Türk askeri Katar'a gidiyor!

Türk askeri Katar'a gidiyor!
TBMM'de Katar'da Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının konuşlandırılması ve jandarma eğitimi konusundaki iki anlaşmalara ilişkin yasa Meclis'ten geçti. Türk askeri Katar'da konuşlandırılacak.

TBMM Genel Kurulu'nda AKP, Katar ile ilgili anlaşmaların öncelikli olarak görüşülmesi için grup önerisi verdi. Önerinin kabul edilmesi ile söz konusu anlaşmalara ilişkin tasarılar gündemin ön sıralarına çekilerek görüşüldü. Görüşmelerde muhalefet partileri, hükümete izlenen dış politika ve Katar krizine yönelik politikalar konusunda uyarılarda bulundular.

CHP VE HDP İTİRAZ ETTİ

CHP ve HDP'nin itirazlarına rağmen AKP'lilerin oyları ile 'Türkiye Cumhuriyete Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti arasında Katar Topraklarında Türk Kuvvetlerinin Konuşlandırılmasına İlişkin Uygulama Anlaşması ile Anlaşmanın Tadili Hakkında Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı' ve 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti İle Katar Devleti Hükümete Arasında Jandarma Eğitim ve Öğretimine İlişkin İşbirliği Protokolünün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı' TBMM'de kabul edildi.

32'YE KARŞI 240 OYLA KABUL EDİLDİ

TBMM Genel Kurulu'nda Katar'da TSK unsurlarının konuşturulmasını içeren anlaşmanın oylamasına 272 milletvekili katıldı. Anlaşmaya 240 milletvekili kabul, 32 milletvekili de ret oyu verdi.

İlgili Haberler
Katar: "Bir grup Türk askeri daha geldi"5 zırhlı araç, 23 personel Katar'daCankurtaran: "Arap doları gelecek diye..."Katar Tezkeresinin içeriğinde ne var?
  • Yorumlar 53
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş