Ülkesini karşılıksız sevenlerin sığındığı son direniş kalesi

İsrafil K.KUMBASAR

Gücün ‘karanlık’ tarafına teslim olup, ‘otoriteye’ dalkavukluk etmenin mutluluğu içerisinde ‘mevki makam sahibi’ olma hayalleri kurmak, her gittiğimiz yerde ‘sevgi’, ‘saygı’ ve ‘hürmet’ görmek varken, neden hep ‘kini’, ‘hıncı’, ‘öfkeyi’ üzerimize çekiyoruz?
Neden kendimizi ‘hedefe’ oturtuyoruz?
Başbakan’a, Cumhurbaşkanı’na, Genelkurmay Başkanı’na, bakanlara, bürokratlara ‘vıcık vıcık yağ kokan’ methiyeler dizip, ‘itibar’ görmek, ‘sırt’ sıvazlatmak, ‘yanak’ okşatmak, ‘ganimet’ kapmak varken, neden ‘itlerin bile güleceği’ kimsesizliğe talip oluyoruz?
Neden herkese ‘mesafeli’ yaklaşıyoruz?
Aleyhimizde açılan onca ‘dava’, hakkımızda insafsızca yürütülen onca ‘iftira kampanyası’, ailelerimize kadar yönelen onca ‘tehdit’, ‘şantaj’ ve ‘baskı’ varken, neden boyun eğmiyoruz?
Neden korkup ‘bir kenara’ çekilmiyoruz?
‘Sahte’ kişiliklere bürünüp, ‘sahte’ dostluklar kurarak, ‘yeni fırsatların’ kapılarını aralamak varken, neden bu kadar insanı karşımıza alıyoruz?
Neden her gün ‘düşmanlar’ kazanıyoruz?
Bir yolunu bulup ‘cüzdanlarımızı’ doldurmak varken, neden ‘vicdanımızın’ esiri oluyoruz?
Neden ‘köşeyi dönmeye’ bakmıyoruz?
Sorunumuz ne?
Enayi miyiz?

* * *

Belki ‘mezar’ yerimiz bile yok.
Ama bu ülkeyi ‘karşılıksız’ seviyoruz.
Çünkü biz, ‘kapitalizme’, ‘liberalizme’, ‘komünizme’, ‘faşizme’, ‘siyonizme’ ve her türlü emperyalizme karşı ‘yeniden kuva-yı milliye’ andını içen Türk milliyetçileriyiz.
Dün karşımızdaki düşman ‘Rus’ emperyalizmi idi, bugün ise ‘Amerikan’ emperyalizmi.
‘Küresel’ dayatmalara boyun eğmeyip, ‘kendi vatanında’ köle haline getirilmek istenen Türk milletini uyarmaya çalışıyoruz.
‘Türklük’ aşağılanmasın, ‘ezan’ dinmesin, ‘bayrak’ inmesin, ‘vatan’ bölünmesin, ‘töre’ bozulmasın diye mücadele veriyoruz.
‘Satışa çıkarılan’ her karış vatan toprağı, ‘peşkeş çekilen’ her vatan kaynağı, ‘bizim yüreğimizden’ de bir parçayı koparıp götürüyor.
‘Milli’ değerlerimizin, çağdaşlaşmayı ‘Batılılaşma’ olarak algılayan soysuzlar tarafından katledilmesi, Türk düşmanları tarafından horlanıp aşağılanması kanımıza dokunuyor.
‘Manevi’ değerlerimizin, inanç hortumcuları tarafından ‘siyasi malzeme’ yapılması, emperyalistler tarafından ‘teslimiyet’ aracı olarak kullanılmak istenmesi uykularımızı kaçırıyor.
‘Milliyetçilik’ üzerinden siyaset yapıp, ‘ABD/AB/İsrail’ üçgenindeki ihanet politikalarına seyirci kalan, ‘teslimiyetin’ adını ‘onur’ olarak değiştiren zihniyeti bir türlü içimize sindiremiyoruz.
‘Haksızlığa’ uğrayan, ‘emeği’ sömürülen, ‘geleceği’ elinden alınan, ‘umutları’ çalınan her vatan evladına yapılan muameleyi, ‘kendimize’ karşı yapılmış bir hareket olarak kabul ediyoruz.

* * *


Yeniçağ, milli direnişin son kalesi.
‘Bağımsız’ yayın yapan tek gazete.
Arkasında ne bir ‘siyasi parti’ ne de herhangi bir ‘sermaye grubu’ var.
Eşi benzeri görülmemiş bir ‘reklam’ ve ‘ilan’ ambargosuna rağmen, okurlarından aldığı güç ile ‘ayakta kalma’ mücadelesi veriyor.
Aziz vatanın bütün kalelerinin zaptedilmesine, bütün tersanelerine girilmesine, rağmen, ‘doğru’ bildiği gerçekleri haykırmaya, ‘aydınlık’ yarınların habercisi olmaya devam ediyor.
Kapatılmak istenen gözlerde ‘göz’, sağırlaştırılmak istenen kulaklarda ‘ses’, susturulmak istenen dillerde ‘söz’ oluyor.
Yeniçağ, Türk-İslam Ülküsü davasına gönül verenlerin yanısıra, ‘emperyalizmin’ hedeflerinden, ‘Türk düşmanlarının’ faaliyetlerinden ve ‘işbirlikçi iktidarın’ teslimiyetçi politikalarından rahatsız olan bütün vatanseverlerin ‘buluşma’ ocağıdır.
Gelin bu ocağın da ‘sönmesine’ izin vermeyin.
Bayilerde ‘iade’ gazete bırakmayın.
İmkanınız var ise her gün ‘iki’ gazete alın.
Eğer imkanınız elvermiyorsa, en azından her gün bir kişiyi Yeniçağ ile tanıştırın.
Yeniçağ’ın aldığı her tiraj, vatan hainlere birer ‘tokat’ olarak geri dönecektir.
Gazetenize sahip çıkın.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş