Şah sarayda, piyon zindanda

A+A-
Selcan TAŞÇI HAMŞİOĞLU

Aloo!.. Bahar sarhoşluğu mu kardeş?
Yıllarca  "yargılanacaksınız"  dediklerimiz  "yargılanmasın"  diye dayanışacağız öyle mi;  "gazetecilik görevimiz"  bu yani;
 "Dokunmayın Mehmet'ime; 'maşa'dır!" 
Hadi oradan!
Eskiden torbacılar  "satıcı değil, içiciyim abi" diye hafifletmeye çalışırlardı cezalarını; şimdi  "bavulcular",  "ben taşıyıcıyım, pazarlamasını üstlendim" diyerek  "masumiyet delili"  olarak sunuyorlar toplum algısını zehirledikleri itirafını!
Mehmet Baransu yargılanmalıydı; yargılansın!
Ahmet Altan yargılanmalıydı; yargılansın!
Yasemin Çongar yargılanmalıydı; yargılansın! Dün öyle bir  "baskı"  yaratıldı ki gazeteciler üzerinde, bunu söyleyeni  "recm" e hazırdı  "medya mahallesi" ?
Ne yani yargılanmasınlar mı? Kâr mı kalsın yanlarına yaptıkları; o haysiyet cellatlığı, o linç, o hedef gösterme?.. 
Oldu olacak bir de madalya takın (hatta TSK mensuplarından sökülenler olsun 'kötü niyetimiz yok vintage modası'dersiniz)  "Türk ordusunu Amerikan politikaları doğrultusunda itibarsızlaştırıcı gaz pompalayan"  kalemlerine; akıl ve vicdan imha silahı gibi çalışmışlardı hatırladınız mı?
Asıl niyetleri 7 Şubat'ın, 17-12 Aralık'ın intikamı olanlar için "Balyoz sanıklarına kurulan kumpasın soruşturması"  sadece bir kılıf olabilir... Taraf'ın  "devletin güvenliğine"  zararıyla zerre ilgilenmiyor olabilirler, asıl hedefleri  "Saraylı ve avanesinin güvenliği" ne dönük tehdit ve şantaj bavulunu sıfırlamak olabilir; mümkün.
Bu manada; "Baransu'nun evindeki 10 saatlik arama, 6 saatlik gözaltı, 2-3 saatlik savcılık ifadesi, kelepçeli fotoğrafları"  ben de biliyorum daha  "adil"  bir ülke haline getirmeyecek Türkiye'yi!
Ben de biliyorum  "Şah"  sarayda, "piyon"  zindanda; bu değil "adalet" in karşılığı! Ama bunun idrakinde olmak, -Barış Pehlivan dün bir kere daha hatırlattı- "Günlük olarak yayınlanan bir gazetenin, 20.01.2010 tarihli ve devam eden günlerdeki nüshalarında yayınlanan " BALYOZ DARBE PLANI " isimli haberlerin içeriğinde..." diye başlayan iddianamelere meze manşetler kurgulamaya  "gazetecilik"  deme idraksizliğine düşmeyi gerektirmez değil mi? İmzasız kâğıt parçalarını  "belge" diye yayınlayıp yargısız infaz yapanlar,  "imzalı kumpaslarından"  dolayı adil yargılansınlar;
Ki bu bile hak etmedikleri derecede "iyi"  bir son aslında onlara!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları