Milli Çözüm neferlerine yönelik operasyonun arkasındaki gerçek

İsrafil K.KUMBASAR

Flaş, flaş, flaş...
Evet çok sayın seyirciler...
Ergenekon’da ‘yargıya’, ‘üniversitelere’, hatta ‘emniyete’ uzanan (!) ve dahası ‘emekli’ ve ‘muvazzaf’ subayları kapsayan (!) ‘yedinci dalga’ (!) operasyonu da nihayet gerçekleşti.
‘Milli Çözüm’ isimli aylık bir mecmua çıkararak alenen ve taammüden ‘hükümeti yıkmaya’ (!) teşebbüs eden ‘yayın’örgütünün ‘ruhani’ lideri (!) Ahmet Akgül ve ‘kalem’ (!) arkadaşları, sabah erken saatlerde düzenlenen başarılı bir kıskaç operasyonuyla gözaltına alındı.
Örgüt merkezinde yapılan aramalarda, ‘mecmuanın hazırlığı’ ile ilgili ‘eylemlerde’ (!) kullanıldığı tespit edilen çok sayıda ‘bilgisayar’, ‘daktilo’ ve ‘gazete kupürü’ ele geçirildi.
Yazarların ‘muhtemel’ eylemlerde (!) kullanılmak üzere özel arşivlerinde biriktirdiği ‘Ergenekon’ ve ‘Kapatma’ davalarıyla ilgili dokümanlara el konuldu.
‘Terörle Mücadele Şubesi’nde sorgu altına alınan sanıklar hakkında ‘medya savcıları’ (!) tarafından yöneltilen şuçlamalar şöyle:
* Yasadışı örgüte üye olmak...
* Hükümeti yıkmaya teşebbüs...
* Kaos ortamı oluşturmak...
* Halkı isyana teşvik...

* * *

AKP’nin ‘üzerlerinden prim yaptığı’ kesimler ile ‘aynı dili’ konuşan Ahmet Akgül ve arkadaşlarının, AKP’ye ‘damardan’ girip, AKP ileri gelenlerinin ve onlara destek veren bazı grupların foyasını açığa çıkarmaları, hedef haline gelmeleri için yetti.
Ortada herhangi bir mahkeme kararı yok.
Ahmet Akgül ve arkadaşlarına yöneltilen görünürdeki en belirgin suçlama, Tayyip Erdoğan ve ekibine karşı sıkı bir muhalefet yapmak.
Ve ‘Milli Görüş’ düşüncesinin taraftarı olmak.
Doğrudur, Ahmet Akgül’ün ömrü ‘Milli Görüş’ iktidarı peşinde koşmakla geçti.
Yıllarca ‘Refah Partisi’ teşkilatları ve ‘Milli Gençlik Vakfı’ şubeleri tarafından düzenlenen konferanslara katılarak ‘Milli Görüş’ü anlattı.
1995 genel seçimlerinde Refah Partisi’nden Adana milletvekili adayı oldu.
Elazığ’da ‘El Aziz’ isimli bir gazete çıkardı, ‘Milli Görüş’ sempatizanlarına hitap eden ‘Yörünge’ dergisinde yazarlık yaptı.
Kitapları, ‘Milli Görüş’ teşkilatları tarafından yıllarca baştacı edildi.
Ama gelin görün ki, gözaltına alınır alınmaz, ani bir telaş ile hemen kameraların karşısına geçen Recai Kutan ve Oğuzhan Asiltürk, “Söz konusu şahısların parti yönetimimizle resmi ve gayriresmi bir bağı bulunmamaktadır” diye kestirip attılar.
Demek ki düşenin dostu olmuyor.

* * *


6 Temmuz 2006 tarihinde kaleme aldığımız “Muhalefet ederken AKP’yi büyütenler” başlığındaki yazıda aynen şu ifadeleri kullanıyorduk:
“28 Şubat sürecinde ‘ayak oyunları’ ile iktidardan uzaklaştırılan Erbakan Hoca’ya kazan kaldıran Tayyip Erdoğan’ın başını çektiği ‘yeniçeriler’ tarafından kurulan AKP; ‘kriz ortamından’ istifade ederek Türkiye’nin üzerine adeta bir kâbus gibi çöktü.
İktidara gelir gelmez, kendisine oy veren kitlelere sırt çeviren Tayyip Erdoğan, TÜSİAD içerisinde yuvalanan ‘tekelci sermaye’ patronlarıyla kol kola girip dış politikayı ABD’nin, iç politikayı AB’nin, ekonomiyi ise IMF’nin emrine verdi.
‘Milli Devleti’ tasfiye sürecine hız veren, ‘misyoner faaliyetlerinin’ önünü açan, ‘ülke topraklarını’ yabancılara peşkeş çeken AKP iktidarı karşısında, ne yazık ki ona oy veren kitlelerin dilinden anlayabilecek ‘gerçek’ bir muhalefet yok.
“AKP’ye muhalefet edeceğiz” diye ortalığı ayağa kaldırmaya çalışanlar, ‘laiklik tamtamları’ eşliğinde, ‘din düşmanlığı’ yaparak, ‘çam üzerine çam devirerek’, AKP’yi daha da büyütüyorlar.
AKP’ye muhalefet etmek için, her şeyden önce AKP’ye oy veren kitleleri anlamak, onların hislerine ‘tercüman’ olmak gerekiyor.
‘Aldatma’ ve ‘kandırma’ politikalarından canı yanan kesimler, son zamanlarda çıkardıkları gazete ve dergilerle AKP iktidarının ‘gerçek yüzünü’ ortaya koymaya çalışıyorlar.
‘Bizim Atatürk’ kitabının yazarı Ahmet Akgül yönetiminde yayımlanan ‘Milli Çözüm’ dergisi, AKP’ye adeta kök söktürüyor.”

* * *


Sanki ‘Hitler Almanyası’nda’ yaşıyor gibiyiz.
Ergenekon, artık ‘yasal zeminden’ iyice uzaklaşıp AKP’ye karşı muhalefet edenleri ‘susturma’ operasyonuna dönüştü.
Peki ya muhalefet nerede?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş