Trabzon’da acele işler!

A+A-
Murat TAŞKIN

Bilinen bir gerçek var: “Acele işe şeytan karışır.” Bu gerçek, konuşurken de geçerlidir, iş yaparken de.. O nedenledir ki, “Kırk düşün bir konuş” denir. Ve de iş yapana da, “Ardından koşan yok. Sağlam hareket et” diye nasihat edilir.
Ha bir de; işinize geldiği için şeytanla hareket etme tercihi var ki, o daha kötüdür. Çünkü, işlerine geldiği için şeytanın kapıdan içeriye girmesine sessiz kalanların, iş bittiğinde sessizce çıkıp gitmesini bekleyerek aldandıkları görülmüştür. Çünkü, şeytan hesabı her daim kendi çıkarına göre yapar.

 


***

 


Söz konusu Trabzonspor ve de son zamanlarda yaşanan gelişmeler olduğunda biraz değil epey aceleci davranıldığı anlaşılıyor.
Olağanüstü genel kurulda görevi üstlenen İbrahim Hacıosmanoğlu ve ekibinin yapacağı çok iş var, ama bunları aceleye getirip yüzüne gözüne de bulaştırmaması lazım.
Tıpkı, daha Tolunay Kafkas gönderilmeden, Mustafa Akçay’ın teknik adam ilan edilmesi, Fatih Tekke’nin sportif teknik direktörlüğü konusunda biraz daha düşünülmemesi gibi.. Sonra, yönetim kurulunda daha önce idarecilik deneyimi bulunan Osman İlyas ve  İrfan Coşkun’un görev dağılımı sırasında küstürülmesi..  “Ayıplar örtünmek içindir”in unutularak kendilerinden önceki yönetimlerin yanlışlarının kamuoyu ile paylaşılması.

 


***

 


Daha “dün bir bugün iki!..” Trabzonspor’un devrim niteliğinde bir yeniden yapılanmaya ihtiyacı olduğu bir süreçte, bu gibi aceleci ve dolayısı ile doğruluğu tartışılır kararlar daha yolun başında camiada “hızar çekilmesine” neden olacaktır. Ki bunların hiç kimseye bir faydası yoktur, başta zaman kaybı olmak üzere de zararı çoktur.

 


***

 


O nedenle, Başkan Hacıosmanoğlu, kendi ifadesi ile “az konuşup, çok iş yapma” doğrusunun arkasına takılarak yönetme tarzını, acelecilik yaparak yanlışa bulaşmama tercihi ile birleştirerek yürüyüşünü sürdürmelidir. Böyle bir yürüyüşle de görecektir ki, camianın rüzgârı arkasından esecektir. Başkanın da yapacağı bu rüzgarın ayaklarını yerden kesmemesini sağlayarak görevini layıkıyla yerine getirmektir.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları