TFF’nin yapamadığı TS’nin yapmadığı...

A+A-
Murat TAŞKIN

TÜRKİYE Futbol Federasyonu’nun, Trabzonspor’un 2010-2011 sezonunun tescilinin iptali için yaptığı başvuruyu reddetmesi, Trabzon cephesinde “Bakın şu federasyonunun yaptığına” denilerek hayretle karşılandı...
Aslında hayretle karşılanması gereken, TFF’nin yaptığı değil, Trabzonspor’un şike sürecinde her yaptığı başvuru sonrasında aynı beklenti, (yani kupanın kendisine verilmesi) içine girmesidir. Oysa atalarımız “görünen köy kılavuz istemez” diyerek görüneni işaret etmemişler mi? TFF’nin yaptığına değil (yanlışta ısrar) yapamadığına (doğruyu hayata geçirme) bakmak gerekiyor.
Gelinen nokta itibariyle Türkiye’de hemen hemen her konuda, (ama şike davasında en üst düzeyde) bir karmaşadır gidiyor.
Suç kimde? Yetki kimde? Sonuç nedir? Ne olacak? Hangi karar uygulanacak? Kim uygulayacak?
Futbol sadece futbol mudur? Adalet adalet midir? Türkiye’yi yönetenler, adalete hükmedenler adil midir?
Tüm bunlara kati olarak tek haneli cevap verebilecek bir Allah’ın kulu var mıdır?
H H H
Az önce sorduk; futbol sadece futbol mudur? Futbol dünyada sadece yeşil çimenler üzerinde sergilenen bir oyun değildir. Ama Türkiye’deki kadar da her işin içine sokulmuş bir oyun hiç değildir.
Bırakın TFF’yi...  TFF iradesi ve yetkisi elinde olmayan bir yarı resmi devlet kuruluşudur. Hele hele başındaki kişiyi de, devletin başındakinin seçtirdiği aşikar ortada ise, haklının (Trabzonspor’un) hakkının teslimi kimden istenmeli? Söz konusu Türkiye olunca, bu işe en başından beri karışmış olan, (başta Fenerbahçe’den, şimdilerde Trabzonspor’dan yana) Başbakan Erdoğan’ın kapısı dururken, Demirören’inkine çulu çaputu sermek nedir? Tek kelimeyle, ipe un sermektir.
Trabzon yönetimi “sapla samanı” ayırt ederek, kağıt üzerinde TFF’de, gerçekte ise siyasetçi de olan şampiyonluk kupasını arayışta kimsenin kafasını karıştırmaya, yanlış adres göstermeye ve söz konusu para olduğunda odadan eksik etmedikleri siyasetçiden kupa için uzak durmaya hiç çalışmasınlar. Hiçbir işe yaramaz, yaramayacaktır da. Şampiyonluğun tescili, kupanın verilmesi beklentisi ise Mart’ta seçim var; başka bahara,başka bahara...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları