Suriye kumpanyası, Büyük İsrail için mi?

İsrafil K.KUMBASAR

Yerkürede kan ve gözyaşı üzerine bir ‘krallık’ kurmayı hedefleyen Siyonist terör örgütünün ele başlarından biri daha öldü. İkinci Dünya Savaşı yıllarında Adolf Hitler, çıbanbaşı olarak nitelendirdiği Avrupa’daki Yahudileri kesip biçerken, İzak Şamir de bir terör örgütünün şefi olarak Filistin’de ‘topraklarını’ satmaya yanaşmayan Müslümanları doğruyordu.
‘Siyonizm’ ve ‘masonluk’ üzerine araştırmaları ile tanınan Yüce Katırcıoğlu’nun verdiği bilgiye göre, Almanya’nın teslim olmasının ardından Ankara Büyükelçiği arşivlerinde yapılan aramada, çok önemli ve ilginç bir belge ele geçirildi.
Diplomatik yazışmalarda “Ankara dokümanı” olarak kayda geçen belgeye göre, Filistin topraklarında bir İsrail devleti kurmaya çalışan İzak Şamir, büyük methiyeler dizdiği Hitler’e Orta Doğu’da bir ‘askeri pakt’ oluşturmayı teklif ediyordu.
Belge, daha sonra sırra kadem bastı.

***

Terör yöntemlerini çok iyi bilen İzak Şamir, Türkiye’deki bölücü terörist hareketlerin perde arkasındaki en önemli destekçilerinden biriydi.
İzak Şamir, 3 Haziran 1983 tarihinde İsrail Dışişleri Bakanı sıfatı ile Brüksel’de düzenlediği toplantıda, “Türkiye’deki Kürtçülük faaliyetlerine İsrail’in bakışı nedir” sorusuna aynen şu karşılığı veriyordu:
- “Bu kendi topraklarında bağımsız olmak isteyen bir halkın sorunudur. Kürt topraklarını işgal altında tutan ülkeler hiçbir laf dinlemedikleri için söz konusu halk amaçlarına ulaşamıyor.”
Şamir, daha sonra Başbakan oldu.
Bir Türk gazeteci tarafından Brüksel’deki açıklaması kendisine hatırlatıldığında, gevrek bir kahkaha atarak, şöyle diyecekti:
- “İsterseniz, terörizme karşı sizinle stratejik işbirliği yapabiliriz.”
Peki Şamir’in Kürt sevdası, nereden kaynaklanıyordu?

***

26 Şubat 1999 tarihinde Jarusalem Post gazetesinde “Orta İsrail: Kürt Herzl” başlığı ile çok çarpıcı bir senaryo kaleme alan Amotz Asael, şu analizi yapıyordu:
- “Kürt isyanları onlara kendi Theodor Herzl’lerini getirmeli. Kürtler bir bölge üzerinde yoğunlaşmalı. Kuzey Irak bir devlet için en iyi yerdir. Kerkük petrolleri de bu iş için elverişlidir. Diğer taraftan da Kürt Herzl, Türkiye ve AB’yi işin içine çekerek, bir ateşkesten sonra otonomi ilan edebilir.”
Theodor Herzl, siyonizmin kurucusu ve ‘Büyük İsrail’ devletinin fikir babası idi.
Kürt Herzl ise, siyonizmin hedefe bir adım daha yaklaşması için ‘piyon’ olacaktı.
Nitekim, kendisi de Yahudi kökenli olan Amerikalı profesör Naom Chomsky, bir makalesinde şu gerçeğin altını çiziyordu:
- “Henry Kissinger, ABD dış politikasını Büyük İsrail hedefine kilitleyen
kişidir.”

***

Siyonistlerin en önemli hedefi, vadedilmiş topraklarda, yani sınırları Nil’den Fırat’a kadar uzanan bölgede bir ‘Büyük İsrail’ devleti kurmaktır.
İkinci dünya savaşının ardından Filistin topraklarında ‘çekirdek’ İsrail devletini kurmayı başaran Siyonistlerin planının ikinci aşamasında Irak’ın kuzeyinde sözde bir ‘Yahudi-Kürt Devleti’ kurmak vardı.
Irak’ın işgalinden sonra bu gerçekleşti.
Bugün Mesut Barzani’nin başında bulunduğu kukla devletçik, Siyonistler tarafından eğitilen ve ‘Kürt’ olarak lanse edilen Yahudi kökenliler tarafından yönetiliyor.
Üçüncü aşamada, Suriye ve İran topraklarında ‘özerk’ Kürt devletçikleri kurulacak.
Dördüncü aşamada, Türkiye’nin üniter yapısı bozularak, Fırat’ın ötesi ‘federatif’ bir statüye kavuşturulacak.
Nihai aşama ise, ‘Birleşik Kürdistan’ adı altında birleştirilecek kukla yapıların, ‘Büyük İsrail’ imparatorluğunun bir ‘eyaleti’ haline getirilmesidir.

***

Siyonistlerin esas aldıkları temel, “Amaca ulaşmak için her yol mubahtır” ilkesidir.
Dün soydaşlarını katleden Hitler’e ittifak teklif edenler, bugün can düşmanı olarak göründükleri ile pekala ‘stratejik işbirliği’ içerisine girebilirler.
Suriye üzerine yürütülen kampanyalara bir de bu açıdan bakmakta fayda yok mu?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş