Mekke’ye bombaya bir sözünüz yok mu?

İsrafil K.KUMBASAR

ABD’de üst rütbeli askerlerin yetiştirildiği okuldaki derslerde ‘İslamiyet aleyhtarı’ bilgiler öğretilmesi bazılarını pek bir şaşırtmışa benziyor.
Anlaşılan ders sadece teoride kalmayıp, günü geldiğinde Mekke ve Medine’nin nasıl yerle bir edilmesi gerektiğine yönelik taktikler de sunuluyormuş.
Eğitmen, Hiroşima ve Nagasaki’deki gibi nükleer silahların kullanılmasını salık verip,  “Siz bir sosyal kulüp üyesi değilsiniz”  buyurmuş.
Doğrusunu isterseniz, bizce bu haberde şaşılacak bir yan yok. O dersin veriliyor olmasında da.
Biz asıl, şaşırması gerekip de ‘hiç renk vermeyenlerin’ durumuna bakıyoruz.
Allah için, onların şaşırdığını görmek vaki değil. Sanki o bilgilere daha önce sahipmişler de ‘sürpriz olmamış’ halleri var üzerlerinde.
George W. Bush hazretlerinin 11 Eylül sonrası yumurtladığı “Yeni haçlı seferi”  öylesine edilmiş bir laf olmadığı gibi, Condoleezza Rice’ın “22 ülkede rejim ve sınırlar değişecek” kehaneti (!) de görmezden gelinecek bir açıklama değildir.
Tesadüfe bakınız ki, şu an Türkiye’nin başında bulunan zat da, hemen hemen Rice ile aynı tarihlerde bir gazeteye verdiği beyanatta, “23 ülkede rejim değişecek” kehanetinde bulunmuştu.
Aradaki tek fark Rice’ın “22 ülke” demesi. Acaba Rice’ın dillendirmeyip, Abdullah Gül’ün ağzından kaçırdığı ülke hangisidir?

***


Bizde ‘ilm-i siyaset’ tezgahından geçmiş, ‘takiyenin hasına’ vakıf bir zümre vardır ki çok iyi koku alır.
Bunların yanaştığı iskelelere dikkat kesilince, önümüzdeki dönemde ‘kimin muktedir olacağını’, ‘kimin hükmünün geçeceğini’hemen anlarsınız.
Şimdi bazı insanların kalkıp, “Yahu bunlar Amerika’da ne buluyor? Neden orayı kendi vatanlarından bile fazla sevip, sürekli rotayı oraya çeviriyorlar” türünden garip sorular sormaları işte bu inceliği bilmemelerinden kaynaklanıyor.
Hadi diyelim ki, uluslararası ilişkileri gözlemleyecek yetenekleri ya da güçleri yok. Fakat gözlerini yakın siyasi tarihimize çevirseler ‘sihirli formülü’ yine bulacaklar.
Şöyle 1950’lere doğru bir çevirin takvimi.
Göreceksiniz, cumhuriyet tarihinde ‘en fazla masonun’ meclise taşındığı DP dönemini müthiş bir şekilde kutsarlar. Oysa bunlar inanılmaz derecede ‘mason düşmanı’görünürler.
Menderes’e neredeyse bir ‘evliya muhabbeti’ile bağlılıklarının altında yatan gerçek sebep neyse, sonrasında Demirel’e ve Özal’a da aynısıdır.
Tıpkı bugün Tayyip Erdoğan’ın arkasında saf tutmaları gibi.

***


“Mekke’ye atom bombası atılmasını” öğütleyen ABD’li komutan karşısında dili damağı birbirine yapışan omurgasızlar, iş kendi askerlerine gelince, “Üst takımın tamamı dönmedir” diye tezvirattan geri kalmamaktadır. Şimdi kimi “Lokal bir hadise” diye geçiştirecek, kimi de hiç görmeyecektir hadiseyi.
Hoş, görseler ve bir şeyler söyleseler ne yazar. ‘Stratejik ortaklarına’ kafa tutacak halleri mi var? Sadece ve sadece ‘serzenişte’ bulunabilirler:
- “Yahu yapmayın böyle, bizi zorda bırakıyorsunuz. Maskelerimiz düşüyor. Biz ehl-i İslam sizi örnek gösterip, ileri demokrasi diye bir yerlerimizi yırtıyoruz, siz Mekke’yi bombalamaktan söz ediyorsunuz.”
Bütün bunların altında yatan gerçek ise Türkiye’de bir takım kuş beyinlilerin dini ‘kendi himayelerine’ alma çabalarıdır.
Gören sanır ki evrensel bir din olan İslam, sadece birilerinin ‘küçük hesapları’, ‘aile efradı’, ‘bağlıları’ için gelmiş bir din.
Tövbe, sümme haşa.
Allah’tan iletişim çağı gardlarını düşürdü.
Düne kadar, dünyanın herhangi bir bölgesinden bir alimin adı geçince, “Derhal tövbe et” diye yaygara koparanlar, bugün ne hikmetse “Başkalarının da var olduğunu” kabul etmek zorunda kaldılar.

***


Kendilerini ‘dünyanın merkezine’ koyup, ‘ayak oyunlarına’ bulaşanların ABD’li komutanın “Mekke’ye atom bombası atın”  sözlerine diyecek bir lafı yoktur.
Onlar sadece küffar ehlinin eteğinin altına girip, ‘kendi askerlerine’ iftira bombası atma yeteneğine sahiptirler.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş