksim edilecek demektir. Çünkü ortada ‘başka parti’ kalmamıştır. Bu paylaşımda MHP için hedef çıta, ‘en az yüzde 25’ olmalıdır. MHP alacağı bu oyu bir sonraki genel seçimler için ‘iktidar basamağı’ haline getirmelidir. Bu toplum, dalgalanmaya hazır. Yeter ki kararlılığı görsün.”

* * *

Üst düzey bürokratların da katıldığı iftar yemeğinde Koray Aydın’ın etkili konuşmasını heyecan içerisinde ayakta alkışlayan orta yaşlı ülkücülerden birisi, diğerini ceketinden çekiştirip kulağına şöyle fısıldıyordu:
- “İşte bize böyle bir lider gerek.”
Üzerine dikilen gözler, Koray Aydın’ı MHP Genel Başkanı adayı olması için adeta zorluyordu.
Peki Koray Aydın, liderlik için hazır mı?
Öyle görülüyor ki, o salona hâkim olan hava, dalga dalga bütün Türkiye’ye yayılacak, gün gelecek, bugüne kadar adaylık konusunda  ‘ser’ verip ‘sır’ vermeyen Koray Aydın’ı da etki altına alacak.
‘İktidarı’ yaylım ateşine tutup ‘muhalefetin’ yetersizliğinden şikâyet eden, ‘değişime’, ‘yeniden yapılanmaya’ vurgu yapan, MHP’nin yerel seçimlerde ‘yüzde 25’in altında’ alacağı her sonucu ‘başarısızlık’ olarak göreceğini ima eden Koray Aydın, zaten bir anlamda ‘aday’ olacağını da ikrar etmiş bulunmuyor mu?
Koray Aydın artık ‘görevden’ kaçamaz.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş