Saddam’a rahmet okutan yeni Kuzey Irak firavunu!

İsrafil K.KUMBASAR

AKP iktidarının, ‘Kak’ muamelesi çekip,   “Sorunları, daha fazla özgürlük tanıyarak çözmeye çalışın”  tavsiyeleri aldığı Kuzey Irak diktatörü Mesut Barzani, hakim olduğu topraklarda Saddam’a rahmet okutacak icraatlara imza atıyor.
‘Yönetim anlayışına’ karşı çıkanlara göz açtırmayan, hakkında ‘en ufak bir yoruma’ dahi izin vermeyen Barzani, para ile satın alamadıklarını silahla susturuyor.
Tıpkı Dr. Kemal Kadir gibi.
Dr. Kemal Kadir, 2005 yılının Aralık ayında, Kuzey Irak’ta çıkarıldığı sözde mahkemede, apar topar yargılanarak tam ‘30 yıl’ hapis cezasına mahkum edildi.
Peki suçu neydi, adam mı öldürmüştü?
Hayır, sadece ABD Başkanı tarafından sırtı sıvazlanan, Papa Hazretleri tarafından takdis edilen Mesut Barzani ve ‘Yahudi değil, Nakşibendi’dir” diye yutturulmak istenen ailesinin ipliğini pazara çıkaran ‘iki sayfadan’ ibaret bir yazı kaleme almıştı.
Sayfa başına ‘15 yıl’ hapis cezasına çarptırılan Dr. Kemal Kadir, bir süre cezaevinde kaldıktan sonra uluslararası baskılar üzerine serbest bırakıldı.
21 Şubat 2008 tarihinde Barzani’nin adamları tarafından vurulan Dr. Kemal Kadir, hayatını karartan yazıda bakın neler
diyordu:

***

“2 Eylül 2005 günü Erbil Kürdistan Emekçiler Partisi’nin radyosunda Irak anayasasına ilişkin yaptığım konuşmadan sonra, Barzani Ailesi beni parayla kandırmak için mektup gönderdi.
Mektupta Salahaddin Üniversitesi’nde tekrar öğretim görevlisi olarak çalışmam isteniyordu. Birkaç kez Mesut Barzani ve oğlu Mesrur’a mesaj göndererek görüşme talebinde bulundum. Fakat yapacağımız görüşmenin iyi olmayacağını bildikleri için ‘zamanımız yok’ diyerek, görüşmeyi
reddettiler.
Şimdi ‘Kurdistanpost’sitesi aracılığıyla bu aileye ilişkin yazılarımı tekrar yayınlayıp Kürdistan’a dönüyorum. Sadece bu ailenin gözünü korkutmak için.
Korkmuyorum. Özellikle de yaptıklarım günahkar Barzani ve ailesini ilgilendiriyorsa.

***


“Benim gizli saklı hiçbir şeyim yok. Merak edenler de Viyana’ya gelip, bizzat yaşamıma tanık olabilirler.
Viyana Üniversitesi’nin verdiği tek gözlü bir odam var, 2 fincan, birkaç mutfak parçası dışında hiçbir eşyam yok. Bir de ‘siyaset’ ve ‘hukuk’ alanında yaptığım iki doktoram bulunuyor. 25 yıldır ‘aynı hesap numarasını’ kullanıyorum, param hiçbir şekilde artmadı, öyle ki ‘eski bir araba’ alacak kadar toplu para bile elime geçmedi.
Saygıdeğer Barzani Ailesi’ne çağrım şu: Gelin birlikte ‘son 25 yıla ait’ mal varlıklarımızı, servetlerimizi kamuoyuna açıklayalım. O zaman çok iyi ortaya çıkar ki kim ‘nereden’, ‘ne kadar’ para almış, nasıl para
kazanmış.
Ama oldukça rahatım, bu yüzden de egemenlere istediğim kadar saldırabilirim.”

***

“Şunu da unutmayalım; geçmişte ataları ‘casus’ olanlar, bugün ‘Firavun’ kesiliyorlar.
Bütün hikayeleri de böyle başladı zaten. Kardeşleri Abdüsselam Barzani, 1.Dünya Savaşı sırasında Teblis’de çıkan isyanda Ruslar için çalışıyordu. Birinci görevi ise Osmanlı devletine sorun çıkarmaktı. Bu casus faaliyetlerinin ismini de ‘Kürtçülük’ koydular. O günden bu yana ‘casusluk kültürü’ onlar arasında süregelmekte.
Sadece efendileri değişiyor; bazen İsrail oluyor, bazen de Amerika.
Ancak Rusya karşısındaki görevleri hiç bir zaman değişmedi ve öyle kaldı.
Zorlandıklarında buraya yöneliyorlar.
Casusluk sayesinde ‘büyük bir mafya’ oldular.
Elimden geldiğince bu zalimlerin üstüne gitmek, onları teşhir etmek benim için bir şereftir.”

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş