Sıçanlara ve aslanlara dair...

A+A-
Altemur KILIÇ

TSK’ya karşı saldırılar yoğunlaştı... Görünen o ki, 29 Mart yerel seçimlerinden sonra hele AKP gene kazanırsa (ki kazanacak), iki konu  “Kürt Sorunu”  ve  “Türk Ordusu sorunu” ivme kazanacak. Ergenekon kapsamı ve iddianamleri, her iki sorunun da, melun amaçlarına harekat merkezi... 

Amaçları Türk Ordusu...
Amaçları gittikçe belli oluyor... Türk Ordusu; Türkiye Cumhuriyetinin, Atatürkçülüğün, laikliğin Ulus Devletin son “savunma hattı” ... İçli, dışlı melun bir ittifakın Ege’de Kıbrıs’tan Orta Doğu’ya, Büyük Ermenistan’dan Büyük Kürdistan’a, enerji hatlarından petrole ve şeriat devletinin post-modern türü  “Ilımlı İslam Cumhuriyeti” ne kadar, bütün proje ve hesaplarına başlıca engel Türk Ordusu; muhakkak sindirilmeli, bertaraf edilmeli! Ordu olmasaydı; zamanındaki zorunlu şartları, sebepleri kasten unutturulan müdahaleleri ve şimdi asıl intikamı alınmak istenen 18 Şubat -Andıç- olmasaydı ne olurdu? Bugün gerçekleşmekte olanlar o zaman olurdu?
Yabancıların maksatları belli... Pek iyi, ya onlarla işbirliği yapan, onlara destek olan sözde aydınlar ve yazarlar “dahili bedhahlar” ? Bu ahlaksızlar, her zaman olmuştur...Ya rant için, ya da neseplerinden ve kuyruk acılarından dolayı! Ve de Ordunun müdahaleleri yüzünden menfur emellerine daha önce ulaşamadıkları için!   
Ben, yedek subay olarak, yoklamada “çağdışı” kalmış olsam da bu hakaret ve muameleleri içime sindiremiyorun! Ve ben Orduma karşı sadece düşmanlar tarafından yapılmakta olan saldırılara değil, onlarla işbirliği içinde olan siyasilere, sözde aydınlara isyan ediyorum. Bu hayasızca akın bir şekilde durdurulmalı...
 Bunları yazarken, AKP’nin önde gelenlerinden, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın komutanlar hakkında söyledikleri, gündeme oturdu. Demiş ki,  “Aman Allah’ım neler konuşmuşlar, neler söylemişler. Allah’a çok şükrediyorum ki Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş yoksa bunların savaşacak halleri yok. Askerlikten başka her şeyi yapmışlar.”
 Arınç’ın TBMM Başkanı iken icraatı sözleri, cemaziyelevveli  malum. Bu zatı, ben daha 2002’de, Meclis Başkanı seçildiğinde teşhis ve teşrih etmiştim. Kayıtlarda sabit. Habertürk Televizyonunda, “Arınç’ın tehlikeli emelleri var”  demiştim. Haklı çıktım.
Arınç sözlerini tevil etmeye bile gerek görmüyor... Ve sağlı sollu liboşlar “Üslubu yanlış, daha özenli olmalıydı” derken ona arka çıktılar. Hiç şüphe etmeyin; diğer AKP liderleri de aynı kafadadırlar. TSK ve komutanları boy hedefi, vuruyorlar  “abalıya” !  Arınç, Türk subay ve komutanlarının vasıf ve eğitimlerinin dünya ordularına örnek olduğunun farkında değil. Ona bunu ve komuta cesaret ve dirayetlerini, münasip şekilde anlatmak gerekiyor!

Yaralı Arslan...
Profesör İlber Ortaylı  “Dünyanın en eski düzenli ordusudur ve ülkeyi, milleti birleştiren, bütün reformların başını çeken bir ordududur”  diyor. Bunun da üstünde, bütün dünya ordularına nasip olmayan, silah ve teknolojiden daha önemli bir ayrıcalığı var... Atatürkçülük ruhu! İşte bunun içindir ki içeridekiler ve dışarıdakiler, bu ruhu -genç subayların motivasyonunu- söndürmek istiyorlar! Bizler, buna -makus talihimize- razı olacak mıyız? Açık söylemeli, Ordu bu hayasız akına karşı kendisini savunamazsa halkın saygı ve güvenini kaybeder ve ülkeyi savunma gücü azalır!
Bir emekli albayımız, Türk ordusunun sicilli baş düşmanı, Ali Bayramoğlu’na yazmış: “Eski bir ordu mensubu olarak, 29 yıllık emeğim, sizin gibi aydınlara haram olsun. Çünkü, Mardin dağlarında sizlerin mal ve can güvenliğinizi korumak için, ben de ter döktüm. Yaralandım. Ölümlerden döndüm. Suçlu varsa gereği yapılsın. Ama, sararmış bir yaprak yüzünden koca bir çınar ağacını kesmeyin. Unutmayınız ki, o ağaç devrilirse, sizler de altında ezilirsiniz...” Bayramoğlu ise sevinçler içinde, “çınar devrildi bile”  diyor. O öyle sansın; Yaralı Arslan -sıçanlar önünde böyle oynarlarken- bir kükrerse, kaçacak delik ararlar. Onları AB ve ABD de kurtaramaz... İnşallah!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları