Müjdeler olsun!...

A+A-
Altemur KILIÇ

Müjdeler var yurdumun, toprağına, taşına; 
“Türkiye fuzuli şagilden” millet, Ordusundan kurtuluyor! Başbakan müjdeyi verdi; Orduya, bir doğal afet veya iç kargaşa halinde, Valilerin talebi üzerine, güvenlik kuvvetlerine yardım etmek-duruma müdahale etmek- yetkisini veren  “EMASYA” (Emniyet Asayiş Yardımlaşma) Protokolü kaldırılacak!
Başbakan, bu yıl siyaset belgesinin yeniden ele alınacağını, “Bundan sonra iç tehdit kavramına müsait zemin olmayacağını” da söyledi! Doğru anladıysak, irtica ve bölücülük tehlikeleri yok ve artık olmayacak!
Farz edelim, daha doğrusu ciddi bir olasılığı öngörelim; İstanbul’da, Ankara’da, büyük bir kentimizde, bir iç çatışma çıktı veya bir doğal afet vukuunda yağmacılık, çapulculuk başladı ve fırsat bilen PKK bu sefer havai fişekli değil, silahlı eyleme geçti... Polis ve Jandarma başa çıkamıyor. Nitekim son zamanlardaki bazı, nispeten daha mevzii olaylarda polis aciz kalmıştı. O zaman ne olacak... Protokol yok, yardıma gelecek askeri birlikler de kışlalarında! Valiler feryat etseler de, müdahale etmeye, yardıma koşmaya hakları yok! Bazı gazeteler de o zaman herhalde “Ergenekon’un, darbecilerin işi” derler! “EMASYA” neden kaldırılıyor, çünkü bu hükümet yalakaları ve taşeronları Türk Ordusundan, PKK’dan düşman ordularından korktuklarından fazla korkuyorlar ve sadece EMASYA’nın değil Ordunun yasal ve geleneksel “TC’yi korumak ve kollamak” görevinin de kaldırılmasını ve Ordudan tümüyle kurtulmak isterler! Asıl düşman TSK!

Asıl çeteler
Ortalıkta bu kadar komplo iddiaları dolaşır: Fakat özellikle, Türk Ordusuna ve Atatürk Cumhuriyetine karşı ciddi bir komplonun uygulandığı  “Darbe-Balyoz-Çukurambar-Kozmik Oda” iddialarının bu komplonun sanal parçaları olduğu, bunların, Ordunun mahremiyetine girip, bahaneler bulmak için tertiplendikleri, kimsenin aklının bir ucuna olsun, neden gelmez?
 Öyle ya, bu iddialarla sadece  “EMASYA”  değil, Türk Ordusu kalkacak, yerini de polis devleti alacak! Hangisine güvenirsiniz? İktidar hangisine güveniyor ve emellerine hangisi engel oluyor?
EMASYA protokolünün kaldırılmasına gerekçe olarak, Ordu Komutanlıklarının, olasılıklara karşı muhtemel tehlike hedeflerini, önceden tespit etmesi, gösteriliyor... Türk Ordusu düzenli, belli kuralları olan bir ordu! Her alanda en kötü ihtimallere göre senaryolar yapar ve tedbirlerini hazırlar!...
Evet, Ergenekon cadı kazanı kaynatılır da, daha başka çeteler, cemaat ve iktidar ittifakı sorgulanmaz.

Soralım
Sorgulanması gereken bazı satırbaşlarını verelim: Çetelerin en tehlikeli gazete- TV vb. bütün tezviratı, fesatlıkları “servis” ettikleri, yardakçıları, kimlerin malı... Taraf’ın fesat değirmenin suyu nereden? Haber kaynakları kim? İktidara yakın gazeteler, TV kanalları, bu tür haberleri, neden anında yayınlarlar. Ve mesela, yüzbinlerce, güya “abonelere”  gönderilen, aslında bedava dağıtılan (bazen kapımın önünde ben de bulurum) gazetelerin milyonlarca liralık bedeli, nerden ve ne maksatla gelir? Okuma sevgisini arttırmak için mi? Emniyet teşkilatı bugün, kimlerin eline geçmiş? Polis okullarında Polis Akademisinde yeni “polislerimizi” eğiten, şartlandıran, öğretim üyelerinin, böyle gazetelerde köşe tutan, Orduya azılı düşman kişiler olması rastlantı mıdır? Ve bu kurumların bağlı oldukları Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı buna neden izin verir.  “EMASYA Protokolünü” kaldırmak için hazırlık yapan, “Demokratik Açılım Koordinatörü”  İçişleri Bakanı Beşir Atalay acaba bunun farkında mı, farkındaysa neden göz yumar? Ve nihayet, Polis neden, hangi gerekçeyle ağır silahlarla donatılacak?
AKP iktidarının TSK’dan hoşnut olmadığı belli çünkü arzu ettiği rejimin önündeki en büyük güç Ordu... Ve şükürler olsun ki, henüz AB’nin, Amerika’nın, istedikleri gibi,  “AB standartlarına uygun değil” ! Asker toplamak için pornoculuğa başvuran, Avusturya ordusu gibi değil!
Erdoğan, “Türkiye’nin normalleşmeye doğru gittiğini, bu çerçevede Genelkurmay Başkanı ile de uyumlu çalıştıklarını,”  söyledi! İnşallah öyledir! Ve inşallah, Türk Ordusuna ve TC’ye karşı bir komplo olduğu, bizim paranoyamızdır... Başbakana inansak da, rahat uyusak!


ABDİ İPEKÇİ: Dün sevgili Abdi İpekçi’nin ölüm yıldönümüydü.. Zincirlikuyu’da onun mezarı başında Sevgili Sibel’in, Nükhet’in, Sedat’ın yanında bulunamadım.. Eski İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş suikastın Ergenekon işi olduğunu söylemiş. Yani Mehmet Ali Ağca, Ergenekon’un adamı..! Abdi bu iddiayı oradan duysa DURUM köşesinde o nazik uslubuyla Güneş’e gereken cevabı verirdi;  “Pes” diye!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları