Milli demokratik direniş zamanı

A+A-
Ümit ÖZDAĞ

Bugün, 3 Mayıs Türkçüler Günü. 3 Mayıs, İnönü tek particiliğine karşı Türk Milliyetçiliğinin demokratik direniş günüdür. İçinden geçtiğimiz günler de MHP’li, CHP’li, AKP’li ve diğer partilerden bütün yurttaşlarımızın Türkiye Cumhuriyeti devletine sahip çıkma zamanıdır.
Böyle bir zamanda yapılabilecek en kötü şey  “elimden ne gelir?” diye hiçbir şey yapmadan oturmaktır. Sakarya Savaşı’ndan önce Türk Milleti elindeki avucundaki her şeyi ayni ve nakdi Eskişehir-Kütahya muharebelerinde yenilerek geri çekilen Türk Ordusu’nu yeniden inşa etmek için Ankara Hükümetine vermektedir. Bundan sonrasını Turgut Özakman’ın  “Çılgın Türkler” kitabından okuyalım:  “Emirdağ Kaymakamı vakit geçirmeden İlçe Vergi Kurulu’nu kurdu. Üyelerin çoğu ümitsizdi. Gelen emirde, “Kurullara her şey makbuz karşılığı teslim edilecek, ne teslim edilmişse bedeli ileride ödenecek” deniyordu ama acaba halk inanır mıydı buna? Bunları konuşurlarken birden odanın kapısı açıldı. Kapıda Emirdağ’ın delisi Battal belirdi. Bağırdı: “Selamünaleyküm!
 Kaymakam öfkelendi:
“Ulan deli, baksana çalışıyoruz. Çık dışarı!”
“Kızma beyim, biliyorum, onun için geldim. Duydum ki Kemal’in askeri çıplakmış. Allah şahidimdir üzerimdekinden başka çamaşırım yok. Çoraplarımı getirdim. Şimdi yıkadım, temizdir.”
 Yaklaşıp masanın üzerine bir çift ıslak yün çorap koydu. Çarıklarını sıyırıp odanın ortasına bıraktı:
“Aha bunlar da çarıklarım. Haydi kolay gelsin!”
Çıplak ayak, huzur içinde yürüyüp çıktı. Üyelerin dilleri tutulmuştu. Kaymakam,  “Halktan kuşkulandığımız için tövbe edelim beyler..” dedi,  “..Deli Battal gibi bir garibin bile yüreği köpürdüyse, tekmil halk ayaklanacak demektir. Hızlanalım.”
Evet, içinden geçtiğimiz dönem Türk Milletine söylenen  “PKK’ya taviz vermedik”  yalanı ile Türkiye Cumhuriyeti devletinin federalleştirilerek Güneydoğu Anadolu’da federe bir PKK Kürdistanı kurma sürecinin hızla ilerlediği bir dönemdir. Bu projenin destekleyicileri arasında dışarıda ABD vardır, AB vardır, içeride bütün ekonomik, politik, medyatik gücü ile AKP iktidarı vardır. Böyle bir güç ittifakı karşısında MHP’nin mitinglerinin, 300 aydının imzasının ve toplantılarının, CHP’nin karşı çıkışlarının, Türk Ocakları şubelerinin konferanslarının sonuç alma şansı yoktur. Böyle bir güç ittifakını yenecek güç ancak Türk Milletinin anayasasını korumak, milli birlik ve beraberliğini savunmak için ayağa kalktığı zaman ortaya çıkacak güçtür. Her yurttaş, partilerden, derneklerden, hiç kimseden bir şey beklemeden bir şeyler yapma arayışı ve çabası içinde olmalıdır. Nasıl mı? 1) Kafası karışık bir arkadaşınıza gerçeği anlatın. 2) Komşunuzun ziyaretine gidin ve doğruları ikna oluncaya kadar izah edin. 3) TV kanallarının tek yanlı yayınlarını telefon ederek protestonuzu bildirin. Her evden bir telefon gitse telefonlar kilitlenir. Başka kim yapar ki demeyin. 4) Köşe yazarlarına e-posta atın, mektup yollayın, telefon edin. 5) İlinizin milletvekillerini özellikle de AKP milletvekillerini arayın ve endişelerinizi anlatın. Unutmayın, Türk Milleti müzakerecilerden çok daha güçlü. 24 Nisan 2013’te telefon ile konuştuğum bir AKP milletvekili,  “Hocam, lütfen devam edin. Allah yardımcınız olsun” dedi. Yaratıcı olalım. Şimdi milli demokratik direniş zamanı. Aklınıza gelen demokratik direniş yollarını, ‘uozdag61@gmail.com’dan benimle paylaşın. Ben de Türk Milleti ile paylaşayım.  3 Mayıs kutlu olsun.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları