Trabzon’da mutlu olmayanlar!..

A+A-
Murat TAŞKIN

Trabzon’da yayınlanan  yerel TAKA Gazetesi’nde Başkan Sadri Şener’in, “Trabzon’da başarıdan mutlu olmayanlar var” beyanını okuyunca, “Allah Allah...” diyerek şaşırdım.
Bu başlık altındaki haberin detayı, “İşler, saha sonuçları iyi gidiyor. Ama Trabzon’da herhalde işlerin yolunda gitmesinden mutlu olmayanlar da var. Onları da mutlu edemiyorum” şeklinde olunca, “Bu da nereden çıktı. Bir başkan böyle şeyler söylemez, söyleyemez, söylememeli” şeklinde aldığımız tepkilere “Haklısınız” demedik değil!..
Neden?
Çünkü, her toplumda, kalabalık da böyle birkaç yanlış adamın, istisna olmaması mümkün değil. Ama, “İstisnaların kaideyi bozmayacağını” üsttekilerin, yani yöneticilerin, hele hele başkanların çok iyi bilmesi lazım. Ve de,  istisnaları baz alarak, birkaç başka hesap içinde olanlar nedeniyle başkanın böyle sözleri de ağzına almaması da lazım.
Hele hele, kongre sürecine girildiği ve başkanın yeniden göreve talip olduğu bir dönemde..
Böyle bir beklenti, yani “Trabzonspor’un başarılı olmaması isteği” hiçbir Trabzonlu’ya yakışmaz, uymaz.
Kaldı ki, ifade ettiğimiz “istisna” noktasında, böylesine akıl ve gönül dışı beklentisi olanlar var ise bunları da başkanın “adam yerine koyarak” ağzına almaması dahi böylelerine ayrıcalık tanımaktır ki, bunu hiç hak etmeyenler de bu gibilerdir.
Ancak, bu beyan ve iddia, Trabzonspor Başkanı’nın yeniden seçilmek için karşısına aday olarak çıkmayı düşünenleri kamuoyu ve delege nezdinde karalamak için ağza alınmış ise bu daha çok vahimdir.
Çünkü, Trabzonlu için övünülecek ve başı daima dik tutacak bir kimlik olan Trabzonspor gibi bir dünya büyüğü kulüp, böyle tercih ve saçmalıklarla yol alınarak yönetilemez, yönetilmemelidir. Onun için, sahada işlerin yolunda gittiği, önümüzde de yapılacak bir kongrenin bulunduğu bir süreçte, herkes tabir yerinde ise “aklını başına devşirerek” konuşmalıdır.
Başka hesaplar için değil!..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları