Ünal Karaman doğru karar

A+A-
Murat TAŞKIN

“Acele işe şeytan karışır”ı hatırlattığımız Trabzonspor’un çiçeği burnunda yöneticileri, şeytanı fark ettiler ama, “dün bir, bugün iki” denircesine de hiç gereği olmayan hatalar yüzünden kamuoyu nezdinde yara alarak işe başladılar.
Bunlar nelerdi? Nasıl oldu? Görevi daha devir almadan  Mustafa Akçay teknik adam yapıldı. Ama Tolunay Kafkas gönderilmemişti. Şimdi tek taraflı olarak, milyonlar verilerek feshine gidildi.
Daha henüz futbolculu psikolojisinden kurtulmamış, idarecilik ise hiç yapmamış Fatih Tekke, “Sportif Direktör” ilan edildi. Yönetim ile Sayın Tekke, birbirlerini idare edemeyince yollar ayrıldı. İşin ustası, Trabzonspor’un başı sıkıştığında elini uzattığı Ünal Karaman, tekrar göreve çağrıldı. Doğrusu yapıldı.

 


Yedek üye görevde

 


Seçimler için yönetim kurulu listesi yapılırken, sıralama yedeklere göre yapılmıştı. Bunun için asıl listedeki Osman İlyas ile İrfan Coşkun’a görevlendirme sırasında “Ne istersiniz?” sorulmadı. “Göreviniz bu” denildi. İpler koptu. İlyas ve Coşkun dışarı çıktılar. Pişmanlık duydular. Ama artık içeri alınmıyorlar. Çünkü, kamuoyundaki kaynağı sağlam ve yalanlanmayan söylentiye bakılırsa yedeklerde ilk sıradaki Yakup Aslan, mutlaka asıllarda olmalı, olacak..
Futbolcu bazında gidecekler ile gelecekler tam bir muamma.. Yılda 1’er milyon euro alacak Janko ile Emerson kıllarını bile kıpırdatmıyorlar. Ama “illa da gidecekler” deniliyor. Ancak, adamlar, “yan gelir yatarız, paramızı alırız” diye düşündükleri için hiç oralı olmuyorlar. Adamlar akıllı, bu kadar parayı nereden alacaklar ki? Anlayacağınız, geçmişi de bugünü de geleceği de sıkıntılı bir tablo.. İçerisi de dışarısı da.. Sayın Hacıosmanoğlu ve yönetiminin bu sıkıntıları bertaraf etmesi için sadece para yetiyor olsa.. Amenna, bir şekilde bulunur, halledilir.. Ama, Trabzonspor’da o kadar üst üste yığılmış sorun var ki.. Bu yığıntının çökmemesi için taşları acele etmeden, dikkatli bir şekilde birer birer çekip almaktan başka çare yoktur. Aksi davranışlar ile sorunların artmaması için neden yoktur? O nedenle, hesap kitabı iyi yaparak, hem para harcamak , hem de söz etmek gerekiyor.En doğrusu da çoğu işi Ünal Karaman’a bırakmak..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları