Neyler ve şeyler

A+A-
Altemur KILIÇ

Başbakan Erdoğan, Diyarbakır’da 9 askerin şehit edilmesi ile ilgili olarak,  “Neyin nelerle ilintili olduğu, bağlantılı olduğu gün be gün, gün yüzüne çıkıyor. İnanıyorum ki yapılan bu çalışmalarla bunlar gün yüzüne çıkmaya devam edecek” demiş. Herhalde “Ergenekon” soruşturmaları hakkında! Ve eklemiş: “Terörle olan mücadelemiz şüphesiz ki sonuna kadar yılmadan, usanmadan devam edecek.” Şu anda bölgedeki bu olay sebebiyle sıkıntılı olduğu, gün yüzüne çıkıyor. Terörle mücadele konusunda hemen aynı zamanda, aynı konuda konuşan Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’la tek ortak söylemleri; sonuna kadar mücadele edileceği! Ama nasıl? Orada ayrılıyorlar... Anlaşılıyor ki Başbakan, terör olaylarını ve teröristleri bir birleriyle, galiba Ergenekon davasıyla “ilintili”  sayıyor. Köklerinin, kapsamının, Silivri Mahkemesinde “gün ışığı” gibi ortaya çıkarılacağından emin! Terör şıp diye duracak!
Ama Başbuğ kesinlikle böyle düşünmüyor. Ona göre “ilintiler” başka! Cemaatlere kadar dayanıyor! Aslında terör, bu “kapsamda”, bu ortamda azıyor ve göreceksiniz, daha da azacak! Türkiye, tepeden tırnağa kadar bölünmüş durumda... Bütün ülke sanki “Aşil’in zayıf topuğu gibi!” Başbuğ Paşa gibi ben de bu davaya “Ergenekon” demek istemiyorum, milli bir efsanenin bir “kötülükler-fesat, tezvirat, korku masalıyla” eş anlama gelmesi, hepimizi üzüyor. Düşünün; oğlunuza, torununuza artık “Ergenekon” adını veremeyeceksiniz! Soyadınız-adınız, “Ergenekon” ise, değiştirmek için mahkemeye başvuracaksınız! Sadece bunlar, bu “kapsamının” millete-topluma verdiği zararı özetlemeye, simgelemeye yeter!

Yorumlar

Başbuğ’un söylediklerine, öteki “taraf” tan yorumlar, terbiyesizlik derecesine varıyor! Sağdan ve soldan kuyruklar biribirlerine değiyor!
Biliyoruz  “darbeler dönemi” kapandı ama demokratik sivil “darbe” vacip oluyor!
Ama korkarım ki AKP, Meclis’deki çoğunluğuna dayanarak sivil darbe yaparak Anayasanın değiştirilemez maddelerini ve YAŞ’la ilgili maddeyi değiştirir.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları