Siyaset kürsüsüne çıkan tek başkan...

A+A-
Murat TAŞKIN

“Trabzonspor tarihine baktığımızda, Trabzonspor’a siyaset sokmayan tek başkanım. Trabzonspor’un ismini kullanıp Trabzonspor’a hizmet ederek kendilerine makam mevki edinen insanlar vardır.”

***

Bu ifadeler Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu tarafından 6 yıldan beri gündemde olan ancak “2 yılda tamamlanacak” denilerek koskoca yılların geride bırakıldığı Akyazı deniz dolgu alanı üzerine inşa edilecek 41.461 bin kişilik stadın temel atma töreninde tekrarlandı. “Tekrarlandı” diyorum, çünkü benzeri ifadeler Sayın Hacıosmanoğlu tarafından daha öncede kullanılmıştı. Gerçi “2 yılda bitecek” ifadesi de Başbakan tarafından da aynı şekilde kullanılmıştı ya..

***

Her neyse; biz gelelim, konuşarak siyasetin yapıldığı en üst yer olan kürsüye çıkıp da; “..siyaset sokmayan tek başkanım” sözündeki garabete!..  Bu neye benziyor bilir misiniz? Atın üstüne çıkmış birisinin, “Ben ata binmiyorum” demesine..

***

Hadi diyelim bu kendini görmüyor, bilmiyorsun!.. Buna rağmen, “.. siyaseti sokmayan tek başkanım” demek, 1967’deki Ali Osman Ulusoy’dan görevin devir alındığı Sadri Şener’e kadar Rahmet-i Rahman’a kavuşmuş olanlarda dahil, tüm başkanları, siyaset yapmakla itham etmek olmuyor mu?
Oluyor.. Hem de bal gibi oluyor!..

***

“Ne gerek var?” diye soracağım ama, sanırım Sayın Başkan, siyaset yapma konusunda söylemlerinin tersine kendinde bir huzursuzluk, suçluluk duyuyor da ondan kaynaklanıyor bu hal..
Yoksa, tabi ki herkesin olduğu gibi, her başkanın da bir siyasi görüşü vardır, vardı. Bunlardan kimisi daha sonra Trabzonspor başkanlığının da sağladığı tanınma ve itibarla milletvekili, bakan bile oldular. Hiç biri de inkâr etmiyor. Ama, Trabzonspor’da başkanlık yaparken, siyaseti en üst noktada yapan, önce milletvekili, sonra bakan da olan Mehmet Ali Yılmaz ile Faruk Özak gibi hiç biri böyle bir görüntü vermediler. Böyle sözler etmediler.
O günlere göre bugün şartlar değişmiş olabilir. Sayın Başkan kürsüye de çıkabilir. Ama, sözleri geçmişi bilip, bulunduğu yere de bakıp ona göre sarf etmelidir. Yani, kendi kendini tekzip etmemelidir..
Aksi durum ve davranış Trabzonspor’a zarar verir, veriyor da..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları