Tezcan: AKP'nin yaptırdığı ankette destek yüzde 70-75 civarı çıktı!

Tezcan: AKP'nin yaptırdığı ankette destek yüzde 70-75 civarı çıktı!
CHP'li Tezcan, Adalet Yürüyüşü’ne yönelik yoğun bir ilgi olduğunu belirterek “Anketi biz yaptırmadık ama bize gelen haberde AKP’nin bir anket yaptırdığı ve burada yüzde 70 civarında veya 75 civarında adalet yürüyüşünü desteklediği görülmüş” dedi.

"Anketi biz yaptırmadık ama bize gelen haberde AKP’nin bir anket yaptırdığı" söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Burada yüzde 70 civarında veya 75 civarında adalet yürüyüşünü desteklediğini vatandaşların görmüşler böyle bir sonuç geldi kulağımıza, son dönemde yürüyüşe dönük AKP genel başkanının ilk andaki kadar yüksek perdeden tepki vermemesi belki ondan kaynaklanıyordu" diye konuştu. Tezcan’ın Adalet Yürüyüşü ve Almanya’nın tutumuna ilişkin T24’e yaptığı değerlendirmeler şöyle:

ERDOĞAN'IN BAŞINA GELENLERİN YÜZ KAT FAZLASIDIR

Erdoğan’a miting izni verilmiyor kıyameti koparıyorlar,  biz düşünce ve ifade özgürlüğünün her yerde herkes için sınırsızca kullanılması gerektiğini düşünüyoruz. Şimdi Almanya’da cumhurbaşkanının ifade özgürlüğünün kısıtlanması,  miting yapmasının önlenmesi doğru değil, kabul edilebilir bir şey değil. Ama Türkiye’de de adalet yürüyüşü başladığı zaman çıkıp ta  ‘bu bir lütuftur, bizim lütfumuzdur’   demek ve bunu terör örgütleriyle irtibatlandırmak düşünce ve ifade özgürlüğüne en yüksek perdeden ket vurmak,  engel çıkarmaktır, ambargo koymaktır.

Türkiye’de düşünce ve ifade özgürlüğüne konan sınırlar Erdoğan’ın Almanya’da başına gelenin yüzlerce kat daha fazlasıdır.  Bu kadardan rahatsız olanın ülke içinde düşence ve ifade özgürlüğü için daha dikkatli davranması gerekir Bu çerçevede bu yaşanan olay bir kez daha düşünmeye sevk eder.

KENDİLERİ İÇİN İSTEMEDİKLERİNİ TÜRKİYE'DE BAŞKALARINA REVA GÖRÜYORLAR

Bizim adalet yürüyüşümüz de bu noktada düşünce ifade özgürlüğünün hayata geçirilmesi savunulması ve yerleşmesi açısından çok önemli bir adım.  Uluslararası alanda bu gelişmeyle bu ikisini hükümetin değerlendirip ele alıp dışarıda kendileri için istemediklerini Türkiye’de başkaları için reva görmemeleri için gerekiyor.  Oradan bir ders çıkarsın. İçerideki ifade ve düşünce özgürlüğü kısıtlamaları, sınırlamaları, onların karşılattıklarında daha fazla. Buradan ders alsınlar, söylediğimiz bu.

Oraya kızıyorsun ayağını denk alacaksın ve ders alacaksın. Kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapmayacaksın,  onun için bunun ders olmasını umut ediyoruz,  ders alacağı konusunda pek ihtimal vermiyoruz ama umut ediyoruz.

KAOS PLANLAYANLARIN ELİNDE PATLAR

Provokasyonlara prim vermiyoruz. Provokatif eylemlerin hazırladığını duyuyor ve görüyoruz buna karşı kendi arkadaşlarımızla kortej güvenliği için önlemleri alıyoruz. Kaos planlayanların hepsinin elinde patlar bu. Bu dalgayı durdurmayı kalkan o dalganın altında kalır. 

 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş