MHP'de demokrasi öncüleri

A+A-
İsmail TÜRK

Ahde vefasını ve vicdanını kaybeden topluluklar adalet duygusunu da kaybederler! Kimi desteklersek destekleyelim asla doğrulardan ayrılmayalım. Bugünkü yazımın konusu MHP'de olup bitenler ve bugüne gelişimizdir!

MHP'de tartışılmazlık, sorgulanmazlık ve eleştirilmezlik tabuları kolay yıkılmadı. Bunun için ağır bedeller ödeyenler oldu!

Hain olma pahasına, yaftalanma, iftira, hakaret, darp ve tehditler eşliğinde bugün MHP'de hak hukuk arayışlarına zemin hazırlanmıştır. Siyasi manada MHP geleneğine Başbuğ'dan sonra sokulan biat kültürü ve diktatörlük anlayışına ilk meydan okuyan, kafa kaldıran ve bu uğurda ihraç, tartaklanma, aracının taşlanması, ajan ilan edilmek gibi bir çok bedel ödeyen ismi önce anmak ve teşekkür etmek isterim. Bu isim Ümit Özdağ'dır. Ümit Özdağ hocanın her zaman, her dönem aday olmak anasının ak sütü gibi helaldir, hakkıdır. Kendisine, bu gidişattan rahatsız olan, buna dur demek gerekir diyen kısacası Ümit hocanın hislerine tercüman olduğu herkes adına teşekkür ediyorum.

MHP'de kahraman çoktur ama bahsettiğimiz biat ve diktatörlük kültüründen sonra bu çıkışı yapacak kahramanlardan çok yoktur. İkinci demokrasi kahramanı tabiatı ile Koray Aydın Bey'dir. Kendisi bu manada bir yol oluşmasında katkısı yadsınamaz bir siyasetçi olarak tarihe not edilmiştir. Haklı olarak övünebilir. Ülkücü hareketin ona da teşekkür borcu vardır! Yol başçı olmayı hak etmiş isimlerimizdendir. Buradan Koray Bey'e teşekkür ediyorum.

Üçüncü kahramanımız Meral Akşener'dir. Bayan sıfatıyla kendinden önceki dava arkadaşlarına ne türlü yakışmaz iftiralarla engel olmaya çalışıldığını bile bile cesurca ülkücülerin hissiyatını önemsemiş, mevcut Jakoben erkin saldırı hedefine konmaktan çekinmemiştir.

Hezimete uğrayan MHP'den kopma ve çözülmeleri önlemesinin yanı sıra ülkemizde yeniden ülkücüleri oyun kurucu, MHP'yi Türk milletinin umudu ve yegane kurtuluş adresi yapmayı kısa sürede başarmıştır. Tabii ki bir çok isimsiz kahraman kadrolarla olan ve olacak işlerdir bunlar. Ancak ülkemizde siyaset, isimler üzerinden şekillenmektedir. İsimler bu bakımdan önemlidir. Diğer adaylarımız da önemlidir, değerlidir, saygındır ama bu üç ismin ülkücü hafızalardaki yeri, mücadeleleri ve ödedikleri bedeller, çektikleri sıkıntılar her zaman bilinmeli diyenlerdenim. Bu manada bu fakir de sıkıntılar çekti ama biz karabudun misali bu işleri erat bölümünden sürdürdük.

Bu hareketin bir ismi dahi kaybetme lüksü yoktur tam aksine Sn. Meral Akşener'in "Sen yoksan bir eksiğiz" mesajı ile anlattığı gibi bir birey çok önemli olmalıdır. Giden bir kişilerin önemsizliğini değil gelen bir kişilerin büyük bir kazanım olduğunu anlamak ve anlatmak hareketimiz ve milletimiz adına kaçınılmazdır!

Artık bıktık çetele tutanların iftira ve boş konuşmalarından! Çizgi, zaman gibi ölülerimize sığınarak kendilerini birinci sınıf MHP'li, diğerlerini ikinci sınıf görmelerinden. Bu saçmalıklarla sadece ülkücüler yönetilir olur! Ülkemiz soyulur, soğana çevrilir! Büyük Türkiye ancak herkesi kucaklamaktan geçer. MHP'ye davamıza katkı veren ve verecek insanları ötekileştirmek oligarşik ahlak geleneğidir. Daha iyi ülkücü, kökten ülkücü kavramını ağzına sakız edenlere sorarlar 19 senedir  hareketi oyuncağı haline getiren bu Jakobenlere karşı ne yaptınız, daha iyi ülkücü vardı da biz mi yedik diye sorarlar?

En iyi ülkücü sorumluluk taşıyan, nefsi hesap yapmayan, milletin çıkarlarını daima öne alan akıllı adamlara denir olduğunu öğrenmeseydik şimdi bu palavralar, toplulukları etkiler olurdu!

Bu işin dünü ekseni tabii ki vardır, burada esas olan fikri namusumuzdur, yaşatmamız gereken budur!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları