Özyazıcı, doğru seçim...

A+A-
Murat TAŞKIN

Artık sağır sultanın bile duyduğu-bildiği
bir gerçek var:
Trabzonspor, son çeyrek asırda hiç şampiyon olamadı. Biri 1996, diğeri 2003’de olmak üzere 2 defa direkten döndü o kadar..
Onları da hatırlayanlar sayılıdır. Ya Trabzonspor fanatikleri, ya Trabzonspor yöneticileri, ya da işi bizim gibi Trabzonspor’u yazmak olanlar.. Anlayacağınız, son çeyrek asır Trabzonspor için, tamamen “yoklar” dönemi olarak tarih kitaplarında yerini almıştır.
Yarının da almaması için neler yapılmalıdır?
Sorunun cevabını vermeden önce, geçmişte neler yapıldı, onlara bakmak lazım.. Her sezona transfer hesabıyla başlayan, bunun için de her yıl 10’un altına inmeyen transferler yapan Trabzonspor’da demek ki belirlenen hedefe uygun olmayan bir şeyler hayata geçirilmiş. Daha Türkçesi, işe yaramayan transferler yapılmış. Birileri transferde Trabzonspor’a yanlış yaptırmış. İşte kaba tabirle, “zurnanın zırt” dediği yer burası...
Transferleri yapanlar, ya da yaptıranlar.
Kimler mi? Her işin başı yönetenlerdir. Onun için baş suçlu onlar. Sonra onların oluşturduğu “futbolcu izleme komiteleri.” Ardından da 25 yılda takımı çalıştıran bir o kadar teknik direktör.. Ve de, hemen hemen her dönemde (ki bir dönemi de başkanlıktır) bu konuda yetkin ve etkin olduğu telaffuz edilen Özkan Sümer.
Gelinen nokta ortada.
Uzak Doğu, konaklamasından sonra Trabzonspor’un başına, başka birisi olarak geçen Şenol Güneş. “Trabzonspor’a zihniyet değişimi gerek” diyerek ardından da reçeteyi “Yeniden yapılanma” olarak açıklayan Şenol Güneş.. İşte bu yeniden yapılanma sürecinin eskisi gibi olmayacağını gösteren bir değişim de futbolcu izleme, yani transfer için Ahmet Suat Özyazıcı’nın etkili ve yetkili olarak seçilmesidir. Zaten, Trabzonspor’un bugüne kadar yaptığı en büyük yanlışların başında da Sayın Özyazıcı’dan gerektiği kadar yararlanmayı düşünmemek gelmektedir. Şimdiki yönetim, “Hatanın neresinden dönülse kârdır” diyerek doğruyu yapmış, bu işin sorumluluğunu Ahmet Suat Özyazıcı’ya vermiştir.
Doğruyu yapmışlardır..
Bu doğrunun onayını ise yaşayarak önümüzdeki süreçte göreceğimizden eminim.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları