Suç duyurusu ve uyarı

A+A-
Altemur KILIÇ

Adı, şimdilik bizde mahfuz, “sayın”  bir vatandaşımız, internet ortamında da yayınlanan yazılarımdan dolayı, Yeniçağ ve benim hakkımda, “hakaret, devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, suça teşvik, ihanet” suçları işlediğim iddiasıyla, Savcılığa suç duyurusunda bulunmuş. Savcılıktan celp geldi! Tabii, icabet edeceğiz, ama kim, hangi kök ve inançtan, hangi taraftan olduğunu bilemediğim ve fakat tahmin ettiğim bu kişinin zırvaları hususunda, ben kendimi savunmak gereğini duymuyorum. Savcılara söyleyeceklerim açıktır: Ben, köşe yazarı ve bir Atatürk Milliyetçisi olarak mesleğimin gereğini ve görevimi yapıyorum ve yazdıklarımın hepsinin, “müşteki” kişinin,  başlıklarını verdiği yazılarımın ve diğerlerinin arkasında, dim dik duruyorum... Beni yıldıramazlar; ölünceye kadar da aynı şeyleri yazmaya, Cumhuriyeti, ordumuzu savunmaya devam edeceğim! “Müşteki”, muhataplarını başka yerlerde arasın! 


Bahçeli’nin uyarısı, çağrısı 
Benim, köşemde yazmama ve uyarmama sebep olan tehlikeleri, MHP Genel Başkanı, Sayın Devlet Bahçeli, yayınladığı genelgede ifade etmiş:  “Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarıyla Türkiye, çok tehlikeli ve sonuçları her bakımdan ağır olacak bir uçuruma doğru hızla ilerlemekte... Gün geçtikçe vahim boyut kazanan ve düne göre daha da içler acısı bir içeriğe bürünen hazin bir Türkiye manzarası üzerinde hepimizin ittifak ettiği bir kara tablo olarak, karşımızdadır”. Aynen böyle.
Sayın Bahçeli bu durumda, bu tehlikeler karşısında uyarıyor: “Milliyetçi ve ülkücülerin ön şartsız bir araya gelmeleri gerekir, kırgınlıklar, küskünlükler, dargınlıklar bir tarafa bırakılmalı ve Türkiye’ye sahip çıkmak için üç hilalin altında toplanılmalıdır”. 
Burada asıl öncelikli mesaj, her nedense ve her nasılsa, “Milliyetçi hareket” saflarından ayrılıp AKP’ye geçen, oradan milletvekili olanlara! Bu milliyetçi kardeşlerimiz, oralarda, milliyetçilik karşıtları arasında rahatlar mı? Değillerse, neden hâlâ oradadırlar. Eğer küçük menfaatler içinse, hiç yakışmıyor!
Ancak, şu sırada ’Türkiye Cumhuriyeti’ni tehdit eden tehlikelere karşı bütün vatansever milliyetçi ve ulusalcıların, tüm Atatürkçülerin, gelecekteki politika hesaplarını bir tarafa bırakarak birleşmeleri gerekiyor! CHP’nin de, kendi içinde! Bakın; Deniz Baykal bağrına taş basarak, bu yolda fedakârlık gösterdi! Ancak herkes fedakârlık yapmalı! Esas; eğer Atatürk Cumhuriyeti ilkeleri, devrimleri, platformda   “Üniter Ulus Devlet” ise tehlike atlatıldıktan sonra, şimdi rayından çıkmış siyaset, doğru rayında devam eder. Kim ki, AKP ile koalisyon düşünüyorsa, hata eder!
Zaman, birlik zamanıdır... Birlik olmazsa, kaybedilecek tek şey, bildiğimiz, bellediğimiz anlamdaki “Türkiye Cumhuriyetidir”... O zaman MHP, CHP ve diğer vatansever partiler, siyaseti hangi platformda yapabilecekler?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları