Taksim aktivistleri müzakere bekliyor

İsrafil K.KUMBASAR

- “Olayların arkasında, hükümeti düşürmek isteyen ABD, AB ve İsrail var. Soros’tan beslenen bir takım kurum ve kuruluşlar, doğrudan destek veriyor.”
Yok yaaa!
Yıllardır Türkiye’yi teslim almaya yönelik ‘emperyalist’ oyunları, Soros ve diğer uluslararası NGO kuruluşlarının yürüttüğü operasyonlar için milleti uyarmaya çalışan vatanseverlere,  “Bırakın bu komplo teorilerini” diye çemkirenler kimlerdi?
Washington’da icazet, Brüksel’de ‘şefaat’ arayanlar; ‘Yahudi’ cesaret ödülü alıp ‘BOP Eşbaşkanlığı’ görevini üstlenenler; ‘Türk düşmanı’ Papa’nın heykeli önünde AB Anayasası’na imza atanlar ‘hangi ülkenin’ ajanlarıydı? 
TESEV’in başındaki zatı ‘akil adam’ ilan ederek, ‘açılım ihanetini’ pompalamak için milletin arasına süren yoksa Yunanistan başbakanı mıydı?

***

- “Yabancı ajanlar Taksim’de cirit atıyor. Yabancı istihbarat örgütlerinden para alan embedded bir takım gazeteciler, yazarlar, aydınlar olayları yönlendiriyor.”
Öyle miiii?
Peki, daha düne kadar bu ihanet şebekeleri ile ‘Türkiye’yi yemek’ için el ele tutuşup ‘magarina’ oynayanlar, ‘iftar sofralarına’ buyur edip ellerine ‘sarı zarflar’ tutuşturanlar, ‘köşeler’, ‘ekranlar’ tahsis edip ‘Türklüğe’ ait değerlere küfür ettirenler, ‘yetmez ama evet’ yürüyüşleri yapanlar kimlerdi?
ABD Büyükelçiliği’nde düzenlenen toplantılara katılan işbirlikçileri, ‘abi’ sıfatı ile konutlarında ağırlayıp ‘taltif’ edenler unutuldu mu yoksa?

***

- “Olaylar, artık tamamen, yasadışı bir takım illegal örgütlerin kontrolü altına girdi. Ulusalcılar, PKK bayraklarına, Apo posterlerine neden göz yumdular?”
Deme beee!
Peki, ‘seslerini duyurabilmek’ amacıyla parka yürümeye çalışan sıradan vatandaşlara ‘gaz bombaları’ yağdıran, ‘tazyikli su’ sıkan, ‘coplarını’ konuşturan güvenlik güçlerinin, bir kamu kuruluşu olan AKM’nin önüne asılan ‘örgüt pankartlarını’ yaklaşık bir hafta boyunca indirmelerini engelleyenler kimlerdi?
Meydanda açılan ‘Türk bayraklarını’ toplayan polis, Apo posterlerinin bir kenarda sallandırılmasına ‘kimlerin’ talimatı ile ‘neden’ seyirci kaldı?

***

- “Hiçbir devlet, otoritesinin sarsılmasına izin vermez? Meydanların işgal edilmesine göz yummaz. Vurarak, kırarak, dökerek asla bir yere varılamaz.”
Essah mı looo!
‘Ülkeyi bölmek’ için dağa çıkan; ‘pusu’ kurarak, ‘mayın’ döşeyerek, ‘karakolları’ basarak ‘askeri’, ‘polisi’ şehit eden; sokakları ‘savaş alanına’ çeviren, suçsuz günahsız insanları ‘diri diri’ yakan terör örgütünün elebaşları ile ‘müzakere’ masasına oturup ‘Anayasa’ üzerine pazarlıklar yapanlar kimlerdi?
Haksızlığa uğradıklarını düşünen vatandaşlar,  “Madem ki kırarak, dökerek bir yere varılamaz, o zaman PKK nasıl vardı?” diye sormayacak mı?

***

- “Göstericiler, oldukça yumuşak davranan polisi tahrik edip kışkırtıyorlar, müdahale edince de üzerine taş yağdırıp silah kullanmaya zorluyorlar.”
Vah vaaah!
Çevre katliamına karşı ‘açıklama’ yapmak üzere meydana gelen milletvekillerine destek vermek üzere toplanan ülkücülerin bile üzerlerine ‘gaz bombası’ yağdırıp, arkadan “Bozkurtlara bak bozkurtlara, raid görmüş sivrisinek gibi nasıl da kaçıyorlar” diye alay eden güvenlik görevlilerinin hiç mi kabahati yok?
Üzerlerine sürekli ‘gaz bombası’ yağdırılarak, ‘tazyikli su’ sıkılarak ‘teröre’ zorlanan gençlerin ‘kendilerini korumak’ için ne yapmaları bekleniyor?

***

‘Silahlı’ teröristler ile yürütülen müzakereleri görüp ‘durumdan’ vazife çıkaran ‘silahsız’ aktivistlerin, şimdi ‘demokratik’ haklarını kullanmak üzere indikleri sokaklarda, şu şekilde haykırmalarından daha doğal ne olabilir ki:
- “Biz de müzakere isteriz.”

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş