Terörist geçidini seyreden asker

İsrafil K.KUMBASAR

BOP Eş Başkanı Tayyip Erdoğan’ın, BOP Genel Başkanı George W. Bush ile Beyaz Saray’da buluşmaları öncesinde ansızın ‘sınır ötesine’ geçen Türk Silahlı Kuvvetleri, bütün terör yuvalarını darmadağın etti.
‘Kandil’in ışıklarını söndürüp, ‘çocukların’ ellerindeki ‘gitarlarını’ kafalarına geçirdi.
Paketlenip Türkiye’ye getirilen ‘örgüt liderleri’, İmralı’daki ‘Bebek Katili’nin yanındaki boş hücrelere tıkıldı. Örgütün ‘petrol taşımacılığından’, ‘ihale komisyonculuğundan’, ‘insan’, ‘uyuşturucu’, ‘silah kaçakçılığı’ ve ‘haraçtan’ elde ettiği gelirler kesildi; ‘Avrupa’dan’ gelen yardımlara el konuldu. Türk askerini görünce hizaya geçen Barzani ve Talabani ortak bir basın toplantısı düzenleyerek  “Bağımsız bir devlet mi? Tövbe, haşa. Hayalini kurmak bile imkansız”  dediler. Kerkük ve Musul en kısa zamanda ‘tarafsız bölge’ statüsüne kavuşacak; Türkiye ‘garantör’ olacak; Türkmenlere ‘hakları’ iade edilecek. Hayır, hayır, bütün bunlar meğerse asla gerçekleşmeyecek ham hayallerden ibaretmiş.
Terörle mücadelede gelinen nihai nokta şu:
- “Ordu, teröristleri seyrediyor.”
Teslimiyetçi AKP iktidarının Sam Amca tarafından ‘eline tutuşturulan’ program kapsamında uygulamaya geçirdiği ‘açılım’ projesi yeni bir dönemece girdi. Milletin gözünün içine baka baka İmralı’daki ‘Bebek Katili’ ile yürütülen ‘müzakere’ doğrultusunda eli kanlı katiller,  “yeni anayasa çalışmalarını” ve  “demokratikleşme sürecini” izlemek üzere Kandil’deki inlerinin yolunu tutmaya başladılar. Teröristler, her gün kafileler halinde, yanlarındaki ‘gazeteci’ kılıklı abileri ile birlikte ellerini kollarını sallayarak sınırdan geçip gidiyorlar.
Teröristlerin mutluluk içindeki görüntülerini yayınlayan CNN, BBC, El Cezire dahil bütün dünya televizyonları, şu alt başlığı geçiyor:
- “Kürdistan özgürlük savaşçıları, Türkiye’den geçici olarak geri çekiliyor.”
‘Tam yedi sefer’ gözlerini ovaladığı halde olup bitenlere hâlâ inanamayan sokaktaki vatandaşın ise şu soru düğümleniyor boğazında:
- “Bünyesinde 365 general-amiral, 40 bin subay, 95 bin astsubayın yanı sıra uzman personel ve erlerle 700 bini aşkın güç bulunduran ordu ne iş yapıyor?”
Sınırı geçen hainlerin görüntüleri televizyon ekranlarına düşerken, Genelkurmay’dan aynen şu açıklama yapılıyordu:
- “Teröristlerin sınır ötesine çekilmesine ait herhangi bir görüntü ve bilgi elimizde mevcut değildir.”
Anlaşılan o ki ülkenin ‘adım adım’ bu kahredici günlere sürüklenmesi ile ilgili de beyzadelerin ellerinde herhangi bir ‘görüntü’ ve ‘bilgi’ mevcut değildi.
Türkiye Cumhuriyeti devletinin ‘geleceği’ ABD’ye ipotek edildi, ‘egemenliği’ AB’ye devredildi, ‘bölünmez parçası’ satışa çıkarıldı, ‘askerlerinin’ başına çuval geçirildi, ‘kırmızı çizgileri’ yerle bir edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başındaki kişiler, görevde oldukları dönemlerde, ‘rütbeler’, ‘yıldızlar’, ‘koltuklar’ gitmesin diye, olup bitenlere ‘seyirci’ kaldılar, ‘seslerini soluklarını’ çıkarmadılar, ‘istifa etmeyi’ dahi göze alamadılar.
Ama her ne hikmetse, ‘emekli’ olur olmaz birden hidayete erip salvo atışına geçtiler. İşlerine gelince ‘piyasaların’, işlerine gelince ‘Atatürk’ün’arkasına sığındılar. Ama Atatürk’ün, vatanın ‘tehlikeye’düştüğünü görünce ne yaptığını, akıllarının ucuna dahi getirmek istemediler. Teröristler, sırtlarında ‘savaş üniformaları’, ellerinde ‘Mehmetçiğin kanına bulanmış silahlar’, bütün dünyanın gözleri önünde ‘uygun adım’, ‘rap rap’ sınırı geçerek, geldikleri inlere geri dönüyor. Bir zamanlar ‘dünyanın üçüncü vurucu gücü’ olarak gösterilen TSK’nın başındaki muhteremler ise termal ekranların karşısına geçmiş, ‘BBG evine giden yarışmacıları’ izler gibi hainleri seyrediyor.
Yazıklar olsun Türk ordusunu bu hale düşürenlere...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş