'Minareler' yıkılırken süngücüler nerede?

İsrafil K.KUMBASAR

Yıllardan beri ‘demokrasi’, ‘hukukun üstünlüğü’, ‘insan hakları’ kavramlarının arkasına sığınarak, ‘din savaşları’, ‘engizisyon mahkemeleri’, ‘cadı avları’, ‘katliamlar’ ile lekelenmiş olan tarihini perdelemeye çalışan ikiyüzlü Batı, ‘gerçek yüzünü’ göstermeye başladı.
Kendisini dünyaya, ‘demokrasinin beşiği’, ‘özgürlükler diyarı’ olarak pazarlayan İsviçre, en temel insan haklarından birisi olan ‘din ve inanç hürriyetini’ ayaklar altına alan çirkin bir uygulamaya daha imza attı..
‘Çoğunluk diktatörlüğünü’ allayıp pullayarak ‘demokrasi’ diye yutturtmaya çalışan İsviçre’de geçtiğimiz Pazar günü yapılan göstermelik ‘halk oylaması’ ile camilere ‘minare’ yapılması yasaklandı.
İsviçre’deki camiler artık bundan böyle ‘minaresiz’ olacak.
Yapılmış olan minareler de, bir punduna getirilip yıkılacak.

* * *

İsviçre’deki göstermelik halkoylamasından çıkan sonuç, Avrupa’da son zamanlarda iyice yükselmeye başlayan ‘İslam korkusunun’, artık ne kadar kökleşmeye başladığının açık bir ifadesidir.
Öyle görülüyor ki, bu karar, ‘İslam peygamberine’ hakareti tabii bir ‘hak’ olarak kabul eden Avrupa’daki ‘İslam düşmanlığını’ daha da tetikleyecek.
Karar, öyle görülüyor ki, ‘İslam’ ile ‘terörü’ aynı pota içerisinde eritmek isteyen diğer Avrupa ülkeleri için de ‘emsal’ teşkil edecek.
İşte, yıllardan beri Türkiye’nin ‘egemenliğini’ devretmek için peşinden koştukları Avrupa’nın ‘gerçek adaleti’ budur.

* * *


İsviçre’de, bütün dünyanın gözleri önünde cereyan eden ‘çoğunluk diktasına’ dayalı ‘demokrasicilik’ oyunu, ‘vicdanlarının’ sesine göre hareket eden Batılıları bile çileden çıkarmaya yetti.
İsviçre Protestan Kiliseler Birliği, oylamayı ‘din ve inanç özgürlüğüne’ karşı yapılmış açık bir saldırı olarak gördüğünü açıkladı.
Oylamayı ‘din özgürlüğüne ciddi darbe’ olarak nitelendiren Vatikan, “Bu karar İslam ülkelerinde benzer tepkilere yol açabilir” uyarısında bulundu.
Kararı ‘yanlış ve adaletsiz’ olarak nitelendiren siyasiler, “Avrupa’nın temsil ettiği değerler için utanç vericidir”  yorumu yaptılar.

* * *


Bütün İslam dünyası ayakta.
Oldu bittiye getirilen karar, Endonezya’dan, Fas’a kadar her yerde düzenlenen gösteri ve yürüyüşlerle protesto ediliyor.
Peki, ya seçim meydanlarında “Minareler süngü, kubbeler miğfer” edebiyatı ile ‘millet iradesine’ ipotek koyup iktidarı ele geçiren ‘Davos mücahitleri’ nerede?
İslam dininin, mimariye yansımış olan en önemli sembollerinden biri olan minarelere getirilen yasak, yoksa onları hiç ilgilendirmiyor mu?
Neden sesleri, solukları çıkmıyor?
Neden korkuyorlar?

* * *


Mısır Müftüsü, oylamayı şöyle özetliyor:
- “Bu referandum, bütün dünyadaki Müslümanlara aleni bir hakarettir.”
Davos Müftüsü ise, olup bitenlere rağmen kendisinden hâlâ ‘mucizeler’bekleyen kitleleri, şu cümleler ile uyutuyor:
-  “İsviçre AB dışında. Eğer AB üyesi olsaydı, bu hatayı yapmazdı. Demek ki AB dışında kalınca böyle şeyler oluyor.”
‘Hoşgörü’ ve ‘diyalog’adına, kafirler ile kol kola girip Allah’ın ayetlerini kendi kafalarına göre yorumlamaya kalkışanlar, acaba ‘hakikatin’tecellisi karşısında gaflet uykusundan uyanıp, yeniden ‘kelime-i şehadet’ getirirler mi dersiniz?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş