Yandaş yazar: "Hilafet yeniden ilan edilmeli!"

Yandaş yazar: "Hilafet yeniden ilan edilmeli!"
Milat yazarı Güngör Avcıoğlu, dünyaya hükmedenlerin İslam dünyasıyla kedinin fareyle oynadığı gibi oynamalarının sebebini hilafetin olmamasından kaynaklandığını iddia etti.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Milat Gazetesi yazarı Güngör Avcıoğlu, bugünkü köşe yazısında hilafetin yeniden ilan edilmesi gerektiğini yazdı. 

"Hiç kusura bakılmasın, bugün Hilafet kurumu aktif halde olsaydı, İslam dünyasının başındaki sorunların çoğu yaşanmazdı" diyen Avcıoğlu, "Bak buraya yazıyorum, biz Müslümanlar olarak kendimize gelip, Hilafeti yeniden ilan etmezsek, ne petrolün, nede topraklarımızın hayrını görürüz" ifadelerini kullandı. 

Güngör Avcıoğlu'nun "Hilafet yeniden ilan edilmeli" başlıklı yazısından ilgili kısım şöyle: 

HİÇ KUSURA BAKMAYIN

"Değerli dostlar, dünyaya hükmedenlerin İslam dünyasıyla kedinin fareyle oynadığı gibi oynamalarının nedeni, İslam dünyasını toparlayıp düzene sokacak bir otoritenin olmamasıdır.

Hiç kusura bakılmasın, bugün Hilafet kurumu aktif halde olsaydı, İslam dünyasının başındaki sorunların çoğu yaşanmazdı. En basiti, İslam coğrafyasında böyle çok parçalı bir görüntü olmazdı. Hepsinden önemlisi, dünyaya hükmedenler Müslümanların arasına bu kadar kolay fitne sokamazlardı.

BAK BURAYA YAZIYORUM

Allah aşkına söyleyin, İslam dünyasında bir otorite bulunsaydı, aynı dinin mensupları kolayca savaşın eşiğine gelebilirler miydi? Tabi ki gelemezlerdi... Dostlar, eğer İslam dünyasında bir bütünlük, bir birliktelik sağlanacaksa, bu ancak Hilafet şemsiyesi altında olur.

Bak buraya yazıyorum, biz Müslümanlar olarak kendimize gelip, Hilafeti yeniden ilan etmezsek, ne petrolün, nede topraklarımızın hayrını görürüz. Biz birbirimizle çatışırken, birileri atı alıp Üsküdar'ı geçer. Bizlerde aşağıdaki tilki gibi vur vur biz bunu hak ettik demek durumunda kalırız."

 

 

  • Yorumlar 35
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş