Sinan Oğan'dan Halep uyarısı

Sinan Oğan'dan Halep uyarısı
MHP Genel Başkan Adayı Oğan, Rus Büyükelçisi'ne yapılan saldırıyı değerlendirdi. Saldırının, Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkileri bozmaya yönelik olduğunu söyleyen Oğan, "bu saldırıdan en büyük zararı Türkmen şehri Halep görecek" dedi.

MHP Genel Başkan Adayı Dr. Sinan Oğan, Rus Büyükelçisi Karlov'a yapılan suikastla ilgili açıklamada bulundu.

İşte Oğan'ın açıklaması:

EN BÜYÜK ZARARI HALEP GÖRECEK

Türkiye’de  art arda gelen terör saldırılarına dün bir yenisi daha eklenmiştir. Bu saldırıda  seçilen hedef Rus büyükelçinin şahsı değildir. Hedef son derece stratejik bir bakış açısıyla seçilmiştir. Bu saldırının Türkiye’nin istikrarına, uluslararası prestijine son dönemde özellikle Suriye’de ivme kazanan Türk-Rus ilişkilerine ve Suriye’de ölüm kalım savaşı veren ÖSO ve Türkmenlere yönelik bir saldırı olarak değerlendiriyorum. Saldırgan her ne kadar bu terör eylemini Halep’in intikamını almak için işlediğini söylese de bu saldırıdan en çok zararı Halep ve Halep’i savunan güçler görecek, Rusya’nın tavrını Suriye’de sertleştirecek asıl zararı uzun vadede kadim bir Türkmen şehri olan Halep’e olacaktır. Bu terör saldırısı Türk – Rus ilişkilerinde Ankara açısından önem arz eden Kırım, Karabağ gibi konularda devletimizin elini zayıflatmaya yöneliktir. Dolayısıyla da bu saldırı her ne kadar basit bir intikam eylemi olarak gösterilmek istense de bunun çok daha ötesi anlamlar taşıdığı görülmektedir.

KATİLİN POLİS TEŞKİLATINDAN OLMASI DEĞERLENDİRİLMELİDİR

Bu saldırının basit bireysel bir eylem olmaktan ziyade, içerisinde istihbarat örgütlerinin de bulunabileceği geniş bir yelpazede değerlendirilmesi ve mutlaka aydınlatılması önemlidir. PKK, DAEŞ ve FETÖ terörünün Türkiye’deki eylem gücünün de son dönemde peş peşe yaşadığımız terör saldırıları ile zirve yaptığını göstermesi açısından da önemlidir. Rus Büyükelçiye yapılan saldırının canı pahasına Türkiye’yi savunan polis teşkilatımızın içine sızmış biri tarafından yapılması da ayrıca değerlendirilmesi gereken bir husustur. Türkiye’de son dönemde Türk milleti ve Türk polisi tek yumruk haline gelmişken, provokasyonun arkasındaki odaklar tarafından suikastın polis teşkilatımızdan bir kişiye ihale edilmesi üzerinde de uzunca düşünülmelidir.

TÜRKİYE'NİN BU OLAYI ÇÖZMESİ GEREKMEKTEDİR

Bu saldırı aynı zamanda Türkiye’nin istikrarına ve itibarına vurulmuş bir darbedir, bu sebeple bu saldırının aydınlatılması zaruridir. Bu saldırının aydınlatılması, bundan sonraki benzer saldırı ihtimallerinin de önüne geçilmesi açısından önemlidir. Maalesef ki, son dönemlerde gerek güvenlik güçlerimize ve gerekse de yabancı misyonlara yapılan saldırıların artış gösterdiği, Türkiye’nin yönetilemez bir noktaya doğru sürüklendiği gözlemlenmektedir. Türkiye’nin istihbarat zafiyeti başta olmak üzere eksiklerini herhangi bir kompleks sorunu yapmadan itidalli bir şekilde ele alması ve çözmesi gerekmektedir. Bu vesileyle, Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yapılan menfur saldırıyı kınıyor, ailesine başsağlığı diliyorum.

  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş