Trabzonspor'da şeytanın avukatları!..

A+A-
Murat TAŞKIN

Mustafa Kemal’in, “Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır”ının anlamını bilmeyen, bilse de içini dolduramayanların cirit attığı bir kalabalık yığını hâle gelmek içler acısı bir durum..
En başından en dibindekine kadar söz konusu Türkiye olunca ne kadar teferruata takıldığımız ortada değil mii? Hem de, Atatürk ve silah arkadaşlarının kemiklerini sızlatırcasına.. Ne hazindir ki, bu davranış biçimi her yere sirayet etmiş durumda.. Trabzonspor’a bile..
“Yerde kalem bulanın kendini muharrir zannettiği bir dönemde” sayfalarda, köşelerde, ekranlarda yer bulan bazıları (ki bunların ceplerinde Trabzonspor üye kimliği de bulunuyor) öylesine bir mesleki tarafsızlık (!), öylesine bir Trabzonspor taraftarlığı (!) sergiliyorlar ki, inanın, “Böyle dostu olanların düşmana ne ihtiyaçları var ki?” dedirtecek cinsinden..
Çeyrek asırdır hasret kaldığı şampiyonluğa kavuşmaya “bir adımlık mesafesi kalan” Trabzon-  spor’da  öylesine dedikodular üretiliyor, öylesi senaryolar yazılıyor ki, “Şeytanın avukatlığına soyununlar” bile inanın nal toplarlar nal..
Hani bir evin bacasından duman tüttüğünde, “Yangın vaaarrr” diye yaygara koparanlar misali mi desek;
Yoksa, “Pireyi deve yapmayı” marifet sayanlar mı; Ya da, kulağı ile her duyduğuna inanma anlayışı ile mesleğini yapanlar mı?
Oysa, tarafsız haberciliğin düsturu, “Kulağının duyduğunun hiçbirine inanmayacak, gözünle gördüğünün ise yarısına inanacaksın” değil midir? Yani, haberin doğruluğunu inceleyip, soruşturup, araştırıp ortaya koymak, mesleğimizi “5 N-1 K” formülünü göre yapmayı gerektirmiyor mu?
Ama ne yazık ki, söz konusu Trabzonspor olunca işler böyle yapılmıyor.
Trabzonspor’u yıpratmak için, sokak dedikoduları bile haber haline getiriliyor, manşetlere çekiliyor, “yok öyleydi, böyleydi” gibi beyanlar yanlışları arıtmak için art arda diziliyor.
Ne hazindir ki; Anadolu’nun kıskanılan şampiyonuna bu saldırılar bir zamanlar  haset duyanlar tarafından yapılırdı. Ama şimdilerde, ceplerinde Trabzonspor kimliği bulunanlarca sergileniyor.
Tekrarlıyorum: Halk arasında boşuna denmemiş, “Böyle dost düşman başına” diye..
Evet.. Şeytanın avukatları, işinizi yaparken Trabzonspor’u kullanmayın.. Şu sıralar kullanılacak o kadar çok argüman var ki!.. İşsiz kalmazsınız..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları