O sizi değiştirmeden siz Bahçeli'yi değiştirin

İsrafil K.KUMBASAR

Koray Aydın, rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş döneminde MHP tüzüğüne konulan hükmü gündeme getirerek, “Bahçeli, beş defa seçildi, artık aday olamaz.” deyince Balgat paşaları, önce “Olur olur, bal gibi olur” diyerek kulak üzerine yatmak istediler.
Ancak, tüzüğü hukukçulara incelettikten sonra gerçeği kabullenmek zorunda kalarak, “Kurultayda tüzüğü değiştiririz, Bahçeli de yeniden aday olur” formülünü icat ettiler.
Koray Aydın, olağanüstü kurultay için imza toplamak üzere harekete geçince, Balgat paşaları önce, “En fazla 60 imza toplarlar, hadi bilemediniz yüz olur” diye burun kıvırdılar.
Ancak, toplanan 350’ye yakın imzadan 255’i önlerine konulunca, bu kez de “Zaten kurultay sürecindeyiz, olağanüstü kurultaya ne gerek var” diye ipe un sermek istediler.
Oturdukları koltukları ’babalarının malı’ zanneden paşalar, bir taraftan olağanüstü kurultay için çağrı yapan delegelerin iradelerini ‘görmezden’ gelerek, ’yok’ sayarak, ’kamuoyunun dikkatinden’ uzak tutmaya çalışıyorlar.
Bir taraftan da, ‘ne olur ne olmaz’ endişesi içerisinde, adeta ’akbabalar’ gibi imza veren delegelerin üzerine çullanarak, ’12 Eylül paşalarına’ rahmet okutuyorlar.
Üstelik, ’delegelikten istifa’ diye bir şey söz konusu olmadığı için, imza verenlerden eski tarihli ’partiden istifa dilekçesi’ almaya çalışıyorlar.

* * *

Peki bu zulüm tutar mı dersiniz?
Bütün gerçekleri ülküdaşlarıyla paylaşmaktan çekinmeyen birisi olarak samimiyetle söylüyoruz ki, şu ana kadar yalnızca ’7 kişiyi’ etkisiz hale getirmeyi başarabildiler.
Ancak, o delegelerden ikisi, bütün baskılara rağmen önce ’iradelerini’ bir kez daha yenilediler, ardından da  “Pavyon fedailiği ile ülkücülüğü birbirine karıştıranlar, bize insanlıkla bağdaşmayan şu şu muameleleri yaptılar” diye mahkemelere başvurdular.
“Hak, hukuk, adalet” sloganı ile yola çıkan bir partinin sürüklendiği noktaya bakın.
İktidar alternatifi olarak sözümüz ona ’Türkiye’yi yönetmeye’ talip olan bir partinin tepe noktalarını ele geçiren işgal paşaları, kendilerine ‘körü körüne’ itaat eden işbirlikçi mangalar vasıtası ile, partinin kaderini belirleyecek olan üst kurul delegelerini resmen ’suça’ teşvik ediyorlar.
İradelerini ’noter kanalı’ ile hukuki zemin çerçevesinde ortaya koymuş olan insanları tehdit ederek, şantaj yaparak, aileleri üzerinde baskı kurarak, eski tarihli istifa dilekçeleri alıp ’evrakta sahtecilik suçu’ işletmeye çalışıyorlar.
Hangi mantığa, hangi vicdana sığar bu?
Nerede ’ülküdaşlık’ hukuku?

* * *


Dr. Devlet Bahçeli’nin genel başkanlık koltuğuna oturmasından sonra MHP teşkilatlarında artık ’süreklilik’ ve ’istikrar’ kalmadı.
Her kurultay öncesinde, ’kendisine boyun eğmeyen’ il ve ilçe teşkilatlarını sürekli yenileyen Bahçeli, her kurultay sonrasında ’kendisini seçen’ delegeleri de değiştiriyor.
Bahçeli, kameraların önünde çekilme sözü verdiği halde, yeniden aday olduğu 12 Ekim 2003 Kurultayı’na giden süreçte, kendisine ’yeniden oy vermezler’ korkusu ile 5 Kasım 2000 Kurultayı’nda oy kullanan üst kurul delegelerinin ’yüzde 85’ini’ değiştirdi.
Aynı Bahçeli, yine 19 Kasım 2006 Kurultayı’na giden süreçte de, 12 Ekim 2003 kurultayında oy kullanan üst kurul delegelerinin ’yüzde 78’ini’ tasfiye etti.
Bahçeli, olağanüstü kurultayda bileti kesilmezse eğer, öyle görünüyor ki 19 Kasım 2006’da oy kullanan üst kurul delegelerinin büyük bir bölümünü yeniden tırpanlayacak.
Delege yapısı bir kez daha değişecek.
MHP üst kurul delegelerine sesleniyoruz:
Vakit henüz çok geç olmadan, ’demokratik haklarınızı’ kullanın.
Bahçeli’nin bir kez daha ’şahsiyetinizle’, ’onurunuzla’, ’geleceğinizle’ oynamasına sakın izin vermeyin.
O sizi değiştirmeden, siz Bahçeli’yi değiştirin.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş