Türklüğe hakaretin önünü açan işbirlikçiler ve Brüksel tanrıları

İsrafil K.KUMBASAR

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e hakaret suç. BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret suç.
Meclis Başkanı Köksal Toptan’a hakaret suç.
Dışişleri Bakanı Ali Babacan’a hakaret suç.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a hakaret suç.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye hakaret suç.
Meclis’te bulunan ‘milletvekillerine’ hakaret suç.
Kamu adına görev yapan ‘memurlara’ hakaret suç.
Ola ki eğer boş bulunup da bu çok muhterem zatlardan herhangi birine ‘küfredersiniz’, ‘hakaret ederseniz’, ‘aşağılayıcı nitelikte’ herhangi bir söz söylerseniz veya eylemde bulunursanız, adaletin pençesi anında yakanıza yapışır, hakkınızda dava açılır, yıllarca cezaevlerinin nemli duvarları arasında şafak sayar durursunuz.
Hatta ve hatta, bizim gibi ‘sıradan’ vatandaşlara karşı dolaylı veya dolaysız yapılacak herhangi bir hakaret dahi ceza mevzuatının ilgili maddelerine göre suç olarak kabul ediliyor.
Ama ‘varlık’ kaynağımız olan Türk milletine ‘topyekûn’ küfretmek, hakaret etmek, aşağılamak suç olmaktan çıkarılmak isteniyor.
İşbirlikçi AKP iktidarı, ‘varlık nedeninin’ bir gereği olarak Türk Ceza Kanunu’nun ‘Türklüğe hakareti’ düzenleyen 301’nci maddesini değiştirmek için neredeyse seferberlik ilan etti.
Neden?
Çünkü, ‘şefaat’ makamındaki ‘Brüksel tanrıları’ öyle ferman buyuruyor.

***

Oysa 301’nci maddenin benzer hükümlerine, AB üyesi bütün ülkelerde rastlamak mümkün.
Mesela, Almanya’da ‘Almanlığa’, İngiltere’de ‘İngilizliğe’, Fransa’da ‘Fransızlığa’ hakaret edemezsiniz.
Bırakın aşağılamayı, ‘eleştiri’ dahi yapamazsınız.
Anında ‘kodesi’ boylarsınız.
Bu asla ‘kınanacak’ bir olay değildir.
Çünkü, ‘hakaret’ bir insanlık suçudur ve hiç kimsenin içinde yaşadığı topluma hakaret etmesi ‘meşru’ olarak kabul edilemez.
Ama ne yazık ki AB komiserleri, Türkiye’nin ‘AB standartlarını’ yakalamasının yolunu, ‘Türklüğe küfretme’ özgürlüğünün sağlanmasında görüyor.
Göreceksiniz, ‘değişiklik’ ile yetinmeyecekler.
Bir süre sonra ‘uygulamada’ yaşanacak problemleri bahane edip, bu defa maddenin ‘tamamen’ kaldırılmasını isteyecekler.
Peki, siz bugüne kadar ‘insan hakları’ adına, ‘demokrasi’ adına, ‘fikir özgürlüğü’ adına ‘Türk devletinin’ altını oymaya çalışan AB komiserlerinin, ‘Türk milletinin’ hayrına olabilecek herhangi bir şeyi ‘kriter’ olarak gündeme getirdiklerini hiç gördünüz mü?
Mesela, ‘gelir dağılımında’ adaletsizliğin ortadan kaldırılması, ‘eğitimde’ fırsat eşitliğinin sağlanması, ‘yolsuzlukların’ önüne geçilmesi ile ilgili herhangi bir girişimde bulundular mı?
Mesela, ‘Siyasal Partiler Yasası’nın, ‘Seçim Yasası’nın değiştirilmesi için herhangi bir baskı yapmayı akıllarına getirdiler mi?
Tabii ki hayır.
Neden?
Çünkü, AB sürecinin nihai hedefi ‘Türklüğü’ Anadolu’dan tasfiye etmek.

***

‘Emperyalist’ AB ile ‘işbirlikçi’ AKP arasında kapalı kapılar ardındaki ‘gizli’ ilişki, ‘kapatma’ davasının ardından aleni bir ‘çıkar ortaklığına’ dönüştü.
AB komiserleri, ‘Türk devletinin’ milli niteliğini ortadan kaldırmanın, ‘Türk milletini’ kimliğinden uzaklaştırmanın, ancak ‘narkoz etkisine’ sahip AKP iktidarının devamı ile mümkün olabileceğini biliyorlar.
AKP kurmayları da, ‘kapatma’ davasından ancak ‘AB’nin tam desteğinin’ alınması sayesinde kurtulabileceklerine inanıyorlar.
AKP’nin ‘köşeye’ sıkışmasını fırsat bilip, yaptıkları ‘destek’ atışları ile kamuoyunu baskı altına almaya çalışan AB komiserleri, hiç vakit kaybetmeden ‘diyet’ pazarlığına oturdular.
AKP’yi hazır avucunun içine almışken, ‘kriter’ başlıkları altında dayattıkları bütün ‘teslimiyet’ belgelerini, ‘uyum yasaları’ adı altında bir an önce Meclis’ten geçirtip ‘yasal’ zemine kavuşturmak istiyorlar.
AB Komisyonu Başkanı Barroso’nun Ankara’ya düzenlediği ani baskın öncesinde TCK 301’inci maddesinde yapılacak değişikliği apar topar genel kurula indirerek, ‘iyi niyet’ gösterisi yapmak isteyen AKP, hiç hesaba katmadığı bir engele takıldı.
Ama, belli ki ‘muhafelet yokluğundan’ faydalanıp, istenilen bütün değişiklikleri yaptıktan sonra, yeniden taarruza geçecek.
Neden?
Çünkü, AB dayatmaları ‘etnik rahatsızlığın’ odağındaki AKP’nin işine geliyor.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş