Para ve kılıç...

A+A-
Altemur KILIÇ

“Kılıç”; silah, pusat, at, avrat, milletimizin ananevi onuru... Silah, “bayrakla” birlikte üzerinde ant içilen, ülkeyi korumak için namus sözü verilen, kutsallaşmış yiğitlik simgesi...
Mustafa Kemal, “Kılıç ve saban; bu iki fatihten birincisi, ikincisine daima mağlup oldu” demiş. Şimdi ise “para”, hem kılıcı hem de sabanı yenmek üzere!
 Başbakanın, her konuşmasında, en fazla kullandığı kelimeler “para, dolar, euro”! Halkı, “Evet” demeye zorlamak için kullandığı araç “Para”! Başlıca mahareti de, asıl mesleği olan “pazarlama”!

Yiğidin namusu
Evet, “Para ve Silah”... “Silah” yiğidin namusudur, ama “silahla para” bir araya gelince/getirilince, yiğitlik bozuluyor, silah kirli emellere alet oluyor! Orduya, namusumuza, “para” zehiri katılınca yani “profesyonel” ordu, askerlik “paralı” olursa ki öyle anlaşılıyor, bazı gençlerimiz, askerlik hizmetini para karşılığı yapacaklar ve birilerinin “hizmetçileri” olacaklar...
“Profesyonel Ordu”  projesini açıklayan Milli Savunma Bakanı Sayın Vecdi Gönül, tevil etmesin; işin özeti, neticede olacak olan budur. Berrak, temiz suya bir damla zehir -para- katılırsa o suyun tümü bozulur. Askere  davul zurna ile gidenlerle, ayda -galiba- 15-16 TL’ye razı olanlarla, (eskiden bir paket sigara verilirdi) yüksek maaş ve imkânlar verilenler arasına, kaçınılmaz olarak nifak ve tefrika girer. Ordumuz önce “ruhundan” bölünür!

Acı gelişme
Zaten galiba bu oluyor da! Kısa dönem askerlik ve politika, oy malzemesi yapılan, “bedelli askerlik” ve bazı gençlerin, askerden kaçmak için türlü çarelere, başvurmaları, o eski vatan uğruna feragat anlayışını bozuyor. Üstelik, “Paralı Askerlik” veya “askerlik paralı” olursa, bu milli ayrıcalığımız tamamen yok olacak! 
Ve “kılıç-silah” pazara çıkarılırsa, bunu satın alacaklar çok olur.
Daha da vahim olan bir olgu var: Akşam gazetesinde yayımlanan, “Şoku gören kaçtı, Harbiye sivile kaldı” başlıklı bir habere göre, Askeri Liselerden mezun olanların 550’si, bedeli ödeyerek askerlikten ayrılmışlar ve ilk defa olarak Kara Harp Okuluna, öğrencilerinin % 70’i, askeri liseler yerine sivil liselerden alınmış.
Habere göre, bunun çeşitli sebepleri varmış; Bazıları sözde “intibak eğitiminin”  zor şartlarına dayanamamış! Bu şartlar daha önce de aynıydı! Şu bağlamda neden zor oluverdi? Aileler, 50.000 lira ödeyerek çocuklarının Harp Okullarına gitmelerini, subay çıkmalarını istemiyorlar! “Güneydoğu korkusu” mu? Eğer öyleyse, kamuoyunda, oradaki mücadelenin boşuna olduğu ve şehitlerin boşuna verildiği kanaati yayılmış ve bu da kabullenmişse, gerçekten çok vahim! Fakat daha da vahim ve düşündürücü olan, “Ergenekon Kapsamı” devam ederken, askerler tutuklanır ve aylarca, yıllarca ağır muamelelere maruz kalırlarken, gençlerde, askeri liselerden mezun olanlarda “subay çıkınca ve andıma bağlı kalırsam bir gün, bunlar benim de başıma gelir”  endişesi mi hâkim olmaya başladı?
Dikkat edin ve tarih düşürün: Milletimizin, para ile pulla satın alınamayacak bir hazinesi, para için ve türlü fesatlarla, çar çur edilmekte!

Cevapsız kalan sorular
“Dursun Çiçek Olayı” bir muamma... Aslanların önüne atılan bir günah keçisi mi? Ben, aksi kesin delillerle sabit olmadıkça O’nun görevini yapmış onurlu bir subay olduğuna inanacağım. “Kafes” davasında yargılanan deniz subaylarının da! Hangi gerçek Türk subayı, üstlerini öldürmek için komplo yapar? Akıllara zarar, eşyanın, TSK’nın tabiatına aykırı!
Ordu içinde PKK’lı subayların bulunması iddiası ise dehşet verici. Böyle akla zarar diğer iddialar internet sitelerinde uçuşuyor. Ve gerçekler yetkili makamlar tarafından, açıklanmadıkça ve bu “iddiaları”, malum yerlere sızdıran ve servis edenlerin hepsi, bütün köstebekler ortaya çıkarılmadıkça, yapışıp kalıyor, ülkenin ve ordunun havasını zehirliyor! Lütfen akıllarımızı, inançlarımızı bize geri verin, vakit çok geçmeden, tahribat artmadan “açıklayın”!
AMENTÜ: Ambalaja “Hayır”. AKP iktidarı
yıkılmalı. T.C. yaşamalı!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları