Kürt devletini, Türk devleti mi kuruyor?

İsrafil K.KUMBASAR

Bebek katili Abdullah Öcalan’ın üniversite yıllarından arkadaşı olan Prof. Dr. Taner Akçam, 13 Mart 2012 tarihli Taraf gazetesine verdiği mülakatta aynen şu ifadeleri kullanıyor:
- “Apo, ne istediğini, ne yaptığını çok iyi bilen biri. Kendine göre belli bir çizgisi ve programı var. Mesela, eşi Kesire’nin babasının MİT elemanı olduğunu biliyordu. Bana kendisi söyledi, ’Bizim de Kesire’nin babası Milli İstihbarat’tandır. Bizi kullanmaya kalktılar’ dedi. Apo kendisini kullandıra, kullandıra, hedefine emin adımla yürüyor. ’Kuzey Irak’a yerleşmemize Barzani izin verdi. Bu Kürt hareketi açısından dönüm noktasıdır. Biz devrimci Kürt partisini nasıl MİT’e dayandırarak kurduysak, Kürt devletini de Türk devletine dayandırarak kuracağız’diyor.”
ABD’de bir üniversitede tarih dersleri veren Taner Akçam’a Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili kampanyalarda başrol oynamasından dolayı kızabilirsiniz?
Peki ya bu iddialar?
Yalan mı?

***


Irak’ın kuzeyinde bağımsızlığını ilan etmeye hazırlanan Yahudi-Kürt Devleti, ABD ve İsrail’in koruyucu kanatları altında kuruldu, Türkiye’nin koruyucu kanatları arasında gelişip bugüne geldi.
İhanet süreci, Kenan Evren ile başladı.
Kürtçe’yi resmen yasaklayıp, bölge halkını devletten soğutan Evren, ayrımcılığı körükleyen icraatları ile bölücü örgütün dal budak salmasını sağladı.
Körfez savaşı döneminde Irak’ın geleceğinin ’Bağdat merkezli’ olmayacağına inanan Turgut Özal, stratejisini kuzeyde isyan eden peşmerge liderlerini Türkiye’nin yanına çekerek bir ’Türk-Kürt Federasyonu’ kurma temeli üzerine oturttu.
Özal, bu çerçevede Amerika’nın 36’ncı paralelin kuzeyinde Irak ordusuna karşı bir ’koruyucu kalkan’oluşturan Çekiç Güç’ün bölgede konuşlanmasına yeşil ışık yaktı.
Daha sonra gelen iktidarlar, aynı zamanda ’bölücü örgüte yardım ettiğini’bile bile Çekiç Güç’e onay vererek, ihanete ortak oldular.

***


Süreç, AKP iktidarı ile aynen devam
ediyor.
Irak’ın kuzeyine ’kendi ülkesinden’ daha ucuz elektrik veren AKP, örtülü savaş ortamına rağmen Habur sınır kapısını kapatmayarak, yılda ’13.5 milyar dolara’ yaklaşan akaryakıt kaçakçılığının önüne geçmeyerek, Mesut Barzani ve çetesine milyarlarca dolarlık gelir akıtılmasına göz yumuyor.
Mersin Serbest Ticaret Bölgesi’nde Barzani tarafından kurulan şirketlerin, bazı AKP il/ilçe başkanları ile birlikte hareket ettiği, iş yaptığı iddialarını hasır altı etmeye çalışıyor.
Kukla devlete ait ’parlamento binasından’ tutun da, ’havaalanları’, ’hastaneler’, ’okullar’ve ’altyapı’ inşaatları AKP ile direkt ya da dolaylı yollardan bağlantılı müteahhitler tarafından yapılıyor.
AKP ile işbirliği içindeki bazı hainler, Barzani’yi kamuoyuna sempatik gösterebilmek için “Nakşibendi tarikatına mensuptur. Türkiye ile ilişkilere çok önem veriyor. Babası da Türkiye’yi sevip sayardı” diye propaganda yapıyorlar.

***


Genelkurmay Başkanlığı yapan emekli bir paşa, ülkeyi yönetenlerin ortak olduğu ihanette gelinen noktayı aynen şu cümle ile özetleyecekti:
- “1991 yılında Irak’ta 36’ncı paraleli çizip, destek vererek bugünü yarattığımız bir gerçektir. ”
Yahudi Kürt Devleti’nin Türkiye’ye bağlanmak istediği yönündeki iddialar, Türk milletini uyutmaya yönelik kocaman bir yalandan ibarettir.
Körfez savaşından bu yana Türkiye’yi idare edenler, “Irak’ın toprak bütünlüğü bizim için esastır” diye diye Irak’ın bölünmesine fiilen katıldılar.
Şimdi de “Türkiye’nin üniter yapısı bozulmamak kaydıyla” diye diye Türkiye’nin üniter yapısını değiştirmeye çalışıyorlar.
19’uncu yüzyıldan beri Türk milletinin başına bela olan, bugün tam kadro AKP’ye destek veren ’Sabetaycı/Mason’ yapılanma dağıtılmadığı sürece, Güneydoğu Türkiye’den koparılıncaya kadar ihanet devam edecektir.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş