"Kürt'ü bizden çalıyorlar"

A+A-
Selcan TAŞÇI HAMŞİOĞLU

Aşağıda yazılanları, her birinin Türkiye'nin herhangi bir yerinde değil de Van'da, hâlâ toprağından Ermenilerin katlettiği Türklerin kemikleri fışkıran bir mezalim coğrafyasında yaşandığını aklınızın bir köşesinde tutarak okuyun isterim:

16 Nisan 2015... 

Zeve katliamında, Ermeni katillerin 8 köyden topladıkları 2 bin 500 kişiyi rastgele evlere ve ahırlara doldurduktan sonra her türlü işkenceyi yapıp sonra da ateşe verdikleri Van'ın, Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısının açılışında, Meclis Başkan Vekili Cahit Bozbay ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Sözcüsü Ramazan Alver, 1915'te yaşananları "Ermeni mezalimi" değil Türklerin Ermenilere "soykırımı" olarak tanıdıklarını açıkladılar!

***

24 Nisan 2015...

Bilim adamlarının, bir evin temel hafriyatı sırasında tesadüfen ortaya çıkan Çavuşoğlu ailesine mensup 5'i kadın 9 insan iskeleti üzerinde yaptıkları incelemelerde "bilinçli olarak katledilmiş ve işkence ile öldürülmüşlerdir" sonucuna vardıkları Erciş'te, halen orada yaşayan her "yerli" ailenin şehit verdiği Erciş'te, HDP'li Belediye "Eş Başkanı(!)" Diba Keskin, Ermeni iftiralarının 100'üncü yıldönümünde, ''Erciş, Ermenilerin yaşadığı bir coğrafyadır. Bugün her ne kadar Ermeni halkına yapılan zulmü hatırlatıyorsa da, Erciş Belediyesi olarak 24 Nisan'da Ermeni üzümünü ekerek bir yandan tarihle yüzleşmek bir yandan da halkların kardeşliğini hatırlatmak istiyoruz. Adına Barış Bağları dediğimiz bu bağın bağ bozumunu bütün halklar bir arada gerçekleştireceğiz" diyerek "Kürdistan ve Anadolu halklarına(!)" hayırlı olması(!) dileğiyle "Barış Bağı"na 6400 fidanlık ilk dikimi yaptı!

***

Derinlerinde onbinlerce mezalim şehidini sakladığı rivayet edilen; Ermeni katliamlarıyla kan gölüne dönen Van Gölü'nde bulunan ve canilerin Türk kadınlarını hapsedip ırzlarına geçtiği "tecavüz adası" namlı Akdamar'da; Ermenilerin önce tecavüzhane sonra da insan mezbahası olarak kullandığı kiliseye nazır "Ermeni Olimpiyat Ateşi"ni yakan, HDP'li Van Büyükşehir Belediye "Eş başkanları" Bekir Kaya ve Hatice Çoban, yanlarına yine HDP'li Bitlis, Mutki, Güroymak, Sur Belediye Başkanlarını da alarak 7 Ağustos 2015'te, Hamahaygagan Oyunları'nın "şeref konukları" olarak Erivan'a gittiler. Oyunların açılış töreninde dev ekrana bilin bakalım hangi görüntüleri yansıttı Ermenistan yönetimi;

Bingo!

Van'da yakılan ihanet ateşi!

Bu görüntüler ve HDP-DBP'lilerin Sargisyan'a yolladıkları "Buradaki emanetlerinizin bekçileriyiz" mesajı, Erivan'da dakikalarca ayakta alkışlandı!

***

Eylül 2015... Türkiye şehitlerine ağlarken, Alaköy'de, Ayanıs'ta, Bardakçı'da Ermeni komitacıların hamileleri süngülediği, çocukları tandırlarda yaktığı, annelere, babalara, ninelere, dedelere evlatlarının etlerini yedirmeye çalıştığı Van'ın Edremit Belediyesi, bu ateş çemberinde, Ermeni asıllı ressam Arshile Gorky'nin çeşmesini restore derdine düşüverdi...

***

Van'dan arayan dostum adeta feryat ediyor:

- Oyun içinde oyun var... PKK, Doğu Anadolu'da Büyük Ermenistan haritasını tamamlamaya çalışıyor. Kürt diye bir dertleri yok. Kürtleri maşa olarak kullanıyorlar. Sesini duyurma gücü-imkânı olanlar gelsin bunu buradaki Kürt aşiretlerine anlatsın; plan başka... Kürt kılığına girmiş Kripto Ermeniler değil; bizim, bu toprağın Kürtleri neye alet edildiklerini bilseler, bizden önce onlar bu tezgâhı darmadağın ederler. Bilmiyorlar. Öğrenmemeleri için her türlü izole ediliyorlar... Kürt'ü bizden çalıyorlar; bizi bizden koparıyorlar; Büyük Ermenistan'a paspas yapacaklar!

Van'dan Ankara'ya dönüp soralım madem:

Oralarda bir yerlerde; açık oy gizli tasnifle iradesi gasp edilen Van halkının yardım çığlığını duyan var mı?

 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları