Umudumuz Burkay

A+A-
Altemur KILIÇ

AKP iktidarı, Kürt sorunu, PKK konusundaki açılımlarıyla fiyaskolara doymuyor. “Açılım” ile PKK’ya, BDP’ye, Apo’ya bu hayati konuda aczini gösterdikten ve Habur’da tescil ettirdikten sonra İmralı’dakiyle üst seviyede pazarlıklar ve Kandil’de Karayılan’a sarılması yetmedi, bu sefer cezası zaman aşımına uğrayıp yurda dönen Kemal Burkay’a sarıldı.
Umut Burkay!

***


Burkay Bakanlık katlarında kabul edildi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç beyanı hoşâmedide bulundu... Turizm Bakanı Ertuğrul Günay eski fikir yoldaşını otelinde ziyarete gitti. Onu yanına buyur etti. Duvarlardaki Türk bayrağı ve Atatürk fotoğrafının üstlerinin örtüldüğü bir odada!
Evet umut, Kürt sorununu bu adamın çözmesi, PKK’ya dur demesi.

***


Kimdir bu Kemal Burkay? Apo’nun yoldaşı, bölücülerin ideologu ve şairi Kemal... Özetle bir Atatürk düşmanıdır...
Kürdistan Sosyalist Partisi kurucu başkanıdır. 1980 darbesinden sonra yurt dışına kaçtı ve o tarihten bu yana İsveç’te yaşadı... Oradan Türkiye aleyhinde, PKK yanlısı faaliyetlerine sözle, yazıyla her platformda devam etti.
Burkay aynı zamanda sıkı bir Ermenicidir. Orhan Pamuk’un o malum açıklamasını olumlu ama yetersiz bulmuştur. Burkay’a göre Ermeni soykırımı vardır ve Türkiye özür dilemelidir. Özür kampanyasının öncülerindendir. Ermenilerin haklarını savunan Burkay’ın Ermenilerin katlettiği yüz binlerce Türk ve Kürt kökenli Müslüman ahaliden hiç bahsetmemesi oldukça dikkat çekicidir. Büyük emperyalist yalanı Ermeni soykırımına destek çıkması bakımından solculuğu, Ermenilerin katlettiği binlerce Kürt’ü anmaması bakımından da Kürtçülüğü sahtedir. Kapitalist devletlerin dayatması olan bu soykırım yalanının savunuculuğu sadece ve sadece sömürgeci hedeflere hizmet etmektedir.
Bu adam şimdi AKP iktidarının sarıldığı adamdır.
Erdoğan ve adamları hâlâ anlamadılar ki, bunlar hep teferruat... Esas “Büyük Kürdistan”! Ve tek çözüm yolu da eski Genelkurmay Başkanı E. Orgeneral İlker Başbuğ’un dediği gibi eşkıyayı Kandil’deki ininde yok etmek ve Apo’yu da bütün adamlarıyla birlikte kesin olarak susturmak.
Ancak hangi komutanlarla. Onların çoğu Hasdal’da, esir hayatı yaşıyor.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları