Yeni, yeniden

A+A-
Burhan AYERİ

Yazılarıma uzun sayılabilecek bir dönem ara verme sebebim, ağır sağlık sorunlarımdı. Yürür hale gelmemi keşfeden ilk isimler Hayri Köklü ve Ahmet Yabuloğlu kardeşlerimdi. Doğrusu, telefonlarını alınca mutluluk duyduğumu itiraf etmeliyim. Kaldı ki sevdiğim laftır; Kurt dumanlı havayı sever.

Ülkenin gidişatı ve birkaç koltuk sevdalısının Sayın Devlet Bahçeli'yi oturduğu yere yapıştırma çabalarının MHP'yi getirdiği nokta kaygılarımı artırdı. Hızla baraj altına gidişi görmemek için kör olmak lazım. Ya da, "Benden sonrası tufan" demek. AK Parti'nin içinden aldığımız bilgilere göre

-Açıklamaktan çekiniyorlar- yenilenecek MHP oyları ilk seçimde yüzde 16-18 aralığında gerçekleşecek. Bu da Tek Adam'lığını korumaya alma hesapları yapan Recep Tayyip Erdoğan'ın gözünü korkutmakta... Bu yüzden "alttan alttan" devlet imkanları, MHP'deki mevcut yönetime kaydırıldı. Bakmayın siz, "İftira diye bağıranlara." Sanırız Bozdağ, yüksek sesle tekzipte bulunacak. Umarım ayağını kaldırmayı unutmaz. "Okyanus Ötesi"yle iş birliği yılları, anlaşılan bazılarına "Siyasette referans" olma özelliğini vermiş.

Besleme güçler

Medyanın durumunu ise "Kapıkulu Gazeteciliği" ile tanımlayabiliriz. Hatta bunları "Besleme" veya "Cep doldurma" sıfatıyla değerlendirebiliriz. "Halkın kurtuluşu namlunun ucundadır" diyen bayan yorumcuyu bugün satılıkların en önünde görebiliyoruz. Bu tipleri, ilk değişimde yeni rotalarında görmek bizim için şaşırtıcı olmayacaktır. "Ver parayı geç" özlü sözü bunlar için söylenmiştir. Türkiye'yi bu ortamdan kurtaracak gücün derlenip toparlanması şarttır. İşte bu yüzden mesleğimin yarım asrında Yeniçağ'da yazma kararı aldık. Bir avuç inanmış vatan savunucusunun arasında bizim de zaman zaman cümlelerimiz olsun istedik.

Son sözümüz ise Devlet Bahçeli'ye...

Bir takım çapsızların dolmuşuna binmekten vazgeçsin. Ona yakışan kongreyi bir an önce toplayıp, görevi devretmesidir. Bu ülkeye duyduğu sevgiden şüphe yok. Devir-Teslim, vatan sevgisinin en büyük örneğidir.

 

 

*

Özel not: Pasımı sildikten sonra eski günlerdeki gibi spordan televizyona birçok konuda yazmaya başlayacağım.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları