'Sanık' olarak girdiği kapıdan 'lider' çıkan 'kır saçlı' adam

İsrafil K.KUMBASAR

Mahkeme Başkanı, “Biraz sonra açıklayacağımız karar sakın salonda olumlu yada olumsuz bir taşkınlığa yolaçmasın” diye uyarıda bulunurken, netice hakkında da bir ipucu vermişti aslında.
Ama, salonu dolduran yüzlerce dava adamı, ‘siyasi linç’ endişesi yüzünden, yine de büyük bir heyecan içerisinde kararın sonucunu birinci ağızdan duymayı bekliyorlardı.
Nefesler adeta tutulmuş gibiydi.
Nasıl tutulmasın ki?
Mahkeme, aynı zamanda ‘lekesiz’ geçmişi olan bir hareketin geleceği hakkında da karar verecekti.
Salonda rahat olan belki de bir tek kişi vardı:
‘Sanık’ sandalyesinde oturan ‘kır saçlı’ adam.
Rahattı, çünkü hakkında ‘217 yıl hapis’ istenen iddiaların tamamen ‘iftira’ olduğunu biliyordu.
Ve yüce mahkeme, üzerine atılmak istenen çamuru, ‘zamanaşımı’, ‘af’ veya ‘delil yetersizliği’ ile değil, ‘11 kişilik heyetin’ tamamının iştirak ettiği nihai karar ile temizledi:
- “Yürütülen 3 yıllık tahkikat neticesinde, hakkındaki iddiaların tamamen asılsız olduğu anlaşılmış, Koray Aydın tarih önünde aklanmıştır.”
Kararın, açıklanmayan bir sonucu daha vardı.
Mahkeme Koray Aydın’ın boynuna takılmak istenen o çirkin halkayı alıp, onun önünü kesmek isteyen ‘hasımlarının’ boynuna geçiriverdi:
- “Onu suçlayan siyasiler, birer müfteridirler.”

* * *

Tarihin bugüne kadar kaydettiği en alçak, en namussuz, en kalleş silah iftiradır.
İnsanoğlu’nun atası olarak bilinen Hz. Adem’den günümüze kadar, çağının en vurucu silahları ile dize getirilemeyen nice babayiğitler, en yakınlarının kafalarında bile “acaba?..” kuşkusunu uyandırabilecek nice kahpe iftiraların kurbanı olmuşlardır.
Öyle ki insanlığın kurtuluşu için gönderilen peygamberler Hz. Musa, Hz. İsa, Hz. Muhammed bile, haklarında uydurulan iftiralardan yüce yaradanın yardımı ile kurtulmayı başardılar.
Allah’ın (c.c.), Kur’an-ı Kerim’de buyurduğu bir ayet, İslam alimleri tarafından “Sizin şer olarak gördüğünüz olaylarda bazen hayır vardır, ne olacağını ancak Allah bilir” diye yorumlanır.
Koray Aydın’ın şahsında, mensubu olduğu hareketin alnına kara bir leke çalarak, tarih önünde mahkum etmek isteyenler, aslında bilmeden ona ‘çok büyük bir iyilik’ yaptılar.
Koray Aydın, eğer mahkeme huzuruna çıkmamış olsaydı, el altından yürütülen iftira kampanları hiç bitmeyecek, kafalarda oluşan ‘acaba’ soruları daha da çoğalacaktı.
Mahkeme, verdiği karar ile hem Koray Aydın’ı, hem mensubu olduğu hareketi aklarken, aynı zamanda ‘hukuk’ ile ‘siyaset’ arasındaki söylentilerin de asılsız olduğunu ortaya çıkardı.
Koray Aydın, şimdi daha güçlendi.
‘Sanık’ olarak oturtulduğu sandalyeden ‘lider’ olarak kalktı.
Türk milletine hayırlı ve de uğurlu olsun.

* * *


Çirkin iftiraları ortaya atanların, parti içi ayak oyunlarında kullananların, mahkumiyet kararı için ellerinden geleni yapmaktan kaçınmayanların şimdi ne düşündüklerini bilemiyoruz.
Koray Aydın, artık ‘anasından yeni doğmuş bir insan kadar’ tertemiz bir şekilde yeniden dava arkadaşlarının arasında.
Karşısına dikilen herkesi, “Bugüne kadar neredeydin?”, “Falan partiden neden aday oldun?”, “Filan mahfiller ile bağlantın var mı?”  soruları ile köşeye sıkıştırmak isteyen egemen üst yapı, bu kez ‘üzerine kara çalamayacağı’ yeni bir lider olgusu ile karşı karşıya.
Koray Aydın’ın önünde iki seçenek var:
Ya kendisini teslim almak isteyen ‘gücün karanlık yüzünün’ hizmetkârlarının oyununa gelip, ince bir ‘etkisiz hale getirme’ strajesi ile galaksinin derinliklerinde yok olup gidecek.
Ya da ‘Türk’ve ‘İslam’ güneşinin aydınlattığı üç hilalli bayrağı, karanlık imparatorluğun karargahına dikmek için ‘isyan ateşini’ yakacak.
Aydın, hangi yolu tercih edeceğinin ipucunu, mahkeme çıkışında yaptığı konuşmada verdi:
- “Ey ülkücüler, çetin mücadeleye hazır olun.”
Ülkücüleri, varlık nedenleri olan ‘ideolojilerinden’ uzaklaştırıp, gücün karanlık tarafına hizmet eden iktidarlara ‘koltuk değnekliği’ yapacak bir ‘klonlar ordusu’ haline getirmek isteyenlerin, artık ayaklarını denk almalarının zamanı geldi.
‘Yıldız Savaşları’ yeniden başlıyor.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş