Trabzonspor’da yasakçı zihniyet!

A+A-
Murat TAŞKIN

ANLAŞILAN o ki Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, sanatçı Volkan Konak’ın “Trabzon, Türkiye’nin T’sidir” sözüne yasaklar penceresinden bakmış. Nasıl mı?

Kendisi Trabzonspor’un başında ya.. Onun için Türkiye’nin başındaki Cumhurbaşkanı ile kabinenin başı olan Başbakan’ı kendine örnek alıyor. Nasıl mı?

Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın toplantılarına basının bir kısmı ben diyeyim “akredite edilmiyor”, söz söyleyin “yasak uygulanıyor” ya, Hacıosmanoğlu da aynısını yapıyor. Alehine yazanlarda kendine göre “art niyet” tespit ettiklerini Trabzonspor’un olduğu hiç bir yere yaklaştırmıyor. Basının kayıtsız şartsız olduğu Avrupa’nın göbeğinde bile. Ha bu arada,  Sayın Başkanın sadece devletin başındakileri örnek almadığını, mesela en büyük karşıtı diye sunulan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’la da aynı zihniyette olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Anlayacağınız, ben diyeyim “Balık baştan kokar”, siz söyleyin “Hoca yellenen  de cemaat boca eder.”

Uyarmıştık

Sayın Başkanı uyarmamıza ve yasak konmayacağı yönünde hem fikir olduğumuzu zikir etmesine rağmen, ben TSYD Trabzon Şube Başkanı sıfatıyla Hacıosmanoğlu ile son basın toplantısında görüştük. Kendisine “Cevat Kol’a koyduğunuz yasak yanlış. Bunu kaldırın” dedikten sonra; ayrıca başka yasaklar konacak ise öncesinde tarafımıza bilgi verilmesini talep etmiştik. Aradan 2 gün geçmeden Günebakış Gazetesi’nden parası ödenip, kulübün Bordo-Mavi Tur şirketiyle futbolcuların da bulunduğu uçakla Hollanda’ya götürülen  meslektaşımız Mehmet Karagöz’e “Trabzonspor’un yer aldığı hiç bir yere giremezsiniz” denilmiştir.

Sonuç itibariyle basınla ilişkilerinde Türkiye’nin tepesindekileri örnek alan Trabzonspor Başkanı Sayın Hacıosmanoğlu’nun her ne sebeple olursa olsun “bir kısım” diyerek medyaya koyduğu yasak, ayrımcılık, bölücülük ve kamuoyunun bilgi alma hakkının gaspı, yani sansürdür. Genel tabir ve tarif ile “Yasakçı Zihniyet” olan böylesine bir uygulama Trabzonspor için zararlıdır. Bu yasakçı zihniyet bir gün Trabzonspor’u terk edecektir. Ancak zararı Trabzonspor’u doğru sevenlere kalacaktır.

 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları