Yandaşların kavgasında son durum: O da dahil oldu!

Yandaşların kavgasında son durum: O da dahil oldu!
Hükümete yakın Star yazarı Ahmet Taşgetiren’İn Kılıçdaroğlu’na desteği bütün hafta polemik konusu oldu. Star yazarı Ahmet Kekeç’in cevabı tansiyonu yükseltecek gibi. Habertürk yazarı Sevilay Yılman da kavgaya girdi

Star Gazetesi  yazarı Taşgetiren ile aynı gazeteden Ahmet Kekeç arasındaki “Adalet Yürüyüşü” kavgası  dipnotlar üzerinden sürüyor. Taşgetiren, Kekeç’e, eleştirdiği  yazısını yeniden okumasını söylemişti. Tansiyon düşmüş gibiydi; ancak Kekeç’in bugünkü cevabıyla tartışma sürecek gibi görünüyor.  

“ERDOĞAN İLE “MESELENİ” GİZLEYEMİYORSUN”

Kekeç bugün cevabında Taşgetiren’e “Kibirli!” dedi. İşte o cevap:

 “ByLock’çuların “mağduriyeti” üzerinden Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne destek veren Star yazarı, “Bir kere daha oku, anlamanı umarım” diyor. Nasıl bir kibirdir bu! Mecazlarla ve eğretilemelerle örülü, ancak belli bir kavrayış düzeyinin nüfuz edebileceği yazılar yazdığını mı zannediyorsun? Nedir ki yani? Erdoğan’la “meseleni” gizleyemiyorsun, sürekli ByLock’un “delil” niteliğine saldırıyorsun. Bu kadar netsin!”

Kavgaya Habertürk  yazarı Sevilay Yılman da dahil oldu. Yılman da Taşgetiren’e destek  verdi. Yılman’ın yazısının ilgili bölümü şöyle :

“Ben kendisini tanıdığımda Koza İpek’in sahibi olduğu Bugün Gazetesi’nde yazardı Ahmet Bey. O dönem Başbakan olan Tayyip Erdoğan’ın Makedonya gezisine birlikte çağrılmıştık. Tam da iktidar ile Gülen Cemaati olarak anılan yapının arasının açılmaya başladığı ve şu anda bir kısmı tutuklu ya da firari olan Cemaatçi yazar ve gazetecilerin, Başbakan Erdoğan ile partisi hakkında iftira dolu yazılar yazıp yorumlar yaptığı dönemler.

Neyse... O gün işte gazeteciler bir minibüsle Başbakan’ın konvoyunda seyahat ederken yan yana düşmüştük Taşgetiren’le ve benim Cemaat’e karşı yazdıklarım üzerine uzunca bir sohbet etmiştik. Bildiğim her şeyi anlatmış ve hiç beklemediğim bir tavırla karşılaşmıştım. “Hicap duyuyorum bunların yaptıklarından” demişti. Ve şöyle bir ekleme yapmıştı: “Bu yazılanların, yapılanların Müslümanlıkla, İslamiyet’le hiçbir alakası yoktur!” Bunları kulaklarım duymuştu, sonrasında ise gözlerim de okumaya başladı. Cemaat’in yayın organı Bugün’de Cemaat’i yerden yere vuran yazılar yazmaya başladı Ahmet Bey ve tabii fazla sabredilemedi bu yazdıklarına ve kovuldu.

Neyse ki yeniden yazmaya başladı Star Gazetesi’nde. Ancak görüyorum ki bugünlerde çok mutsuz. Çünkü muhafazakâr kesimin bazı kalemlerinin öncülüğünde ne yazık ki ağır eleştirilerle karşı karşıya. Çok üzülüyorum bu duruma. Çünkü hak etmiyor. Bugünkü yorumlarının doğruluğu, yanlışlığı tartışılabilir. Ama Cemaat’in sahibi olmadığı gazetelerde dahi korkusundan Cemaat’e methiyeler döşenenlerin olduğu bir dönemde onların patron olduğu gazetede hiç çekinmeden onlara başkaldırmış olan bir yazara yapılan bu eleştiriler haksızlığın dik âlâsıdır!”

İlgili Haberler
Yandaş yazardan hükümete uyarı, Kılıçdaroğlu'na destek!Yandaş kalemden FETÖ hakimlerine: Her devrin adamları...Yandaşların Adalet  Yürüyüşü kavgasında son durumYandaş mahallenin adalet yürüyüşü kavgası büyüyor: Adam ol! Kalemini yıka!
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş