Sevinin olur mu!

A+A-
Selcan TAŞÇI HAMŞİOĞLU

Sözün bittiği gün “1 Mayıs 2014” te, sözün bittiği yerden “Mamak Askeri Cezaevi”nden yazmış Mustafa Önsel. Yargıtay, “özel yetkili” mahkemenin verdiği ve onların “şeref madalyası”  saydığı  “ceza”ları onadığı günden bu yana, Önsel “er” diye imzalıyor mektuplarını ve fakat o Türk Silahlı Kuvvetlerinin üstün meziyetli “kurmay albay” larından biri...
“Dava arkadaşı” Murat Özenalp’in acısıyla kaleme almış aşağıdaki satırları;  “hadi sevinin şimdi” diyor... 
Kime mi? 
Aslında hepimize...

***

“Evet, bugün 1 Mayıs 2014. Birçok kesim için değişik anlamları var bugünün. Ama biz ” Balyoz “ mağdurları için bambaşka bir anlamı var artık. Çünkü arkadaşımız Murat Özenalp hakkın rahmetine kavuştu. Aslında o ölmedi, öldürüldü. Hak, hukuk tanımaz vicdansızlar tarafından katledildi o.
Şimdi onlara sesleniyorum. Sevinin ey, ona hukuksuzca, vicdansızca 16 yıl ceza veren özel yetkili mahkemenin yargıçları Ömer Diken, Ali Efendi Peksak, Murat Üründü. Sevinin. Bu davanın savcıları, Savaş Kırbaç, Hüseyin Kaplan, Bilal Bayraktar, Mehmet Berk, Hüseyin Ayar, Cihan Kansız, Ali Haydar, Fikret Seçen sevinin olur mu?
Sevinin ey, Yargıtay’ın 9. Dairesi’nin Başkan ve dört üyesi, sevinin. Betona gömdüklerinizi toprağa gömüyorlar...
“Kumpas var” demesine rağmen hala kılını dahi kımıldatmayan, hatta dün bir TV kanalında ” bize operasyon yapan savcılarla, o davadakiler aynı değil “ diyen Başbakan ve dahi hükümet üyeleri siz de sevinin...
Her konuda fikir açıklamaktan geri durmayan ama kumpas davalarıyla ilgili tek kelam etmeyen ” Başkomutan “ Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sen de sevin...
Sevinin, oy veya başka kaygılarla, bu kumpas davalarının tetikçisi cemaat denilen sırtlan çetesiyle kol kola fotoğraf veren muhalefet partileri, siz de sevinin.
Birkaç sırtlan yerinden edildi diye kıyameti kopartıp, meclis kürsüsünden bağıra çağıra onları savunan ama Murat Özenalp gibi ülkesinden ve insanlıktan başka sevda bilmeyen subaylar için tek kelime etmeyen bir kısım milletvekilleri siz de sevinin...
Murat ve arkadaşlarına iftiralarla ve ahlaksızca saldıran, onları kamuoyunun gözünde linç etmeye çalışan insanlık değerlerinden nasibini almamış bir kısım medya mensubu siz de sevinin olur mu?
Ya sen Haşim Kılıç? Daha geçen gün kuruluş yıldönümünde, “Adaletten, hukuktan, demokrasiden, bireysel hak ve özgürlüklerden, evrensel ilkelerden” bahsediyordun. Kumpas olduğunu anlamak için kahin veya hukukçu olmaya gerek olmayan “Balyoz” ile ilgili dosya 6 aydır önünde duruyor. Amerikan kuşuna gösterdiğin ilgiyi Türk subaylarından esirgedin. Sen o dosyaya baksaydın Murat bugün dışarıda olacaktı. Muhtemelen bu elim olay da başına gelmeyecekti. Onun için sen de sevin olur mu?
TSK’nın komuta kademesi, size de ” sevinin “demekten başka bir şey gelmiyor aklıma. Unutmadan, ” Balyoz ile ilgili gerçek dışı ve bizlerin aleyhine rapor hazırlayan “ Ahmet Erdoğan’ı yurt dışında göreve göndererek ödüllendirmek yetmez. Ona daha büyük ödül vermek için çalışmalara şimdiden başlayın olur mu?
Murat Özenalp, Tokat Zileli’ydi. Fakir bir ailenin çocuğuydu. Zile’ye, Tokat’a ve ülkesine aşıktı. Onlara asla ihanet etmedi. Ülkesi için denizlerde pek çok görev, tatbikat ve operasyona katıldı. Devresinin birincisiydi. Sırtlanların pususuna düştü. Kurtulamadı! Peki ya siz; Zileliler, Tokatlılar ve dahi bütün millet, sizin için canını verme üzerine yemin etmiş Murat için siz ne yaptınız? Siz de sevinin olur mu?
Bölücüler, ülke düşmanları, insanlık düşmanı kumpas çetesi, sizlere sevinmek az gelir. Siz ziller takın, düğün dernek kurun günlerce eğlence düzenleyip eğlenin. Çünkü bir memleket ve insan sevdalısı öldü! Bir engeli daha aştınız ne mutlu size..
Murat Özenalp, gözü yaşlı bir anne ve bir eş bıraktı geride. Cezaevine girerken 3,5 şimdi ise 7 yaşında olan Duru ile 16 yaşında Batu’yu da yetim bıraktı.
Sevinin, hepiniz sevinin... Biliyorum hepimizin ölmesini bekliyorsunuz, daha fazla sevinmek için... Sıraya girdik... Ne ölümden, ne de hainlerden korkarız... Ama bilin ki, her ölüm sizin sonunuzu hazırlayacak. Her ölümüz sizin sonunuzdur! Göreceksiniz!...
Son söz olarak, her şeye rağmen “bize ne olursa olsun, yeter ki vatan sağ olsun” diyoruz.
Mamak Askeri Cezaevi’nden Murat Özenalp’in cezaevi arkadaşı Er Mustafa Önsel” ...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları