Trabzonspor’un TFF hesabı!..

A+A-
Murat TAŞKIN

Bazen değil, çoğu zaman kişi merak edilenin cevabını vermekte zorlanınca; “Senin bilmediklerinden var” a sığınır.
Var mıdır? Yok mudur? Ona inanmak, karşıdakinin kabulüne kalmıştır. Ben, bireysel konularda, buna kısmen değil, oldukça katılırım. Ama toplumu ilgilendirenler için bu söyleme cevabım, “Saçma sapan savunma yapıyorsun” dur!..
İşte bu saçmalıklardan birini Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı seçiminde yaşıyoruz. Hemen hemen tüm kulüpler, hatta oy kullanacaklar adeta bir belirsizlik ortamı yaratmışlar, ne yapacaklarını tam olarak bilmeden ortalıkta deli tavuk gibi dolaşıyorlar. En başta da Trabzonspor kulübü geliyor.
Başkan Sadri Şener, Trabzonspor’un TFF seçimindeki tavrı konusundaki tavrını, tercihini anlamak için inanın niyet okuyucu olmak gerek.. Tövbe tövbe.. Niye tövbe, çünkü niyeti ancak Allah bilir. Bizimkisi, ameli görerek karar vermektir. Ancak, Trabzonspor ne yapacak? Kimi destekleyecek? Dahası, kendi evladı spor adamı Mehmet Atalay’ı destekleyecek mi? Desteklemeyecek mi? Bunlara net cevap verilmiyor.  Adeta bir bulanık göl yaratılıp, hangi balığın avlanacağı gösterilmek istenmiyor. Anlamadığım buna ne gerek var? “Anlamadığım” diyorsak, perde arkasında kimin ne yapmak istediğini, ne düşündüğünü de bilmiyoruz anlamına gelmez..
Her ne olursa olsun; Trabzonspor kulübü, adını aldığı şehrin insanlarının “içi galaylı gazan” gibi olduklarını bilerek hareket etmeli ve tavrını net olarak ortaya koymalıdır. Kaçmaya, kıvırmaya hiç ama hiç niyet etmemelidirler. Gerçi birileri çıkıp da, “Siz Trabzonlular Başbakan’ın Fenerbahçe’yi desteklediğini ve bu nedenle şampiyonluğun gittiğini ileri sürerek, bunun hesabının 12 Haziran’da sandıkta görüleceğini söylemiştiniz!.. Hani nerede?” diye sorarsa, cevabı kıvırmadan verebilecek birisi var mı? Zor bulunur. Aynı tablo, şimdi de TFF Başkanlığı seçiminde Trabzonspor tarafından uygulanıyor. Hiç gerek yok. Öyle veya böyle, seversin veya sevmezsin, Mehmet Atalay’ın nüfus kağıdı başlı başına Trabzonspor için tek tercihtir.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları